FIV 92

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

buna fetelor!
Eu scriu rar dar va citesc in fiecare zi. Nu prea pot sta departe de voi mai mult de 2 zile.
Dupa 10 inseminari ratate am decis sa va urmez si eu in povestea FIV-ului. Sunt pacienta prof. Marinescu. Am inteles de la voi ca e mult mai bine sa-mi fac programare la cabinetul particular, asa ca am sunat azi dar din pacate dupa 11 decembrie se mai fac programari pentru ianuarie. Mi-as dori ca prin ianuarie-februarie sa incep procedura.
Va pup pe toate: Moniland, Victoria, Avalon, Lachi, zisacami, Sheri,andicu, antosit,AndradaP,Iliuta, Kla, Liana si daca am uitat pe cineva nu a fost cu intentie.
Astept numai vesti bune.
Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Salutari fivoaselor. Am venit acasa sa mananc si fug inapoi la gradinita. Vad ca nu prea emiscare pe aici.

Pupici de la mine si o saptamana minunata, cu MULTE REUSITE.


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am fost azi la control si am avut dupa 7 zile de Menogon doar 5 foliculi peste 15 mm si cativa sub 10. Endom4etrul este de 8 si mi-a spus ca ar fi bine, dar ca foliculi am prea putini. Imi vine sa urlu. sper sa mai creasca pana vineri (joi seara fac ultima injectie). Nu ma asteptam sa am asa de putini, mai ales ca am sun 30 de ani si doctorul mi-a spus ca ar trebui sa fie bine.

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

kla iubita trebuie sa ai rabdare..va fi bine..
bety stai mama linistita ca vor creste...
Moni imi pare sincer rau sper sa gasiti o solutie ...
Sheritooooo,,Lachiiii,Pis si toate ,,toate va tin pumniiiii stransii!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Azi dupa amiaza am avut un moment cumplit. Incercam sa-mi aduc aminte daca am facut diphereline-ul de dimineata si nu reuseam. Scotoceam in memorie si incercam sa ma leg de anuminte momente din jurul orei 9, cand fac de obicei injectia...dar nu-mi iesea. Abia cand am ajuns acasa si am numarat fiolele din frigider (de fapt fiola, ca mai am una singura) m-am linistit. O facusem. Sa fie oare de la batranetze sau efecte ale tratamentului?

Pupici tuturor viitoarelor -dutze, potentialelor -dutze si -dutzelor.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Andicule, mi-au iesit si bube pe fata , se pun? E de bine?

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

KLAeu zic sa rabdare pana maine sa vezi cum iasa beta eu una nu am incredere in testele de sarcina .am o cunostinta care abia la 7 sapt ia iesit pozitiv si-a facut 2 si abia al 3-lea a iesit pozitiv .cand a fost la medic ia spus ca are 7 sapt.
Iti tin pumni pt maine si sa speram ca ne aduci o veste buna.


alexi22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Sheri, si asta poate fi un semn! eu una fac parte din gasca cu zgaibe pe fata! eu n-am avut nici macar in adolescenta probleme cu tenul! si dupa ET mi s-a ingrasat tenul si mi-apar mereu bube! deci, da, inca o data!

Kla, rabdare! e devreme ziua 12 pt un test de sarcina! eu am facut testul in ziua 13 , a iesit pozitiv, intr-adevar, dar dupa socoteli eram la 1 zi intarziere de CM, plus ca era un test mai smecher, trimis din Germania de prietena mea (care arata din a10a zi de la conceptie). Asa ca tot beta hcg e mai concludent! eu tin pumnii strans sa iasa pozitiv!

Andreea 8+
Punctuletzul meu

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sheritra, tocmai ce am aflat saptamana trecuta ca sora unei bune prietene este insarcinata si ea este frumoasa purtatoare a unori cosuletzi, si asta tot d ela sarcina.
Iti tin pumnii sa fie si la tine !


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

In asteptarea lui !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Fetelor am fost la eco...7 foliculi..3 mai mari(18-20) restul mai mici....miercuri am punctia..endometru de 11.5

Sheri ma bucur ca esti bine si ca ai semne de " inceputul pubertatii" pe tine..te pregatesti pentru intinerire nu ma vopsesc ..stau cu fire albe si vezi ca trebuie sa fi si lachi al fel..sa-mi ridicati mie moralul

Klafa analiza de sange

Galuscuta, Alexi bafta pe maine la ET...de maine in pat ..fara plimbari

Bettynu ai de ce sa fi suparata..conteaza enorm calitatea ..mai mult decat cantitateatrebuie sa fi increzatoare ca va fi bine...


PUSSI

Mergi la inceput