Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danim spune:

prin zona si eu :)

ieri nu am avut timp de nimic...am tras numai o fuga de mi-am luat abonament si atit...

Brenda, buna treaba :) pai vad ca merge, asa ca sa ne spui si noua ce sa mai mincam :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai ce sa mancati?
Legume si fructe multe,asta-i baza.
N-am crezut vreodata ca te poti satura cu o salata imensa numai din legume.Si stii ce-i frumos? Ca a inceput sa=-mi placa sa mananc sanatos.

Gabi,pai copila ce are? E bolnavioara? Sau ce?

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Of, mie tocmai legumele si fructele nu-mi plac... doar cartofii... si ciocolata:)))
Fata nu stiu ce are, un pic ii curge nasul. Deocamdata o tratez cu remedii homeopatice, si mai vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Foooaaaarte buna leguma aia =>ciocolata! mmmmmmmmmmm....

Marce 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

hooops... uite cine a aparut la miros de ciocolata... Cum te simti? Ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna seara sau noapte buna (?!) la toata lumea. Maine ajung si eu acasa de pe coclauri, mi-e dor de copil, pisica ii face in ciuda mamei si rastoarna, zgarie, alearga de colo-colo, mi-e mila de ea, n-a mai tinut-o nimeni in brate de cand am plecat eu, ca fata mea e tot pe drumuri, ba doarme acasa, ba la mama , greu e cand plec de acasa, sper sa nu mai plec vreodata fara copil dupa mine, tare e greu.

Pe-aici m-am cam plictisit, noroc cu weekendul trecut, ca a venit Diana si ne-am petrecut timpul in mod placut, am fost la Cioplea, apoi fitness, piscina, sauna, plimbat prin statiune, dat in leagane, balansoar si tobogan (nu radeti, ca am facut-o si eu!).
Si azi am avut o zi plina, am urcat pana la cabana Trei Brazi, caldura mare, ca in timpul verii, peisaje super (va pun poze in curand), apoi am venit la masa, dupa am facut o partida de tenis de camp, urmata de piscina si sauna.

Desi trebuia sa stau pana vineri, nu mai rezist, cursurile nu sunt asa consistente, stiu deja ce se discuta, asa ca renunt la doua zile si fug acasa la mine!!

Brenda, vezi ca n-ai muncit in zadar? Se cunoaste la cantar...

Gabi, isi va reveni Lili, poate are doar o perioada mai agitata, zicem noi ca cei mici nu sunt afectati de tensiunile dintre parinti, dar nu-i asa, orice despartire lasa urme in sufletele tuturor celor implicati.

Celelalte fete unde sunt? Cati n-a mai venit de mult, Miha, Alyssa, Ioana... si toate cele cu care am inceput nebunia asta frumoasa numita "Clipe..."

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

In sfarsit am reusit sa dorm si eu o noapte intreaga! La 11 am adormit, la 6.30 m-am trezit exact in aceeasi pozitie
Alma, stiu ca e greu departe de casa, dar eu totusi te invidiez un pic:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Da,mey,auzi.....piscina,tenis de camp,Cioplea si ea cica nu mai poate.
Fata draga,o sa tanjesti dupa clipele astea,e adevarat ca fara copil linga tine nimic nu are farmec,dar trebuia sa profiti de momentele astea.

Mey,avem mari absenti [pe aici,pe Alyssa am depistat-o,am vorbit cu ea pe mail,o sa revina,a fost un pic mai ocupata.
De restul chiar nu mai stiu nimic.

Eu azi a trebuit sa ma invoiesc de la 3,caci am intepenit de mijloc.Nu ma mai pot indrepta si pace.Am niste dureri ingrozitoare care nu cedeaza la nimic.Mi-a facut dr.un Ketonal injectabil dar degeaba,mi-a mai provocat si stari de greatza.
Stau la pat desi aveam o droaie de drumuri de facut.

Pup fetili!



BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Pupaturi la toata gasca!

Am spus ca intru aseara, dar nu am putut... Si acum sint suparataaaa... Alaltaieri a terminat Maya antibioticele si ieri am fost la pediatra, totul parea sa fie ok si ma bucuram ca a trecut. Aseara cind le-am luat de la day-care am observat ca nu este ea asa cum este de obicei... Am ajuns acasa si iar a luat-o cu voma, cu dureri de burta, in centru, in jurul buricului. A vomat de citeva ori si apoi a adormit. Nu are febra, nu are diaree, numai vomita o spuma alba galbuie si spune ca o doare stomacul.

Am sunat la doctorita azi dimineata si am cerut raze eco la torace si abdomen. A spus ca asteapta rezultatele la analizele pe care le-am facut ieri inainte de a se pronunta. Si imi vine sa imi iau cimpii... Sint tare suparata si ingrijorata cind sint bolnave fetele. Azi la munca sint un zombie, nu am chef de nimic!

Dimineata se simtea bine... si asta este problema, ca este ok dimineata si apoi declina spre rau seara... Le-am imbracat frumos, de fapt ele si-au ales rochiile pentru protretul de la scoala. Le-am pieptanat frumos si ne-am uschit in mare zor... Cred ca asta este problema! Prea m-am impis de la spate in ultimul timp. Haide! Haide! Haiide!... asa, fara o pauza intre, fara a respira... prea multe deodata, prea repede... Trebuie sa imi iau timp pentru mine si sa imi reduc din ritm.

Ies la plimbare la lunch, trebuie sa cumpar un cadou bunicii mele. Astazi face 89 de ani! M-am gindit sa ii iau o brosa frumoasa.
Si-a cumparat acum citeva zile un palton mai trei sferturi ca pe ala lung nu il mai suporta, zice ca este prea greu. S-a dus la cumparaturi cu matusa mea si pun pariu ca matusa mea l-a ales asa, mai de babutza, negru! Offf... ce ti-e si cu mentalitatea asta de romania! Bunicii mele i-a placut mereu sa poarte alte culori decit batrinele de virsta ei. Paltonul cel lung este de un grena frumos, potolit si "rich", pardesiul ei de primavara este un bej inchis. Asa o stiu eu pe bunica-mea! Cind am fost sa o iau de acasa sa o duc la coafor (merge o data pe luna sa isi refaca forma coafurii sau sa se faca permanent) si am vazut-o cu noua haina m-a izbit negrul ala pe ea... Are parul alb ca neaua si facut permanent frumos, ca americancele batrine. Am sa ii iau o brosa frumoasa si indrazneata! O sa ii placa!...

Va urez o zi minunata!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Alyssa,La Multi Ani!
Sa-ti traiasca bunica inca mult si bine si sa te bucuri de ea atit cit mai poti.E mare lucru sa mai ai bunici,sint persoane dragi noua,care dispar tacute si ingindurate si uneori nici nu bagam de seama lucrul asta.Ar trebui sa ne bucuram din suflet pt.fiecare clipa petrecuta alaturi de ele.

Cit despre Maya...hmmmm...dureri in jurul buricului avea Diana acum 2 ani jumate.Am banuit o hernie ombilicala(eu,aia dajteapta),dar a fost de fapt apendicita.
Nu numai ca au disparut starile de voma si durerile,dar de atunci,copila mea care era piele si os,un schelet ambulant practic,a inceput sa manince bine si s-a implinit cum nu mai speram s-o vad vreodata.Nu stiu daca a avut legatura cu apendicele sau nu,dar asa s-a intimplat.Asa ca ia intreaba tu,sa nu fie banala apendicita.

Eu iti tin pumnii sa fie bine.Pupa printesele! Succes!


BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput