LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU)

LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU) | Autor: iepumic

Link direct la acest mesaj




Filmul "Love Story" nu mi-a placut niciodata.......numai melodia, celebra deja, imi facea pielea sa mi se increteasca pe spate de oroare...povestea si finalul ei m-au revoltat si probabil ca n-am putut sa trec niciodata peste asta, mi-au ramas intiparite in minte ca si cum ar fi fost lipite cu fierul inrosit in foc acolo.
Consolarea-daca totusi exista-era numai una: e doar un film, un scenariu lacrimogen.....sigur ca si in viata se intampla asa dar cazurile sunt probabil putine......Ce usor este sa spui asta cand n-ai stiut niciodata cu adevarat despre existenta unor astfel de intamplari! Caci da...viata chiar bate filmul.....si din pacate nu la scenarii romantat-siropoase, ci la cele tragice.
Ionut a fost si ramane in sufletele noastre ca un luptator de categorie grea impotriva fatalitatii, impotriva absurditatii unei vieti care ti-a fost data numai pentru a ti se lua tocmai cand abia invatasei ce sa faci cu ea. Ionut a luptat pana in ultima clipa, dragostea lui pentru Luminita i-a dat forta necesara pentru asta...iar Luminita i-a stat alaturi trup si suflet. Si cu toate acestea....dragostea nu invinge intotdeauna......sau nu poate invinge chiar totul.....insa ea nu va muri odata cu finalul povestii....pentru ca Love-Story-ul continua in inimile celor care il plang pe Ionut.
Toate lucrurile pe care nu le inteleg se concentreaza acum intr-o singura intrebare: de ce, de ce,de ce??????????????????????
Stiu ca nu il voi putea aduce inapoi prin cuvinte......insa am simtit nevoia sa imi strig revolta, neputinta....
Sa ne rugam impreuna pentru linistea eterna a lui Ionut acolo unde este, mai mult nu stiu a face, si sa fim alaturi de Luminita cat de mult putem, pentru ca ea are nevoie de tot sprijinul pe care i-l putem oferi.


ODIHNEST-TE IN PACE, IONUT!!!





Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
POZE FINLANDA
STRIGAT DISPERAT-IONUT STEGARU=AJUTOR!
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

ionut este baiatul care afost la ,,dansez pt tine'',cu ceva timp in urma?
imi pare atat de rau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Iepumic, am lacrimi in ochi in urma mesajului tau...

Luminita, ma rog ca bunul Dumnezeu sa-ti dea linistea si pacea sufleteasca de care ai atata nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat, stiu ca te-ai implicat emotional foarte mult si niciodata nu voi intelege de ce dragostea nu invinge mereu.
Dumnezeu sa o intareasca pe Luminita... condoleante.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Nu am cuvinte..... Doar lacrimi.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Foarte trist!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Groaznic, dureros,dureros.

Condoleante si putere multa Lumnitei.

Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-l linisteasca.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Nu pot sa cred ca a murit, cu doua zile in urma l-am vazut la povestiri, era intr-o clinica din Italia si spunea ca se simte bine si ca totul va fi bine.
Imi pare atat de rau.
Sincere condoleante familiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

eram atat de fericita ca reusisem sa strang bani pentru tine Ionut si acum????offffff doamneee ,mii ciuda pe viata asta..de ce? de ce?
Dumnezeu sa te odihneasca in pace Ionut

Luminita multa putere..sunt alaturi de tine...

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Ce poti sa mai scrii in astfel de momente?

Dumnezeu sa-ti odihneasca sufletul in pace, Ionut!

Luminitza, fie ca dragostea pe care o porti in suflet sa-ti dea curaj sa mergi mai departe! Sunt convinsa ca sotul tau te vegheaza de undeva, de sus, si-si doreste sa poti zambi din nou! Noi, cei de pe DC, suntem alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Nu pot sa cred, Ionut nu este baiatul de la povestiri adevarate care era bolnav de leucemie? L-am vazut zilele trecute la tv, era la o clinica din Italia, bucuros ca reusise transplantul. Ce s-a intamplat? Imi pare tare rau, era asa de tanar si dornic sa lupte si sa invinga boala si o avea alaturi pe Luminita.

Dumnezeu sa-l odihneasca, iar pe Luminita sa o intareasca Dumnezeu, sa-i dea putere sa mearga mai departe.

Mergi la inceput