FIV in Ungaria 6

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Ciao, gagici !
Din pacate nu am veste 100% bune ..., dar asta nu ma gace sa-mi pierd optimismul ! Mai intai sa dau raportul : Crinuta Zadori are programare pana in feb inclusiv ! Steliana am vb pt programare, insa dr a zis sa-i scrii pe e-mail ( zjkaali@mail.tiszanet.hu )cu detalii despre problema voastra si-ti face cat mai repede programare pt consultatie .M-a cam enervat, dar io n-am avut puterea de a face mai mult .
Deci sa revin . Soldateii n-au iesit la raport azi, nici macar unu . Sunt dezamagita, am crezut ca le-a prins bine vitaminele... Asa ca le mai dam o luna vitamine, daca nu s-au saturat Si le mai dam si antibiotice (penicilina, cica distruge bacteriile din prostata ). Se pare ca fiv-u mi se amana nu gluma, daca apuc prin feb-martie is fericita.
L-am intrebat pe dc de acel vaccin gynevac... stia de el dar n-a sustinut contributia lui la reusita fiv. Azis ca intareste un sistem imunitar deficitar, e recomandat femeilor si nu barbatilor ( eu mam citit clar pe site ca e bun si pt ei , da ,ma rog, daca zice dc nu , nu sa fie !). Deci cine ia gynevac, ia pe degeaba( zice dc )...
Va multumesc pt sustinere Andra, Liana, Crinuta, Pussi
pt cele care sau gandit la mine
Liana Doanme ajuta sa fii din prima !
Pis, Pussi, Andicu ma bucur ca sunteti bine !
Miki iar trebuie sa luam MACA... Tu zici sa iau prin comanda de pe internet ? N-am gasit in Szeged la nici o farmacie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana asa cum ti-am scris si la azoo imi pare rau pt ca nu s-au gasit soldatei. Tb sa faca un tratament mai complex cu Multi Maca, Tribulus Terestris, Napraznic, Omega 3 (cea de la Doppel Herz are si putina Vitamina E care e f indicata), Zn si cam atat as spune eu. Nu-ti bag BU pt ca la unele persoane nu da rezultate bune.
Multi Maca o gasesti numai la distribuitori autorizati FLP.





Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Ioana78,
Sincer imi pare rau...sufar alaturi de tine, pt ca in aceeasi situatie as putea fi si eu...Ma si inchipui in locul tau... inteleg perfect prin ce treci.Poate o mai exista vreo speranta pentru noi....eu sunt alaturi de tine.
Crinut71, cred ca tot la Szeged voi ajunge.O sa ma mai gandesc, sotul are azoo si trebuie sa ma duc acolo unde e bine pt amandoi.
Fetelor, va pup pe toate si promit ca maine voi fi mai activa ca azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Miki, Andra am intrat prima data acolo si am citit ca mi-ati scris Adevarul e ca nu-s suparata, ori nu constientizez gravitatea situatiei ori is prea optimista... Deja ma gandesc la efectele benefice pe care le va avea in urma tratamentului, mai ales ca mi-ai scris si ce-ar mai trebui sa ia ! Chiar vreau sa le caut pe toate pe care mi le-ai spus. Pt maca mi-ai lasat odata un site si l-am copiat, dar pt celelalte pot sa merg la plafar ? Multumesc inca o data !
Szegedistelor va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna, fetelor!
Va citesc mesajele de mult si va urmaresc pe fiecare, plang sau ma bucur alaturi de voi, desi nu v-am scris pana acum.
M-am hotarat acum sa va scriu pentru ca, dupa indelungi cercetari, m-am decis ca cel mai bine ar fi sa fac FIV la Szeged. Sper sa ma primiti si pe mine in grupul vostru.
Sa va zic pe scurt povestea mea: sotul meu are oligospermie si am facut pana acum 5 IA dar la ultima, pentru ca nr. total de sperm. mobili a fost de 5 mil., ne-am hotarat sa nu mai pierdem vremea cu IA si sa ne pregatim pt. FIV.
Azi, luand si eu exemplul vostru, i-am scris dr. Zadori pe scurt problema mea si sper sa-mi raspunda.
Noi vrem ca in primavara sa mergem la prima consultatie. O sa mai merg cu inca o constanteanca de-a mea pe care am cunoscut-o tot datorita forumului.
Am citit mai sus ca programarile sunt facute pana in februarie, deci ce credeti, cam cand ar trebui sa sunam sa ne programam pt. o prima consultatie in martie?

Fetelor, va pup pe toate!



Ioana


vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Ioana 78 imi pare rau ca a iesit bine spermograma la sotul tau, am o prietena care merge si ea la Szeged, ieri a fost la control, sotul ei acum 2 luni nu avea nici un spermatozoid, la trimis la Timisoara sa isi faca nu stiu ce teste genetice, toate au iesit bune si ieri cand a repetat spermograma in Ungaria a zis ca are suficienti pt FIV cu ICSI. Poate o sa fie bine si la voi.
Pussi, Pis cum va simtiti ,va pup

Tia si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Ioana, multumesc ca ai incercat sa ma ajuti. Am sa ii scriu medicului sa vedem ce imi spune. Tie cum ti s-a parut medicul, este comunicativ?
Sa nu iti faci griji, sigur dupa ce luati medicamentele scrise de tine, se va remedia situatia.
Eu am cauta maca la toate farmaciile si plafarele si nu am gasit decat intr-un loc, dar este de la Laboratoarele Medica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana pt sotul tau sa iei Multi Maca de la FLP nu Maca de la Innovatics. Aia de la innovatics e buna pt noi femeile pe cat aia de la FLP are alte 8 componente care sunt f bune pt ei.
Pe celelalte le gasesti la plafar.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna fetelor
eu eram constanteanca
am si eu o intrebare:conteaza in ce zi a CM esti pentru prima consultatie?
m-ati speriat cand am citit ca s-a dus cu programarile pana in feb si ma gandeam sa ne programam
si pumni stransi pentru pusii si pis si pentru toate "unguroaicele "

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Salutare gagici!!!

LachiFELICITARI !!!! Bebe sanatos si cuminte in burtica la mami lui!!si ai grija cum tragi cu piciorul ca sa ma agat si eu de el!!!

Pis cum esti?? tot?

Andicu ma bucur ca Punctulet e bine, ca nu mai ai sangerari ..satept vesti de la echo!!! Si sa vorbesti cu Punctulet sa-mi bage o pila la puiutii mei sa raman in burtik

Liana imi pare rau e e asa situatia cu-ul.... ar fi bine sa te grabesti ..pentru a face faza cu borcanul...nu stiu ce sa-ti spun Dar tu esti fata isteata si o s-o scoti la capat cu burticul la gura

Ioana nu stiu cum e mai bine ...ce pot sa-ti zic dupa toate incercarile mele de a avea un BB este ca nu conteaza in cat timp il ai..ci sa ajungi sa-l si sa il ti in brate!!! Asa ca nu dispera ... o sa fie bine si ai toate motivele sa fie asa

Crinuta, Steliana, Ioana 76, cornelianeli ar fi bine sa incepeti de pe acum cu programarile

Tiava pupam

Zoriti-au venit rusii??

Despre noi..ce sa va zic...eu sunt un pic graviduta..si BB sunt bine..tot la mine in burtic ..azi au o saptamana - de la punctie - stam in pat cuminti..cu plimbari scurte..miercurea viitoare fac testul..Moralul meu e super ridicat si o sa fie cu ochisorii



PUSSI

Mergi la inceput