Parndorf

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex026 spune:

quote:
Originally posted by Laura T

Si noi am fost we trecut si la Parndorf si la SCS in Viena, din Parndorf am luat mai mult pt sotz (pt mine doar un pantalon de la Mango si 2 bluze de la Garnfield), iar in SCS am intrat in C&A de unde am luat cate ceva, apoi s-a inchis (ca nu stiam ca sambata inchid la ora 18). Noroc ca mai dam o tura in martie la SCS...

Laura si bebitele: Bianca (7 ani jumate) si Ramona (4 ani jumate)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi





in Vienna la magazine sunt reduceri ca in Pandorf??? s-au cel putin sunt la fel de ieftine ca in pandorf???
Credeti ca merita sa ma duc in Pandorf sa fac cumparaturi , s-au mai bine umblu prin Viena?
Multumesc ptr atentie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgetas spune:

Am planuit si eu o vizita in Germania in martie asa ca va rog spuneti-mi unde este acest SCS. As merge cu masina ca sa ma pot opri pe traseu sa fac niste cumparaturi. Daca mai stiti si alte locuri cred ca ne-ar folosi tuturor.Daca aveti pliante cu adresa acestor centre comerciale ne-ar ajuta adresa exacta.
Mulumesc,
Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

In Viena la SCS erau f. multe reduceri.
SCS e la iesirea spre Graz, in sudul Vienei. Noi am avut GPS si l-am gasit f. usor, nu prea stiu sa-ti explic exact.

Laura si bebitele: Bianca (7 ani jumate) si Ramona (4 ani jumate)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgetas spune:

Multumesc Laura, tot cu GPS mergem si noi, altfel nu ne descurcam. De aceea intrebam de adresa, dar daca e in program si intra fara adresa e ok. Vad ca nu trebuie sa facem nici un ocol, e chiar pe drumul pe care-l avem de facut(mergem spre Hanovra).Nu stim germana, asa ca ne descurcam mai greu.
Multumesc frumos,
Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Geta, uite aici adresa. In principiu e usor de gasit si fara GPS, e spre Graz, prima iesire supa bifurcatia spre Linz. Vezi ca e trecut si pe indicatoare "SCS".



"As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Buna,

Aveti grija cu GPS-ul. Sotul a cumparat GPS inainte sa plecam in Germania; nu a avut timp sa-l studieze foarte bine, am plecat la drum lung, nici prin cap nu i-a trecut sa scoata optiunea "bacuri" (in romania nu se circula cu bacuri), am ajuns in Ungaria noaptea, pe un drum laturalnic mai aveam putin si intram in apa daca nu opream masina la timp, "doamna" tot insista sa ne urcam pe bac. Dupa ce am trecut cu bine peste experienta asta ni se pare amuzant dar atunci noaptea a fost cam sinistru.

Am fost si noi in Parndorf acum 2 saptamani. Din greseala am ajuns acolo. Trebuia sa plecam in germania la un targ international, sotul avea nevoie de un costum nou, nu am mai avut timp sa cumparam din romania si l-a intrebat pe un amic de unde cumpara haine de firma cu dubita si le vinde in romania. Din Parndorf. In drumul nostru.

Si eu am fost uimita de cati romani erau pe-acolo, practic eu am intalnit numai romani pe culoarele dintre magazine.

Haine nu prea am gasit, depinde si de silueta, eu sunt inalta si slaba , gasesc mai greu. Tot de la Mango am luat si eu cateva perechi de pantaloni si o fusta, majoritatea au fost pana in 5 euro. Am stat o ora la Mexx si nu am gasit nimic pe gustul meu, sotul a luat o camasa cu 16 euro. Cred ca se terminasera reducerile. Urmau colectiile noi.

Am vazut magazin cu haine pt. copii, nu imi mai aduc aminte firma, am intrat, vroiam rochita de fetita, am vazut ceva la 30 de euro si am renuntat.

Jucarii nu prea sunt, sunt vre-o 2 magazine dar mai mult au costume si articole de petrecere, art& crafts, hobby (e foarte dezvoltata piata asta la ei).

Sotul a cumparat haine din Germania de la C&A, erau la reduceri, calitate si modele pe masura lui. Eu nici acolo nu am mai gasit, cele de la reduceri se terminasera pentru femei iar ce aveau in colectia noua nu era asa de accesibil.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgetas spune:

Maultumesc pentru adresa Flavia. Daca mai ai sugestii pentru locuri in care putem face cumparaturi la preturi bune in Austria te asteptam cu ele.
Oricum, tin sa va multumesc tuturor pentru schimbul de informatii.La intoarcere sper sa pot contribui si eu.Pana atunci va urez
tuturor spor la cumparaturi!
Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgetas spune:

N-a mai ajuns nimeni la Parndorf? Stie cineva daca inca mai sunt reduceri?
Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgetas spune:

Am revenit in sfarsit acasa si pot sa va povestesc cum a fost la Parndorf.Am avut ghinion pentru ca am trecut pe acolo exact de ziua nationala a Ungariei (15 martie), asa ca la plecarea din Budapesta (unde dormisem) am costatat ca autostrada era plina de masini de Ungaria care mergeau in acelasi loc cu noi. Asa ca afost foarte aglomerat, peste tot se vorbea maghiara si se mai auzea si romaneste din cand in cand. Oricum ungurii erau acolo cu mic si mare si a fost f. f. aglomerat. Marfurile se adresau adolescentelor, masurile erau foarte mici, maieutele cele dragute de la Mango erau numai pentru fete slabute. Preturi bune si la sacourile din piele de la Mango (70-100EURO ).La NIKE si ADIDAS inghesuiala mare si haine dragute, bine finisate, la inacaltaminte n-am vazut preturi prea atractive.Oricum geci cu 50 euro la NIKE cum erau acolo nu gasesti la noi.Blugi de marca la 40euro, dar cum spunea cineva inainte pentru cei pasionati de hainele de firma preturile sunt OK, dar nu va asteptati sa gasiti chilipiruri.
Numai bine,
Geta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Hai ca ma bag si eu la subiectul asta sa va intreb pe cele care ati ajuns la Parndorf: sunt magazine foto? Ma intereseaza un aparat foto Canon 400D si ma gandeam ca printre reducerile de acolo poate au si asa ceva la un pret mai mic. E imensa taxa vamala pe aparatele foto si preturile sunt exagerate la noi.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput