Parndorf

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Crisu, nu stiu ce preferinte vestimentare ai insa din punctul meu de vedere si dpdv al preturilor, iti recomand sa nu ratezi: Calvin Kelin Underwear, Mango, Timberland (mai mult pt. barbati, totusi...dar si pt femei aveau lucruri dragutele), Adidas, Nike.
Noi am stat tot 4 zile la Viena, e drept ca in magazinele din oras nu am intrat pentru ca ne-am invartit doar prin centru unde sunt cele mai tari firme....daca vrei sa vizitezi vei reusi sa vezi destul de multe cu mentiunea ca noi am umblat de dimineata pana seara.....daca vrei cumparaturi in centru, mergi pe Mariahilfer Strasse....de la Opera mergi pe Ring inspre Kunsthistorische Museum si apoi undeva nu foarte departe faci stanga. Acolo sunt foarte multe magazine, cu reduceri si....ceea ce mie mi s-a parut interesant (desi nu am reusit sa intru), exista magazine cu lucruri de firma (pantofi, genti, rochii Prada, Gucci etc.) second-hand (la modul ca au fost purtate probabil o singura data si arata ca noi numai ca sunt mult mai ieftine)...asta daca nu te deranjeaza ideea de second-hand.

Succes si distractie placuta, astept impresiile.

Apropo de Outlet-uri...am auzit la "Radio Sant" ca in Ruse exista foarte multe magazine de firma cu preturi la jumatate fata de Bucuresti....ma tenteaza o escapada pana acolo in curand.




Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
POZE FINLANDA
LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU)
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL...and if you can't....just try to hold on.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu spune:

Sunt tare trista. Ieri s-a intors o colega de la Parndorf si nu prea a gasit nimic, mai multe pt barbati. Nu a mai gasit marimi mai normale... de mamici.
De fete de 15 ani era plin, insa un 42-44 romanesc nu prea.
Insa nu a fost si in City Mall Sud, acolo am inteles ca ar fi mai variata gama, este si C&A, H&M...
Si mi-a spus ca a fost in Budapesta insa nu a apuca sa il viziteze tot, un mall pe nume Mamut..
Stie cineva despre el. Unde e? Cum e?

Abia asteptem sa plecam.. AMR 5 zile..

mami Cris si bb Alex(05.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Fete dragi, pana la ce data sunt reduceri la Parndorf? (Daca ar fi pana la 15 februarie ar fi minunat.) Daca sunt doar pana la 31 ianuarie... faceti-va mila de o nevorbitoare de germana si spuneti-mi si mie (adica nu ma trimiteti la site ca degeaba ma duc).

Edit: Dar la SCS stiti pana la ce data sunt reduceri?



Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




crisu, intr-adevar sunt mai multe lucruri faine pt. barbati, cel putin mie asa mi s-a parut....si cu reduceri mai bune. Sotul meu si-a achizitonat o multime de lucruri super frumoase si incredibil de ieftine unele dintre ele ( geaca Timberland: 25 euro!). Apropo de asta: dupa experienta Parndorf, nu cred ca voi mai cumpara niciodata lucruri de firma din RO: o pereche de pantofi sport marca Nike i-am luat din P. cu 55 de euro....iar saptamana trecuta am avut surpriza sa vad aceeasi pereche la magazinul Nike din Mall Vitan la pretul de 400 si ceva RON (aprox. 115 euro), adica dublu!!!!!!!!!!! Mi s-a parut strigator la cer, mai ales ca erau din colectia trecuta si ca in RO. veniturile pe cap de locuitor sunt cum sunt.

inaioana, pe site-ul Outletului nu spune nimic de data la care se incheie reducerile ci doar ca incep de pe 15 decembrie....banuiesc ca vor dura pana la lichidarea stocului.




Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
POZE FINLANDA
LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU)
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL...and if you can't....just try to hold on.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex026 spune:

Salut @ all,
Pe 15 februarie vreau sa dau si eu o fuga pana in Pandorf si as avea nevoie e niste sfaturi :) :
1.Cumpar bilet de la skyeurope ... unde e mai bine sa ma cazez Viena sau Bratislava?

