Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,fetele!
Chiar liniste pe aici.....petreceti week-endul?

Eu n-am mai avut timp nici sa deschid calculatorul,dar sa mai si intru pe aici,atata alergatura nici cand a fost ziua Dianei n-am avut.
Joi am bantuit dupa cadouri,ca am fost eu "delegata" sa i le cumpar.
Am ajuns sfarsita acasa.
Ieri am lucrat,am ajuns acasa si am luat-o de la capat:inimioare,aranjat de rochie,ambalat cadouri,pus fundite,etc.
Era 23:30 cand ne-am bagat in pat.
Astazi,alte alergaturi,dar n-are sens sa va mai plictisesc cu ele.
Concluzia:am condus la ptrecere o printesa adevarata,li se scurgeau ochii baieteilor dupa ea.Si tare mandra mai eram,m-am topit toata.
Uffffff,sunt subiectiva,dar nu pot altfel.

Acum m-am linistit si ma pregatesc de bantuit pe net,tre sa adun materiale pt.un referat al Dianei la istorie,despre Egiptul antic.
Pup pe toata lumea si we placut!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, sa-ti traiasca printesa!!!!
Noi am fost azi la inot, ca de obicei... ne-am mai plimbat un pic si cam atat. Trupa e franta, dar cum i-am bagat in pat, si-au revenit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Brenda, cred ca s-a distrat de minune Diana! De frumoasa e frumoasa, nu doar ca o lauzi...
Am pus si eu poze noi la semnatura.

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Alma, frumoasa zona!!!! Si eu vreau acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Da,Alma,dar nici cu a ta nu-mi e rusine......

Gabi,pai poate facem o intalneala acolo,ce zici? La vara,daca e.....
Auzi? Masina aia iti framanta painea si pe urma tu o bagi la cuptor? Sau tot ea o si coace?

Apropos gagici,cu revelionul ce facem?

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda vad ca te-am facut curioasa!!!
Deci aparatul nu numai framanta, dar si coace!
Deci bag faina, lapte, apa, drojdie si margarina si peste 3 ore jumate scot painea fierbinte. Nu trebuie sa fac nimic!!! O si pot programa, dar pt asta ar trebui sa citesc prospectul si e in nemteste... deci daca as programa aparatul, as putea sa ma trezesc dimineata si sa am paine fierbinte la micul dejun.
Uff, Alma, am laudat eu peisajul... dar chiar ca ai o fetita taaare frumusica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

'Neatza!!!! Desteptarea! Fierbe apa pt. ceai!!!! Cafeaua e gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mmmmmmmmmm,buna cafea!
Si cu cozonac alaturi,un adevarat deliciu.
Hai,cine mai vine la o birfa mica de dimineata? Asa,ca intre fete.....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ce devreme va treziti! M-am trezit si eu la 8 fara un sfert sa o pregatescpe Diana pentru plecarea la biserica, au venit colegele si-au luat-o, iar dupa ce-a plecat m-am bagat din nou in pat pana pe la 10 . Domnisoara nici acum n-a venit, au fost la Mc dupa slujba si-acum sunt intr-un parc, mi-a zis ca mai intarzie o ora.
Cred ca ma duc sa-mi iau niste seminte ca am chef de rontait...
Maine iar la job, dupa 2 saptamani de leneveala, dar chiar simt nevoia sa socializez, n-as putea fi casnica in veci!
Marti cred ca plec iar pe cararile patriei, sa vedem daca nu s-a schimbat ceva intre timp.

Mmm, buna cafeluta!


poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai bine Alma,nici nu ai venit bine si pleci iar?

Gabi,cred ca mai e putin si-mi iau o masina de facut paine,mai ales ca noi tot cautam sa gasim o paine mai buna,apropiata cit mai mult de cea care era inainte,si nici vorba sa gasim.

Noi ne-am inmultit pt.o perioada,sora-mea cu cumnatul si,evident cu pisica,stau la noi pina isi termina casa de renovat.Sintem asa de multi,dar asa de bine e in familie.....

Diana a plecat aseara dupa petrecere(care a fost o nebunie),la......"el"......si a venit abia acum.Aavut un week-end distractiv.Dar a venit si cu referatul la istorie facut,asa ca a facut si treaba.

Acum lenevim,ca afara e innorat si te trage la pat si la o cana cu vin vremea asta.....e? ce ziceti?

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput