Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Clipe din trairile sufletelor noastre...(11) | Autor: brendamitran

Link direct la acest mesaj

Hai la un nou capitol din trairile sufletelor noastre.....tare frumos e spus....

Incep cu un bine ai venit pt.Simona! Sa-ti traiasca mario-gabriel si sa fitzi sanatosi amandoi....

acum....hai la cafelutza.....mai tarziu vedem noi ce-om mai face!

BRENDA

Cu dedicatie:
"E o mare nenorocire de a nu avea destul spirit pentru a vorbi ce trebuie si nici destula minte pentru a tacea.Iata principiul impertinentei." (la Bruyere)
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna. Eu tot n-am net. Acum sunt la munca si am trecut sa va salut. Am citit rapid ce ati mai scris.
Gabi, cred ca e mai bine sa fii de acord cu conditiile lui referitoare la copil.
Cati, nu dispera. Si Cata o tinea la inceput din raceala in raceala. Eu am facut greseala sa n-o mai duc la cresa din toamna pana in primavara, ca sa nu mai raceasca. N-a mai racit, dar a pierdut mult si cand am dus-o inapoi oricum am luat-o de la capat cu racelile. Acum raceste mai rar.


Gata, ca am treaba. Revin cand o sa am net sau cand mai pot de la colaborare...
O zi buna si un weekend frumos.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Pupici pt fete,
uite si eu pe acasa. Am intrat in greva si am zis k azi nu o sa fac mai nimic. Sa vedem cit ma tine...
Ieri am tot incercat dupa-masa sa intru pe forum, da' nu a mers. Nu mi se incarca pagina deloc. Asa k am renuntat.
Simona, bine ai venit! Te asteptam sa ne mai scrii...sa fii la zi, aici cu noi. Speram sa te mai inveselim un pic. In ce zona stai? Sa stii k nu esti singura mamica cu bebic mic mic...mai avem o mamica de fetitza de 8 luni si o sa fiu si eu curind...cam prin febr. Asa k ...poate facem o gaska si iesim la impins carutzuri o data, in parc. (sau mai curind, la un suc undeva).
Gabi, felicitari! A decurs mai bine de cum ma asteptam...si poate mai bine decit cum se astepta toata lumea. Inseamna k termini repede si scapi de stress. Despre vizite...ca si tine, cred k se vor termina in scurt timp si copiii vor fi din nou tot timpul cu tine. Ii apuca zelul pe tatici, din cind in cind, dar cum ii stim, se plictisesc repede k dehhhh....au alte lucruri "mai importante" de facut.
Alyssa, f frumos cintecul. Pe mine ma duce cu gindul la o plaja goala, soare si o apa limpede... Sa tot evadezi asa...

Ieri am facut placinta cu dovleac. Si eu pun scortisoara si nuca inauntru dar nu mai pun alte mirodenii. FOaia de placinta o fac dupa cum imi place mie. Am facut de data asta, intr-o tavitza Tefal rotunda. Pun foaie de prajitura sub si deasupra, si la mijloc pun dovleacul. Asta a semanat un pic cu "american pie" cred...dar nu cred k si la gust. Oricum...cu frisca deasupra...mmmmmmmmmmm...a fost delicioasa! PE cuvint...

Azi am de gind sa lenevesc! Cine se mai baga?...

puuuuup pe toate,










Marce 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Buna ziua!

Brenda si Marce- Multumesc mult pt primire! Pai voi intra cat de des pot si macar sa va citesc....

Marce- eu stau in Floreasca. Sarcina usoara in continuare si multa sanatate, sa ai un copilas frumos, sanatos si papacios!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Simona....

Brenda, deocamdata stam in afara Bucurestiului, insa ...sper eu ca nu o sa dureze o vecie !! Nu stiu deocamdata cum o sa fie cu divortul , insa, eu tot sper ca ne vom intelege.....sa fie repede si bine ! Asa ca, te rog inca o data (evident, daca vrei) sa imi dai si mie adresa clubului ala .

Intrucat eu intru curand in pauza de pranz, fetele, va invit ...la masa !

Abea astept week-endul sa stau cu fetele mamii !!

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Fetelor......ce sa mai? chiar a venit toamna,fir-ar sa fie.....

Marce,adica numai gashca de carucioare? Ma bag si eu,chit ca merg pe linga carucioare,ce conteaza? Cit despre lenevit,sorry,dar azi am facut vreo 3 ore de fitness la domiciliu,poate data viitoare.....
Pe forum nici eu nu pot sa intru de ieri,doar prin mozilla,si asa foarte greu,imi cam pierd rabdarea....

Briana,cum nu? Iti trimit un PM,o sa-ti dau si nr.meu de telefon daca vrei ceva detalii in plus....

Simona,pai bine mai,tocmai in Floreasca te-ai gasit sa stai? Acu' va trebui sa facem intilnelile pe rind,in zona fiecareia,nu? Nu-i bai,totul e sa fie bine pt.toata lumea.....

Azi am vorbit cu Cati.....o admir din suflet,copila asta e pusa pe treaba,deja toceste la dreptul ala asiduu......buuuuuun.....vom avea o magistrata cool!

Alma,vii in Bucuresti cind ai zis? Ca sa organizam intilneala.....daca ploua ce facem?

Ioana,pune-ti netul ala mai repede si hai la conference-uri.....ce face Cata? Mai vrea in parc?

Gabi.....cred ca savureaza victoria impotriva iepuroiului.....si a fugit ca sa nu-i papam cozonacul....ce-i drept,eu am gonit-o aseara de pe mess cu aromele alea de cozonac.....

mey,dar cu danim ce este?

dar cu alyssa? fetele astea cred ca s-au dus la intilneala.....

apropos....voiam sa va intreb....cum si unde poti cauta sponsori pt.o activitate? care sint conditiile? cum se procedeaza?stie cineva?

ma duc sa mai citesc din "mataniile",va pup!



BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

neatza gashca :)

io sunt bine, da' am avut 2 zile off de la munca. miercuri am dus-o pe aia mare la dentist sa-i iau paratu cu care tre sa doarma noaptea si ieri am fost cu aia mica la control (a stat cuminte la ultrasound si nici nu mi-a plins foarte mult).
ieri daca tot am ajuns in downtown cu mashina am fost si sa-mi schimb 4 vouchers pe bilete la mickey mouse show :)
Allysa inregistreaza-te la toronto4kids ca eu acolo le-am cishtigat si nu dau teapa :)pina nu m-am vazut cu biletele in mina nu i-am crezut :)

in rest...e frig :(

am citi din urma...despre Thanksgiving...eu una nu l-am tinut pina acum, ca nu-mi spunea nimic. acum ca se duce la shcoala, o sa fac si eu ceva ca toti copiii or sa povesteasca, si asa are si ea ce sa spuna.
mai ales ca azi au la shcoala lunch pe tema asta.
la fel o sa fie si cu Easteru'...incet incet o sa-l tzin si pe asta ca aici da' si ca la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Brenda, uite ce am gasit:
Legea nr. 32 din Monitorul Oficial nr. 129 din data: 25/05/1994 privind sponsorizarea
Art. 4. - Poate beneficia de sponsorizare orice persoana juridica de utilitate publica, cu sediul in Romania, care desfasoara sau urmeaza sa desfasoare o activitate cu caracter direct umanitar, filantropic, cultural, artistic, educativ, stiintific, religios, sportiv sau care este destinata protectiei drepturilor omului si educatiei civice ori calitatii mediului inconjurator.

Art. 5. - Poate beneficia de sponsorizare:
a) orice persoana juridica nonprofit cu sediul in Romania, care desfasoara sau urmeaza sa desfasoare o activitate care poate fi sponsorizata conform art. 4;
b) orice persoana fizica, avand domiciliul in Romania sau apartinand spiritualitatii romanesti, a carei activitate constanta intr-unul dintre domeniile prevazute la art. 4 este recunoscuta de catre o persoana juridica nonprofit, constituita legal in tara sau in strainatate, cu activitate sustinuta in domeniul pentru care ofera recomandarea.

Daca indeplinesti conditiile astea, atunci pur si simplu trebuie sa faci o prezentare a activitatii pentru care doresti sponsorizare si sa bati din usa in usa. Mai trebuie sa precizezi si ce oferi in schimb: aparitii in media, expunere, etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Multumesc,Eliza..........
un singur lucru nu pricep:zice la un moment dat acolo asa:a carei activitate constanta intr-unul dintre domeniile prevazute la art. 4 este recunoscuta de catre o persoana juridica nonprofit, constituita legal in tara sau in strainatate, cu activitate sustinuta in domeniul pentru care ofera recomandarea.

cum adica sa fie "recunoscuta" de catre o persoana juridica nonprofit?

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

presupun ca se refera la cazul in care o organizatie non-profit legal constituita (o asociatie sau fundatie) este de acord sa gireze proiectul tau.. adica tu sa fii cu ideea si cu organizarea iar ei sa vina cu suportul legal. pentru ca trebuie incheiat un contract de sponsorizare intre un beneficiar (adica fundatia) si sponsor.
asta imi dau eu cu presupusul, nu stiu sigur ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Buna ziua fetele!

Simona, bine ai venit intre noi!

Dani, m-am inscris si eu pe site, este bine sa mai stim ce se intimpla in orasul asta mare- concerte, distractii pentru copii. Te-am vazut la cistigatori. Felicitari! Te-ai inregistrat in fiecare zi sau numai o data?

Marce, sa iti fie de bine placinta cu dovleac! Daca bebelina cere... Ce bine de tine ca poti lenevi! Eu nu imi mai aduc aminte cind am avut o zi de leneveala :(

Brianamica, sa aveti un weekend placut toate trei!

Gabi, ma bucur ca a mers bine ieri la infatisare... Eu am un feeling ca in timp se va lasa de vizite... La's ca o sa fie bine!

Eu am o zi de rahat... M-am trezit tirziu, dar am reusit sa ies la timp pe usa, m-am incadrat pina la urma... La munca am o tipa, romanca, care este cam din topor, le trinteste citeodata asa, fara sa gindeasca... S-a uitat la mine si mi-a spus analizindu-ma "mama, ce te-ai ingrasat"...
Are dreptate, trebuie sa fac ceva... Gata, Brenda, ma apuc si eu sa am grija de mine mai mult! Cred ca cer trimitere la nutritionist... Cind ajung acasa fac curat iarasi in dulapuri! Mama lor de dulciuri!

Am sa imi analizez programul sa vad unde pot baga o ora de sala pe zi!
Si promit sa imi beau cota de apa pe zi!

Ieri seara am iesit cu fetele dupa cina in parc, pe jos, nu am mai luat masina pina acolo. Am strins frunze de toate felurile si toate marimile si culorile. Le-am facut buchete. Era rece, dar cerul era superb, singeriu in apus... Ce frumos este sa iti acorzi timp sa te uiti in jur!

Ca tot venii vorba de mincare... Voi ce la mai dati la pachet copiilor?

Eu la prinz am o ora libera. Merg pe afara, pe jos, mai fac miscare!
E frig astazi, dar este o zi insorita, luminoasa.

Mai vin!

Alice

Mergi la inceput