2. Am ajuns in Viena/Bratislava ... cum ajung in Pandorf?
3. Un loc ieftinache si curat ca sa ma cazez ce recomandati?
4. Eu o sa ma duc cu vreo 2 genti de voiaj si am de cand sa le umplu...credeti ca o sa fie vreo problema la avion (adica ca sunt prea multe produse sau chestii dintrastea)?

Multumesc pentru atentie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


alex de la Viena la Parndorf sunt 50 km, de la Bratislava la Viena vreo 60 km ( te poti uita pe www.viamichelin.com, acolo gasesti si recomandari de hoteluri). Nu stiu cum sunt zborurile la SkyEurope (daca nu ma insel: ai avion pana la Bratislava si transfer cu autocarul pana la Viena) dar...daca nu aterizeaza la Viena si ai legatura bun din Bratislava la Parndorf..poti sta la Bratislava, cred ca si hotelurile sunt mai ieftine.
Parndorf este aproape de granita Austria-Ungaria, pe autostrada Viena-Budapesta.


Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
POZE FINLANDA
LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU)
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL...and if you can't....just try to hold on.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Crisu , Mamut este un mall situat in Buda . In Pesta gasesti un alt mall Westend City Center, situat langa gara Nyugati .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Buna fetelor ,noi am fost in Austria acum o sapt , am oprit si la Parndorf ....la Mango erau cele mai mari reduceri dar si cele mai mari cozi . Sotul s-a oprit la Timberland , la Lee Cooper ,Levis ...Acum depinde ca cauta fiecare .
Noi nu am vazut decit un sfert ,eram in trecere , nu prea am vazut incaltaminte si nici magazine pt copii pe unde am trecut noi .
Reducerile sint tot anul ,acolo scria reduceri 30-70 % tot timpul anului ,probabil ca cele 70 % sint din ianuarie pina in februarie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu spune:

Dragele mele.. m-am intors...
Mare dezamagire Parndorf-ul. Bine ca nu m-am dus special pt el ca muream. Am ajuns cu masina luni pe la 17.30-18 in Parndorf... nu era multa lume, insa hainele... doar pe la Nike si Adidas, si nici acolo nu pot spune ca era nemaipomenite, in rest.. abia xca te puteai apropia. La Timberland camasa sub 3 de eur nu era, pantalni. 40-50 eur. Scuzati-ma dar la preturile astea te imbraci si in tara, si nu mai faci 1000 de km. La Mango parca fusesera hunii, barbarii.. hainele erau pe jos, la o fusta i se desira tivul( poate asa era modelul)
Noroc ca am incercat a doua zi sa gasim SCS... nu l-am gasit insa am nimerit intr-un centru comercial pe A23 care avea Takko, Jello, C&A si multe alte magazine inca era intr-adevar reduceri si preturi super ok. Geci la 9 Eur, Camasi barbatesti la fel, pt copii la Takko nu te puteai oprii, totul intre 3-9 euro, pulovere, geci, pantaloni....
si la C& A la fel....
Si pe Mariahilferstrasse erau bune preturile, la Zara, si acolo se gaseau lucruri frumoase..
Nu mai zic de Triumph....
asadar, cine mai vrea la Parndorf, special pt el./.. sa se gandeasca bine...
Am intrat si la iesire... mai bagasera marfa, dar nu toate meritau.

Cris

mami Cris si bb Alex(05.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Si noi am fost we trecut si la Parndorf si la SCS in Viena, din Parndorf am luat mai mult pt sotz (pt mine doar un pantalon de la Mango si 2 bluze de la Garnfield), iar in SCS am intrat in C&A de unde am luat cate ceva, apoi s-a inchis (ca nu stiam ca sambata inchid la ora 18). Noroc ca mai dam o tura in martie la SCS...

Laura si bebitele: Bianca (7 ani jumate) si Ramona (4 ani jumate)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput