Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Brenda, multumesc pentru urarile pentru bunica mea. I-am luat o brosa frumoasa si eleganta si o esharfa care se potriveste foarte bine. Tipa de la magazin mi le-a pus in cutii frumoase pe care apoi le-a pus intr-o sacosa de hirtie si cu hirtii bagate in ea asa ca am cadoul gata ambalat!

Am cautat diagnosticul apendicitei la copii si am gasit pe un site Sana parca... aceleasi simptome ca la Maya... offf, am inima cit un purece acum cind merg acasa. Daca vomita macar o data, o iau de mina si o tai la urgenta! Si ii pun sa ii faca toate testele numai sa ii dea de cap! Nu este normal sa se lungeasca atita un virus banal cum spun ei!

Diana cum s-a insanatosit de la apendicita? A trebuit sa i se faca operatie?

Va doresc o noapte buna!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna dimineatza!
Am facut cafea mai multa,ca ne reintregim cite un pic,cica Alma s-a intors....

Alyssa,da,am omis sa spun,am operat-o.timp de o luna dupa aceea tot o mai durea in jurul buricului,ca ajunsesem sa cred ca i-au scos degeaba apendicele,insa au cedat durerile pina la urma.
Si,repet,s-a intremat copila mea cum nu mai fusese.
Un alt "dusman" care cica da reactiile astea de durere ombilicala si greturi,este nemernicul de Geardia,insa eu ii dau Dianei frecvent tinctura de propolis si n-am mai avut probleme.

Ops.....ies ca tre sa caut date despre Egiptul antic,Diana are de facut un referat.

O zi buna tuturor!

Gabi,baga o painica aburinda....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Greata si voma nu sunt neaparat semne de apendicita. Robert a fost operat anul trecut, dar nu vomita deloc. L-a apucat o durere mare de burtica, abia putea sa mearga, l-am dus la urgenta, a doua zi a fost operat:((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Mi-am aruncat si eu un ochi pe aici...
Alma, eu abia astept sa mai cresca un pic barbatelul, sa pot pleca fara el...

Brenda, aproape tot ce este imens, ingrasa!!!Daca intelegi ce vreau sa zic.Asa ca nu-ti pune sperante in salatele alea...

Cat despre ciocolata, Marce, majoritatea femeilor au chef de sex doar de doua ori pe luna (putin, da'bun!!!), in rest, e suficienta ciocolata!


Iar despre mine, ce sa va spun, imi plac doi tipi!HA-HA!Nu ma intalnesc cu niciunul!HA-HA! Iar cand o sa fiu baba, o sa fiu ca bunica Alyssei!Scuze pentru "baba"!HA-HA!Am o stare buna, dupa cum se vede.

Va pup cu drag,
tot eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Alyssa, La multi ani si sanatate bunicii tale!
Brenda, pt giardia incearca ulei de seminte de dovleac. Cica e bun.
Noi am tratat giardioza lui cu niste bilute homeopatice. De atunci i-am mai facut analize (la gradi mai cer cateodata) si au iesit negative.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

mey, ce liniste.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

io sunt prin zona, da' dorm inca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

ieri m-am facut blonda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

si nu-ti place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

M-am intors si eu de miercuri seara, dar n-am prea avut chef de nimic, am cam trebaluit, cu toata sabatoarea de azi.
Brenda, pe unde esti?

Ei, Cati, asa da, vino si tu mai des. Cat despre plecari fara copil, 2-3 zile poate merge, dar de la 5 incolo nu mai e asa de simplu. O sa-mi spui tu...

Alyssa, la multi ani bunicii tale!

Gabi, cred ca o dam si noi pe remedii homeopate, eu am scapat de rinita cu ele. Poze cu tine blonda vedem?

Va pup, mai vin maine!

poze noi

Mergi la inceput