FIV 90

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Cristinicimultumesc mult pentru informatie. Imi pare sincer rau ptr nereusita ta. Data viitoare o sa fie mult mai bine. Mult noroc!!!!!

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Iliuta sa dea Domnul sa reusiti! Ma rog pentru tine!
Multumesc mult, fetelor!

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Buna, fetelor! Am vorbit cu Cami si i-am transmis gandurile bune si incurajarile voastre, a fost foarte impresionata si va multumeste. Cami are acum 4 puiuti la purtator si este foarte multumita de cum a decurs totul. Sa-i tinem pumnii in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

HAIDE CAMI

Si la inceput de decembrie sa ne dai o veste buna despre din burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Bravo Cami! ma bucur mult ca ai reusit sa transferi 4 embrioni! Sa dea dumnezeu sa iasa bine de data asta!
Cristinici cu demonstratia...mai greu spre imposibil... pentru ca am nevoie de o oglinda mare de tot... si le fac imbracata doar in tanga nu vreau sa ma aleg cu vreo amenda, ceva...

Sheri si zici ca au sosit mult ravnitele licori? ei acum putem sta linistite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


vreau sa ma alatur si eu galerie : haideee Cami


Si va doresc tuturor sa va vedeti implinit visul


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Iliuta inca nu e totul terminat! E un embrion care are sanse mari sa se divida bine si maine sa afli ca faci totusi ET. Eu ma rog pentru tine! Spera ca va fi bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Aniast, tu nu mai zici nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Mey Lachi las-o pe Aniast ca umbla brambura cu seringile dupa eu, cica se inteapa prin parcari, pe unde o gaseste ora exacta! In loc sa stea ca o femeie-gospodina cumintica acasa, cu un sortulet in fata si cu polinicul intr-o mana, ea umbla, alearga, da porunci! Cica sta pe la cozi de ananasi, e nebunie mare!
Cami, bafta multa si sa se prinda toti!
A, si ne-au sosit si noua injectoanele, de nu m-ai injecta eu la birou in timp ce sriu pe DC, lasa!
Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Doamne, ce vreme superba!!! Ce toamna superba!!!!!!
Asta e vreme ideala de construit case si de facut bebici si chiar o vreme extraordinara de TRAIT!!!
Sa va spun cum stau eu cu adoptia. M-am gandit eu multi ani la asta, al meu si-a exprimat acordul definitiv si irevocabil, am citit tot ce se putea despre adoptii, am ascultat multe povesti reusite/nereusite, am facut rost de lista de acte si azi am avut primul contact cu autoritatile.
Am constatat ca stiam cam pe jumatate din toate si ca treaba e mult mai serioasa decat parea in povesti. Eu credeam ca in 5 zile strangi toate actele, apoi astepti o luna pana obtii atestatul, apoi gasesti un copil, urmeaza o sentinta, niste cerinte post adoptie siiiii, cam atat.
De fapt, trebuie sa-mi schimb toate actele pe sectorul 1 (si asta, in situatia mea, dureaza cel putin o luna), trebuie sa particip la niste cursuri impreuna cu al meu, trebuie sa-mi aduc prietenii sa povesteasca pe viu ce fel de familie suntem, copilul nu este cautat de mine, ci de ei, in mod legal, iar daca vreau sa merg pe ilegal tre' sa fiu constienta de riscuri........
Apoi, pot eu sa obtin atestatul asta dupa o luna de chin, dar daca imi iese cumva FIV-ul, toate alergaturile mele ar fi inutile, ca atestatul e valabil 1 an.......
CONCLUZIA: lupt pentru FIV si daca rezultatul e negativ, incep sa colind pe cararile adoptiei. Asadar, ma mut si de la coada asta, momentan......
Ingeras nu vreau nici fata, nici baiat, vreau un INGERAS, 2, 3.........
Moni deci am inteles bine????? Ma monitorizez in timpul inhibarii si tre' sa creasca, apoi, in stimulare nu mai tre' sa creasca, nu? Eu sunt la primul FIV, ca am vrut sa copilaresc mai mult si nu m-am incumetat sa fac riduri cu astfel de incercari, dar daca nu scap altfel, o fac si p-asta.
Iliuta bun si unul!!!
Sherica Mos Niculica a si venit deja, mamica, ca am fost fata cuminte si cu pofta de viata tot anul. De copil luna asta nici nu se pune problema (desi am difuzat cat de bine am prestat), ca am luat antibiotic in 2 reprize si am facut si radiografie pt maseaua de minte, dar azi a dat norocu' peste mine: am intrat la Bamboo si am dat peste niste articole de Craciun made Amsterdam (nu te gandi la prostii ), cum numai prin tari straine aveam parte in anii trecuti. Si obiectele astea au si reduceri intre 50 -70%, exact ca in tari straine. De ce mai plec atunci prin tari straine???!!! Aaaa, de curiozitate! Bucuria mea in fata podoabelor de Craciun se ridica cumva la nivelul bucuriei tale in fata projesteroanelor, ca sa ma-ntelegi......
Bravo Cami, suuuuuper veste!!!!Am toate sansele sa joc la botez pe la finele verii!!!!!
Betty BAFTA!!!! Sa stii ca am mai avut o [redBetty[/red] care a reusit de la primul FIV!
Ce mai faci, fata draga????? Ne mai citesti??????

Mergi la inceput