Parndorf

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandras spune:

de la granita romania - ungaria, vama bors...mai sunt aprox 400 km pe ungaria si 30 pe austria....se vede totul de la autostrada....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Salut la toata lumea... Stiu ca topicul e Parndorf, dar exista langa Budapesta doua centre de outleturi care mie mi s-au parut mult mai tari: cel de la Biatorbagy (de pe autostrada M zero, in vestul Budapestei), care este si cel mai mare, apoi cel de la Torokbalint. Tot in aceeasi zona este zona comerciala Budaors (Auchan, IKEA, KIKA , OBI etc.). E mult mai aproape si la reduceri e absolut grozav!! Singurul dezavantaj ar fi ca preturile sunt in forinti, deci cei neavizati trebuie sa faca calcule pana se obisnuiesc, iar la plata se accepta orice card, asa ca... Noi am fost acolo prima data in aprilie, iar ultima data la sfarsitul lui august, erau reduceri.... am umplut un portbagaj si ziceam ca mergem doar sa vedem (eram in trecere, la niste prieteni)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

quote:
Originally posted by manumanu

Salut la toata lumea... Stiu ca topicul e Parndorf, dar exista langa Budapesta doua centre de outleturi care mie mi s-au parut mult mai tari: cel de la Biatorbagy (de pe autostrada M zero, in vestul Budapestei), care este si cel mai mare, apoi cel de la Torokbalint. Tot in aceeasi zona este zona comerciala Budaors (Auchan, IKEA, KIKA , OBI etc.). E mult mai aproape si la reduceri e absolut grozav!! Singurul dezavantaj ar fi ca preturile sunt in forinti, deci cei neavizati trebuie sa faca calcule pana se obisnuiesc, iar la plata se accepta orice card, asa ca... Noi am fost acolo prima data in aprilie, iar ultima data la sfarsitul lui august, erau reduceri.... am umplut un portbagaj si ziceam ca mergem doar sa vedem (eram in trecere, la niste prieteni)!




uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Zi-mi si mie ce preturi sunt , te rooog!
Asa , comparativ

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Pai, de exemplu, la Mango am gasit lucrusi incepand de la 700 de forinti (mai putin de trei euro), la Jackpot blugi la 1500 de forinti (6 euro), bluze de bbc si helanci la 1900 de forinti (nu mai fac transformarea, dar 1000 de forinti = cam 4 euro), pantofi sport la 2000 ft, pantofi Salamander la 9000 ft (vazuti in franta la peste 80 euro), posete salamander la 12-15000 ft, sandale de piele tot din mag. Salamander dar de alta firma la 3750 ft, adidasi Lacoste la 19000 ft (si astia sunt peste 80 euro in mag). Dar cea mai tare "lovitura" a fost la mag. Gardeur, asta e o firma nemteasca excelenta, de mare caliatte, unde preturile de magazin pleaca de la 60-70 de euro, am gasit toti pantalonii, sacouri de barbati, pulovere de lana f. elegante la 5000 ft, camasi de dama la 2500, compleuri de dama la 2500 etc. Erau reduceri si de 10 ori fata de preturile originale... am verificat dupa aia pe site-ul original al firmei. De asemenea, Mexx, Esprit, toate firmele de sport, Levis (sotul si-a luat niste blugi clasici, cum nu prea mai gasesti la noi, ca toti sunt ba rupti, ba cu margele, ba decolorati prea tare) la 8900 ft, camasi barbatesti foarte fine, dar si mai sport... Ce sa va spun, am stat aproape o zi intreaga ... Dar trebuie sa prinzi perioada de reduceri, probabil acum iarna in decembrie-ianuarie. Eu am o calatorie la Budapesta in ianuarie si o sa ma duc, abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Am fost la Parndorf saptamana trecuta, sambata. Nu a fost infernal de aglomerat si am reusit sa cumpar:
- ghete super faine, piele, captuseala tot piele, pt spiridus cu 24 de euro
- castel Ponny Puf cu 30 euro
- trusa de fetita oglinda+perie+gel dus 10 euro
- geaca pt sutior 27 euro
- lapte de corp body shop 4 euro
- esarfa super faina 10 euro
- camasa de noapte triumph 14 euro

Intreba cineva de aparat de fotografiat. Am vazut in centrul mare un magazin de electronice unde probabil se gasea si aparat de foto dar spune sotiorul ca preturile erau comparabile cu cele de la noi.

Ce NU am putut lua:
- geaca groasa pt spiridus 50 euro
- rochita 100 euro
- pijama triumph pt mine 75 euro
- costum sotior 400 euro

Mie mi-au placut cel mai mult reducerile de la Triumph, Body Shop si de la Toy Boys - magazinul de jucarii.

Prietenii nostrii si-au luat ghete Nike cu 50 de euro si pantaloni de la Timberland cu 30 euro.

Mamica de spiridus

Vacanta 2007-2 Mai si La casuta

Spiridusul in al treilea an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Fetelor, mi-am luat bilet de avion si pe 9 ianuarie o sa fiu in austria. Cazare am gasit sa inchiriem un apartament in Viena cu 80 Euro pe noapte, arata berstial, cu 2 camere, de la o familie de romani stabliti acolo.
Abia astept sa ajung acolo! Am cautat o zi intreaga niste adidasi si nu am gasit nimic sub 300 lei desi pe site-uri erau cu mult mai ieftini. Imi venea sa plang...n-am cumparat nimic.
Vroiam sa va intreb pe cele care ati fost acolo daca este buna perioada aleasa, 9-14 ianuarie pentru cumparaturi acolo si cam care ar fi reducerile, pentru ca am auzit de varianta de pana la 90% si mi se pare exagerat, desi recunosc ca ar fi minunat.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didiyki spune:

vreau si eu sa merg in Parndorf,am trecut de atatea ori pe acolo si nu am intrat niciodata.As dori sa ajung dupa 5 noiembrie dar vreau sa-mi spuna cineva daca renteaza sa merg in aceasta perioada.Am citit ca si in Budapesta gasim ceva similar ,daca poate cineva sa-mi dea informatii mai exacte chiar i-as multumi anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Manumanu pai acum zici de outleturile din Budapesta? sambata am fost acolo,la Ikea si centrele comerciale din imprejurimi, of ce rau imi pare....

Pandorf...am fost odata in mai, dar nu am gasit cine stie ce, am plecat cu un tricou de acolo. la mango erau preturi bune, dar copil marait, sot obosit, asa ca am renuntat.
Mi-au placut hainutele de copii: DKNY, Tommy H, si altele. dar aveau niste preturi...

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

quote:
Originally posted by didiyki

vreau si eu sa merg in Parndorf,am trecut de atatea ori pe acolo si nu am intrat niciodata.As dori sa ajung dupa 5 noiembrie dar vreau sa-mi spuna cineva daca renteaza sa merg in aceasta perioada.Am citit ca si in Budapesta gasim ceva similar ,daca poate cineva sa-mi dea informatii mai exacte chiar i-as multumi anticipat.



Didyiki, vezi mai sus pe pagina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Manumanu poti dezvolta un pic despre outlet din Budapesta?sunt reduceri in decembrie?au program non-stop? stiu ca Tesco,Cora asa aveau acum ceva ani.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput