FIV 90

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Monica-Elena te pupic dulce si pe tine si pe flacaul tau care e deja mare acum.Eu numai intru ca deocamdata nu mai am curaj sa fac nimic.M-am scufundat de tot in munca,munca si iar munca.....si cand nu mai pot de munca mai trag o portie de plans ca nu ma prind pt ce tot muncesc atat,ca fara bebe viata e zero....Incerc sa ma resemnez si sa ma gandesc ca poate eu sunt omul fara noroc si ca nu voi fii niciodata mamica,dar sincer nu merge nici asa.....Sper ca peste un an doi maxim sa o iau cu FIV-ul de la capat.....Va pup dulce pe toate si nu vreau sa va intristez.....caci va iubesc prea muuuuuuuuulllttttt!Oricum eu sunt mereu aici cu sufletul alaturi de voi!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Oana cam asa gandesc si eu in ceea ce priveste fivul si adoptia,dar eu chiar am luat atestatul,am zis ca mmcar sa-mi iasa fivul ca n-o sa mai regret nimic.Pe cand daca nu-mi iese,sa mai astept alte doua luni ca sa pot demara adoptia...mi s-a parut greu de suportat.Asa ca am atestat,fac si fiv luna asta,poate Craciunul va veni totusi incarcat cu
Am vazut filmul cu gonalf-ul!Super film,parca m-as apuca sa-mi fac singura si eu!Dar trebuie sa-l mai vizionez de cateva ori ca sa fiu sigura!
Cami sa dea Domnul sa se prinda bebelcii!
Iliuta nu fii trista,trebuie sa ai un embrion bun.Si poate fi mai mult decat suficient daca Dumnezeu e de partea ta!Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Fetelor,
Nu m-am asteptat la o asemenea sustinere din partea voastra, sunt pur si simplu impresionata, cu asemenea "galerie" e imposibil sa nu reusesc, nu-i asa?!
Initial voiam sa stau primele 3 zile in pat, dar dupa ce am vorbit cu dr. m-am hotarat sa nu stau deloc; mi-a spus ceea ce stiam din Canada - ca nu are nici o importanta si ca multa lume are tendinta asta, in ideea ca pozitia uterului ar fi culcata, dar de fapt el e in picioare cand noi stam culcate si este culcat cand stam in picioare.
Deci, am adus puiutii acasa, azi sunt cu 4 : 2x8 celule ( din care unul f. frumos, fara nici un fel de imperfectiuni; iar celalalt cu o usoara tendinta de fragmentare, care nu influienteaza dezvoltarea sa in continuare ); 1x7 celule si 1x6 celule ( ieri era mai incet, dar azi a recuperat si l-am pus si pe el intrucat era clar, frumos ).
Am uitat sa intreb azi de endometru, dar in ziua 9 de stimulare era 11, probabil ca era cel putin la fel sau chiar mai mare.
Nu stiu daca v-am spus ca din 7 foliculi mari ( restul mici ) am avut 5 ovocite f. bune, din care s-au fertilizat 4.
Avalon fara sustinerea ta nu as fi trecut asa de usor peste toate etapele tratamentului, multumesc ca ai tinut fetele la curent cu vestile despre mine!
Danutza_c nu am sughitat, in schimb am stranutat ... sper ca nu i-am zdruncinat prea tare pe aia mici. Multumesc inca o data pentru sustinere si toate sfaturile pe parcursul tratamentului, m-ai ajutat f. mult!
Sheri si dr. radea de mine si-mi spunea ca poate se prind toti 4, cate unul pt. fiecare incercare, mai ales ca sunt la incercarea cu nr. 4, evident! Mai ales ca m-am antrenat destul pana acum!
In ce priveste injectabilele - sunt pentru, dar numai cu acordul si sub supravegherea medicului. Gravibinonul contine si estradiol, pe langa progesteron sau doar estradiol - Cicloproginova -doar pastilele albe sau Estrofem.
Mamagiuliei ce surpriza mi-ai facut, nu ma asteptam sa te gasesc aici!
Lachi mi-a purtat noroc tau norocos!
Ceciserban
Adelia multumesc si mult succes si tie!
M Oana s-ar putea sa ai sanse ... Mai ai putin si incepi si tu, ai toata increderea in echipa pe care ai ales-o!
Delia21 mersi pentru galerie! Rudy e o frumusete de baiat!
Cristinici o sa apara soarele si la tine, sa nu-ti pierzi speranta in sansa ta!
Pussi Multa bafta si tie! Mai ai putin si iti facem galerie si tie!
Andicu multumesc mult pentru tot, am primit PM-ul, dar nu am putut sa trimit raspunsul pentru ca nu am facut curatenie in inbox. Mi-as dori din tot sufletul sa fim colege la "mamici de iulie-august".
Iliuta nu fi demoralizata, pentru reusita e suficient un singur embrion, important e sa fie de calitate. Multa bafta pentru maine!
Kla multa bafta si tie! Parerea mea e sa nu iei progesteron injectabil, fara sa te consulti cu medicul tau.

Moniland mai ai putin si vine si randul tau!
Nicole ce surpriza mi-ai facut! Multa bafta in ianuarie, sa reusesti sa-i faci o surioara sau un fratior printesei tale! Am facut FIV + ICSI la Giulesti, cu dr. L. Dracea si M. Dascalescu - embriolog. Sunt foarte multumita de cum a decurs totul, nu sufera comparatie cu experienta de anul trecut de la Medsana.
Monica-Elena multumesc pentru tot si un special lui Mihnea!
Rami mult succes cu tratamentul, sa ai rezultate maxime!


Cami
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610" target="_blank">Barbye are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Cami tin pumnii sa iasa bine.
Cecilia vad ca nu apari decat la apelul vreunei veterane, dar probabil ca mai citesti. Lasa plansul, capul sus, privirea inainte si totul va fi bine.
Oana ,pai tu ce faci, hotarastete, mai fa niste intrevederi cu fetele si la treaba.
cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ZisaCami foarte frumos!!! Sa se prinda cati vrei tu...unul obligatoriu. Acum esti ... o sa fie bine!!! - pentru toata trupa

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Cami te pup dulce!De data asta si eu cred ca ai pus-o !Sa dea Domnul ca macar unul sa stea acolo pana la 9luni!
Cristinici eu sunt asa mai plangaciosaaaaaa!TE IUBESC MULT!TE APRECIEZ ENORM PT VOINTA SI CURAJUL TAU!
tuturor!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

CAMI teoretic azi esti mamica de 4 iti doresc ca din toti 4 cel putin unul sa ramana cu tine 9 luni!

ILIUTA mai stii ceva???

DASHA iubita am auzit ca ai pierdut sarcina....imi pare nespus de rau,sper sa iti revii curand si sa o iei de la inceput....offf nu stiu ce sa-ti spun sa te fac sa te simti mai bine.cuvintele sunt de prisos.

eu cand am inceput stimularea cu gonal 900 ma chinuiam sa citesc prospectul sa vad cum se foloseste "pixul" asta si azi am vazut la fetele "unguroaice"ca au un filmulet...tarziu l-am vazut ca deja sunt in ziua 9 de gonal...oricum m-am descurcat...dar mereu am fost cu frica ca poate nu l-am utilizat bine sau nu a intrat suficient ser...dupa capul meu l-as fi bagat pe tot numai sa am cat mai multe outze.bine c-am vazut ca m-am mai linistit.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

ZisaCami iti tin si eu pumnii si ma rog pentru tine.
Sa vina Mosul cu vesti bune pentru toate fetele care isi doresc bebici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Steliana04 Multumesc mult pentru urari si mai ales pentru pps-urile superbe pe care mi le-ai trimis, m-au binedispus si m-au ajutat sa trec mai usor peste tratament!


Cami
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610" target="_blank">Barbye are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Cum gateam eu niste minunatii de pesti cu nume ciudate, la cuptor, mi-a picat si mie cum e cu estradiolu', deci Rami sa nu arunci cu rosii in mine, ca nu vreau sa pun rosii in peste.....
Am inteles ca am incurcat inhibarea cu stimularea, asa cum spuneai, dar la mine trebuie sa aiba loc iluminarea proprie, degeaba se chinuie altii sa imi aprinda beculetele de la mansarda.........
Da' cu Dasha ce s-a intamplat???
Cami la ce stare de spirit ai, cred ca e o distractie la tine in burtica in momentele astea!!
Ceci daca citesti, poate te molipsesti de sperantele care zboara pe-aici......

Mergi la inceput