Bucurii de sept - oct 2006 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

quote:
Originally posted by inni

Itzy...ca am uitat...eu nu-i dau in gurita cu nici o glicerina...de nici un fel. Limbuta alba o au de la lapte. Daca ar avea ciupercuta ar fi si nite bubite ca basicutele in gura. Mi-e mi-a zis pediatra sa nu ma chinui si eu si sa-l chinui si pe copil cu curatatul limbii ca n-are rost. Laptele se va curata daca ii dai niste ceiut...sau/si in momentul cand i se va intensifica activitatea glandelor salivare. Si a avut dreptate. De cand suntem pline de balutze...avem o limbuta curaaaata..curata. (ceai nu i-am dat). Asa ca nu m-am stresat deloc cu limba alba...ceea ce te sfatuiesc si pe tine.


*********************************************

Inni mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei




si noi la fel. i-am dat in primele zile, si dupa aia, am lasat-o in pace. tocmai pt ca am vazut ca daca ii dau apa sau ceai se duce!



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

LEXI- el e foarte friguros si as scapa de grija invelitului... Poti sa afli de unde l-au luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ralukutza, ea e miss-a noastra. Dar noi candidam pentru Miss Bucurii Sept. Oct. Dar are concurenta: toate-s frumusele Fatita lui Lakioana are si parul mai lung

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by alessia80

LEXI- el e foarte friguros si as scapa de grija invelitului... Poti sa afli de unde l-au luat?

ALESSIA80 cu minunea ARMAND (07.09.06)
www.totsites.com/tot/ARMAND" target="_blank">saitu' lu' ARMAND
uite cum cresc...


Alessia, l-am primit din Elvetia. Daca vrei ti-l dau tie, dar deja Mariei ii e putin stramt, asa ca s-ar putea ca lui Armand sa-i fie chiar mic. Daca vrei il masor cand ajung acasa.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Gigi, raspunsul meu e un pic mai sus. pupici!

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Gety, lasa ca recupereaza Maria ta parutul. te si vad peste cateva luni plina peste tot de clamute, elastice, fluturasi de par, etc
Cat despre Maria mea, chiar daca nu e pe lista pentru Miss Bucurii, venim tare din urma. Sa ne vedeti peste vreo 3-4 luni ce frumusete mica ne facem!!!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Alessia, sacul de dormit l-am primit din Belgia de la niste prieteni cand l-am nascut pe Luk. Ilinca e al treilea copil care-l poarta, e jerpelit, vai mama lui. Acu, fiindca fata a crescut si nu-i mai incapeau picioarele l-am taiat in partea de jos. Altul la fel nu mai gasesc e clar, il purtam pe asta pana cand i-or iesi picioarele de tot din el.

Ralu, voi sunteti maniaci cu pozele. Ce ti-a facut bietul catel?

Eloise, e beton Rufusica!

Lexi, cum mai mananca fata ta?


Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ileana, fii-mea tot cu Bebelacul ii da zor. Papa la unele mese tot biberonul (130-140 ml) iar la altele 70-80 ml. N-are rost s-o fortam pentru ca altfel da afara si tot aia e. Si daca iau in considerare faptul ca eu mancam la 6 luni cat mananca ea acum si totusi am crescut si am fost sanatoasa, n-am de ce sa-mi fac griji.


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Lexi, pai daca ia in greutate n-are rost sa va faceti griji. Milumilul nu-l manca deloc? Nu mai spun cat papa fi-mea ca dai cu roshii. Dar tot Bebelac papa si-i merge ok.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

LEXI- Multumesc, esti o dulce ca intotdeauna. Daca e mic pt Maria, cu siguranta e mic si pt al meu; mai ales ca de sambata am trecut la garderoba de 6 luni
ILEANA- multumesc, am inteles, n-am de unde sa iau!


Mergi la inceput