FIV 92

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor desi sunt noua pe aici,indraznesc sa vin cu o propunere. Ce parere aveti daca am face o lista la inceputul fiecarui capitol cu fetele care fac FIV si cu cele care au devenit prin FIV si unele deja sunt chiar mamici fericite dupa un FIV sau mai multe. Totodata sa scriem in dreptul fiecareia ce probleme au ( sau au avut ) si prin ce "incercari" , tratamente si mai ales toate procedurile legate de FIV au trecut.
Ce parere aveti?



Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

am intrat sa va spun ca va tin pumnii la toate!Pana prin februarie- martie stau pe tusa si bag maca la greu.
Andreea mai ai un pic!!!Bafta!
Sheri si Lachi abia astept sa sarbatorim!


Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Ioana Tugsulica si la tine la fel!
ZisaCami merci frumos pt incurajari!
M-Oana, pofteam la injectoare cum pofteste caprioara apa dulce de izvor, imi ploua in gura numai cand ma gandeam la ele! Le scoteam din cutie, le pupam, le vorbeam, imi inchipuiam cum mi-ae sta colier la gat, salba de fiole! Acu le-am spart din pacate si le-am bagat in ...
Zouzounachi, te pup, sad ea Domnul sa plecam cu toatele la odesee, sa ramana pustiu pe aici. Si eu am luat medrol, si Lachi,,,Tu cum stai, ti-ai ales cel mai bun doctor elen?
Nucut, mereu am un zambet pt tine de cum iti vad numele, sa ma tin de poalele tale sa nu ma lasi singurica si sa fugi fara mine la burticoase !
Gabiu, cum ar fi la anul sa ne intalni toate cu carucioarele si sa fim asa multe de sa umplem parcul si trotuarul, sa nu mai aibe nimeni loc pe langa noi !
Anto, Moniland, Aldolina, Andicu, Andrado, Cristinici, Liano muuuulti....
Pussi nu-I voie sa te vopsesti! Dai cu vapori de amoniac si alte otravuri care mai intra si in sange. Si eu sunt nevopsita, asta e !
Rubia, imi pare rau de rezultat. ET-ul il poti incepe de luna urmatoare chiar daca totul este in regula. La mine asa ar fi fost dar a plecat Mr.Big in acea perioada si loctiitorul sau a considerat ca endo e mic si sa lasam pe luna urmatoare (deci a doua). Si acum am puiutii in burtica. Tine-te tare ca nu s-a terminat lumea. E greu dar daca te arunci in pasul urmator, mai pleaca amaraciunea.

Eu tocmai am venit de la o sedinta de acupunctura unde am dormit neintoarsa. Bine mai este sa dormi si-n timpul programului!





Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Kora daca si fetele vor eu sunt de acord cu listuta!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Pussi,Kla,Betty,Andicu,Sheritra,Zouzou si restul fetelor fara exceptie.
Am decis sa-mi transfer 4 embrioni.Macar unul trebuie sa se prinda...
Sa ne auzim cu bine si sper din tot sufletul ca de craciun sa sarbatorim ca gravidutze toate

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

In sfarsit sotul meu s-a intalnit cu ditamai prof. univ. dr. urolog. Dupa tratamentul pe care i l-a dat si-a facut din nou spermograma si raspunsul lui: exista si banca de sperma. . "Veti gasi cu siguranta inalt si cu ochii albastrii si nu trebuie sa stie nimeni".
In concluzie nici o sansa de imbunatatire a calitatii. Prin urmare in momentul probei cu pricina nu ramane decat sa ne rugam sa gaseasca ceva ceva de calitate extra. Caci altfel iarasi fac FIV-ul degeaba.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

galuscuta, bravo! Asa as face si eu. Nu se vor prinde toti 4 dar nu stii care dintre ei e cel norocos. Maine ai ET? Odihna multa si cel mai important fara efort.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Vorbesc cu Pis la telefon...a facut punctie azi, si a obtinut 9 ovocite.Felicitari, si numai bine ii uram si de acum incolo!!!!!


V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

fetele ziua 12 testul de urina negativtotusi e prea repede si nu-l iau de negativ...eu inca mai sper ca maine beta va iesi pozitiva

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Moniland - maine la ora 9 am ET. Sunt foarte emotionata . Oricum ma simt mult mai bine ca data trecuta si sunt mai optimista.Acu` merg sa mai bag niste proteine in mine.

galuscuta

Mergi la inceput