FIV in Ungaria 6

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Buna fetele...am intrat si eu...dupa cum stiti mi s-au transferat 3 embrioni la 72 de ore , 2 de 8 celule si 1 de 6 celule, 1 este prin ICSI si 2 sunt normali...
Sunt in a 7-a zi de ET...nu stiu nu am nici un simptom...poate sanii putin durerosi...in rest sunt bine...cu exceptia ca ieri am cazut de pe scari direct in fund pe scara urmatoare...acum trebuie sa mai stau in pat ca ma doare si spatele...si bineinteles am tras si portia zdravana de plans...
Pussilina voi ce faceti...? bebeii sunt bine?...
Testul de sarcina il fac pe 20 decembrie, de astazi intr-o saptamana...
multi la toate fetele si multumesc mult pentru galerie si pentru pumnii stransi...

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

.... ca nu ma pot abtine sa nu o felicit pe Pussi pt. moral!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Antosit Sunt asa deoarece e prima data in viata mea cand sunt gravida, si trebuie sa ma bucur de asta si sunt gravida pana la proba contracrie...

Vreau sa va intreb ceva: CM meu normal are intre 22 si 25 de zile...ar insemna ca daca rusii nu vin pana in a 25 zi de CM ma pot declara si cu acte dupa test??????

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Buna
Am devenit si eu oficial "unguroaica". Pe 20 martie am prima intalnire cu Dr.Zadori.
Va multumesc pentru informatiile de aici. Datorita lor am luat decizia sa merg la Szeged pentru un FIV. Problema mea, pe scurt, o endometrioza grad 4, operata in 2003, si dorinta de a avea un .
Multa bafta tuturor fetelor aflate in focuri si fie ca fiecare dintre noi sa ne realizam acest vis.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Pussi asa imi placi, mama, plina de optimism si ai motive din plin !
Pis daca te dor sanii e ok, am colege gravidute si se plang de senzatia asta !
Steliana dr Zadori e f tanar ( pana in 35-27 de ani, cred io , e frumusel ) si sociabil. Sa n-aveti emotii pt ca are rabdare, nu-i repezit, iti explica tot ce vrei ! Stie si engleza...
Ioana p bine ai venit printre szegediste si reusuta din prima !
Miki am sa-ti trimit PM cu adresa mea !
Fetelor eu cred ca puteti suna pt programare la prima consultatie si la clinica, eu i-am scris e-mail lui Zadori si stiti ce-am patit...apoi am sunat la clinica si ne-au reprogramat. Eventual care-i scrieti dr-lui sa sunati pt confirmare la clinica, nu de alta, dar sa nu aveti surprize !
Va pupicesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Ioana78 multumesc de raspuns. Deja e gata cu programarile pe toata luna februarie, oare, nu stii cumva? Sau se mai pot face programari si in februarie? Nu te necaji ca se mai amana FIV-ul, important e sa iasa asa cum trebuie atunci cand il vei face.
Steliana vii si tu la Szeged? Sa-mi spui pe cand te programezi.
Cornelianeli eu nu am calculat si nici nu pot stii sigur in cata zi a ciclului voi fi la consultatie. E destul de nesigur, cu atatea luni inainte. Data trecuta, la prima consultatie eram chiar dupa ovulatie, dr. nu a spus ca ar fi fost vreo problema. Pe cand vrei sa te programezi?
Gabitu deja s-a ajuns cu programarile pe 20 martie sau atunci ai vrut tu sa mergi?

Pis, Pussi va tin pumnii in continuare.

pentru toate fetele de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

fetelor,oficial suntem szegediste (eu si ioana_p)
am primit raspunsul de la dr.chivu cum ii spuneti voi si avem programare pe 26 martie 2007
vom merge impreuna,noi ne-am ales data
crinuta71 asa este,nu poti calcula,dar ma gandeam ca daca sunt la inceput de CM sa-mi si dea anticonceptionalele,sunt grabita rau
tu ce mai faci?
pusii esti minunata,asta da,atitudine mult succes in continuare si pentru pis
gabitu vom fi colege in martie


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Gabitu, ioana_p, cornelianeli ma bucur ca aveti programare ati facut alegerea corecta !!! o spun fara cea mai mica retinere Si ma bucur ca Chivu o sa aiba activitate in continuare avand in vedere ca cu mine si cu Pis a terminat

Crinuta, Zorivoi pe cand?????

Fetelor eu am o problema ..stiu de undeva ca cei de la clinica nu raspund decat pana la ora 13:00 ora lor la telefon si cum am sa-i spun eu lui Chivu ca la mine vine barza daca ei nu raspund la telefon si cei e la Bioclinica imi dau raspunsul dupa ...si din iua urmatoare Chivu pleaca in concediu voi ati vorbit cu el si dupa ora 13 la tel???

va pupacim pe toate

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Cornelianeli si eu asa vrea sa sun zilele acestea sa ma programez. Ti-am trimis un PM.
Pussi eu intotdeauna il sunam pana la ora 13, nu am incercat niciodata dupa. Dar si cand ne-a spus sa sunam, nu a precizat niciodata ca trebuie sunat doar pana la ora 13. Nu prea stiu ce sa-ti spun, cum sa faci.... De unde stii ca nu raspund dupa ora 13?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pussi, iubita mea optimista si curajoasa , poti suna si dupa ora 13.00. Eu cel mai des sunam dupa ora 13.00 pt ca stiam ca dimineata el este f ocupat si greu de prins, asa ca pana in ora 16.00 poti suna linistita. Daca nu si nu, da-i un mail, ca la asemenea vesti iti raspunde imediat!
Pis, semne bune ai deja, ca sanii durerosi sunt un simptom de sarcina. Mai zi-ne, ca-i de bine!!!
Felicitari pt pasul facut noilor szegediste si constantencelor mele Cornelia si Ioana, si sa se incheie excursia la unguri cu teste II !
Din experienta mea: pe mine m-a vazut dr Chivu si eram in a 3a sau a4a zi de CM si tot a vrut sa-mi faca eco. A zis ca pt el e ceva normal (); nu conteaza ziua de CM cand mergeti acolo, pt ca e important sa va faca dosarul , sa aveti discutia preliminara si sa stabiliti ce faceti mai departe. Apoi, daca el considera de cuviinta, va mai cheama o data.
Succes tuturor celor care incep tratamentele!

Eu m-am mai linistit, am fost si azi la eco, bebe e bine, creste si da din manute , si se pare ca mica problema s-a rezolvat. Dar pt siguranta trebuie sa stau cat mai cuminte inca vreo 2-3 saptamani.
Va pe toate!


Andreea 9+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput