FIV 90

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Fetelor, HELP ! M-am conversat cu Lachi adineauri si am cam ajuns la concluzia ca am avut endometrul cam mare azi, la sfarsitul inhibarii (4,5 mm). Voi cat l-ati avut (pe varianta de protocol lung) ca sunt cam in ceata. Ciudat e ca proful nu mi-a zis nimic, insa cred ca nu degeaba mi-a zis sa fac 1 Diphereline / zi in paralel cu tratamentul de stimulare...

Moni, eu mi-am notat cumintica valorile pe care le-ai avut tu la estradiol in perioada stimularii, ca sa am un termen de comparatie... vizavi de ce am intrebat mai sus poti sa-mi spui ceva ??






rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Rami, fii sigura ca nu am putut acoperi toata plaja posibila in numai cinci ore si mai bine, mai aveam de melitat multe inca, o-ho-ho, mai trebui sa ne vedem de multe ori pana ajungem la zi! Iar « bietii » ospatari se amuzau copios, nu incape vorba, au primit multe lectii de anatomie moca ! Inclusiv au asistat la o manifestatie pe viu (adica pe vazutelea) de colacei ale fiecarei aspirante (nu de colacei) in parte! Ni i-am comparat fiecare cu diferita satisfactie in ochi (eu de departe il aveam cel mai bine crescut).
Hai fetelor ca las gluma, sa mai si muncim, mi-au venit si mie progesteroanele din strainatate cu « FRAGIL » SI « Nu scutura ca se sparge » la loc vizibil. Mi le-a luat Pussy de la Patika (e o farmacie presupun, are si numare de telefon pe punguta ! Trebuie cuiva ?
Pe cutie scrie ca sunt Progesteron Streuli, mai sic adica! Si au niste etichete mov pe ele super cool, pe trend chiar ! Deci fetelor, care ma ajuta, cu ce se asorteaza movul de pe etichete vis-a-vis de injectie ? Merge cu alb ? Am vazut si serinji cu liniute rosiidar ma gandesc ca au un efect prea tare, nu se asorteaza. Daca tot ma doare macar sa fie frumos ambalajul !
Lakiut, pt Cicloprogynova trebuie reteta?
Oana, poate vine Mos Niculae cu trei bete pe spinare daca nu esti cuminte! Vine bebe si naturel, numai rabdare sa avem. Ce-i prostia cu 32 de ani ? Eu cand am implinit 25 am crezut ca-s cea mai batrana fiinta de pe planeta, ca pensia ma asteapta, si acu ma cred f tanara (asa mi-a zis Cocei).


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Iliuta, ma rog si eu pt tine sa fie bun embrionul si sa faci ET-ul! si cu 1 poti reusi!
Ingeras, sunt bine, astept sa mai treaca vreo 2 saptamani sa ma mai relaxez. Tu ce faci? cred ca abia astepti sa-ti primesti cadoul de Craciun!

Andreea


Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sheri ma bucur ca au ajuns intregi la tine... i-am zis lui nenea cu M... ca-i fragil, eu nu am apucat sa le mai impachetez( iti puneam si fundita MOV) ca nu stiam cu-i sa le trimit???? si bon fiscal nu am primt nici eu...

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Iliuta sa fie bun embrionul tau. Hai, fii optimista ca sa-i transmiti energii pozitive!

Rami in ziua in care mi-a dar tratamentul, dr mi-a spus ca la sfarsitul perioadei de inhibare endometrul trebuie sa fie mai mic de 5 mm. Voi ce stiti?

Sheri parerea mea e ca trebuie sa se asorteze cu



Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Duminica incep protocolul pentru Fiv si nu prea am inteles daca dipherelin-ul trebuie facut cam la aceeasi ora?
Cei de la MNL mi-au spus sa vin intre 11 - 12 sa imi faca prima injectie. Pot pe urma, cand o sa am curaj sa mi le fac eu, sa fac injectia in jur de 8 - 9 dimineata sau nu mai e bine sa mut ora??????.
Merci frumos

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Iliuta iti tin pumnii pe maine. Asa cum spune si Andicu, e de ajuns unul si bun. Si sa vrea si DUmnezeu sa se prinda. Ai incredere si incearca sa fi optimista.
Lachi, fetita curajoasa (eu nu as avea curajul sa-mi fac intramusculare singura), ma gandesc la tine si iti doresc sa reusesti.
Cristinici cum mai esti, ce mai faci?
pentru toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Iliuta tin pumnii sa fie bine , pana la capat. Ce folos daca "e" multi si nu se prind, important e sa fie unul si bun , care sa vrea sa stea acolo.
Lachi , eroina, daca poti si intramuscular, poate imi faci o demonstratie "life" pe coridoare la Giuly, sau la restaurant, la urmatoarea vizita.
Eu sunt bine, " oficial imi merge bine", mi-a venit CM duminica, mi-am repetat sambata trecuta hcg la victor babes si a iesit bineinteles 0 curat, nu mai era nimic dupa virgula, disparuse intre timp. Mai stau acasa cateva zile si de luni merg la serviciu, cu forte proaspete. Cam asa s-a incheiat acest FIV. Va urma
cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Betty injectiile tb facute la aceeasi ora, asa sunt instructiunile.
cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Cristinici de la mine si de la Mihnea.


De Ceciserban mai stie cineva ceva ce mai face?

Mergi la inceput