Parndorf

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Da, e deschis si pe 27 decembrie si pe 3 ianuarie!

Comoara mea!

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

quote:
Originally posted by Flaflo

Da, e deschis si pe 27 decembrie si pe 3 ianuarie!

Comoara mea!

Flavia si Bianca






Multumesc, Flavia!
O sa incerc si eu sa ajung intr-una din cele 2 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

dar pe 2 ianuarie e deschis?.Si precis dupa un decembrie de reduceri mai gasim ceva pe acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lizuk spune:

Buna, bine v-am gasit (prima data pe acest forum...) si La multi ani fericiti!
Cautam pe net informatii despre Parndorf si am dat de discutia voastra, asa ca ma bag si eu cu o intrebare: as vrea sa merg in acest weekend acolo dar nu stiu daca o mai fi ceva marfa, dupa ce in decembrie cred ca s-a vandut la greu. A fost cineva pe acolo ieri sau azi? oare o fi mai bine sa stau pana dupa 15 ianuarie? or fi atunci reduceri mai mari? si inca ceva: as vrea sa merg cu trenul, deci ma intereseaza daca prin Parndorf se poate merge pe jos la cumparaturi. Sunt distante mari intre magazine? cum e acolo, magazine separate sau grupate intr-un mare centru comercial? va multumesc de pe acum pentru lamuriri.
Sa aveti un an nou cat mai bun si... plin de cumparaturi folositoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Buna seara!!
Eu am fost la Parndorf pe 29 decembrie.
Ca sa iti raspund,Lizuk, se poate merge pe jos prin centrul comercial, magazinele sunt grupate desi sunt foarte multe. Nu stiu ce mai gasesti, ideea e ca marfa era destul de multa, reduceri insa nu chiar peste tot DAR cele mai mari reduceri erau la magazinele cu haine sport (Adidas, Nike, Puma), la MANGO, Timberland, Calvin Klein Underwear (super misto), Tommy Hilfiger....acum depinde foarte de gusturi...lucrurile mai elegante sunt totusi scumpe, dar la genul casual-sport se pot gasi foarte multe lucruri faine la preturi mai mult decat ok. Singurul capitol la care am fost nemultumita sunt pantofii, in sensul ca in afara de pantofi sport nu am gasit nimic care sa fie pe placul meu...dar, cum spuneam, e o chestiune de gusturi.

Astept si eu noutati, daca mai mergeti in curand pe acolo.




Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
POZE FINLANDA
LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU)
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL...and if you can't....just try to hold on.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Am fost eu vineri si sincera sa fiu n-am vazut in ultimii 6 ani atatia romani cati erau acolo

Reduceri da si nu prea, depinde cam dupa ce te uiti.Mango ramane in top cu cele mai bune reduceri, pantalonii is de la 10 la 20 euro ca si pret, fuste de la 15 la 30, paltoane pana in 50 euro, rochii de la 30 la 45, topuri si tricouri de la 5 la 25, pantofi cam in jurul lui 20 se invarteau.La S'Oliver blugii sunt si 15 si 20, si 30-de dama, de barbati au turbat ca-s de la 45 pana la 80, tricourile mi s-au parut destul de scumpe fata de alti ani.La Triumph preturile marisoare(cu o zi ianinte fusesem la fabrica si logic mi s-au parut preturile mari aici), Tommy Hilfinger cu super reduceri,la fel si Ralph Lauren si Wolford(ciorapi pe care in Viena ii iau cu 26, acolo sunt 10), la articole sportive doar hainele de copii mi s-au parut cat de cat reduse, la adulti cu greu am gasit ceva(anul asta mai mult sintetic au, eu am cautat bumbac), la jucarii mai nimic, la Toysrus sunt mai bune preturile, la Burberry reduceri mici, daca-ti trebuie ceva iei, daca nu treci, la pantofi jalnic-Ecco si D'Ambrosio aveau preturi bunicele, dar la marimi doar daca ai peste 38 mai gasesti ceva.Oricum pentru articole sportive prefer sa merg la cehi, in Excalibur pentru ca de fiecare data mi-am gasit acolo ce-mi trebuia.Ah..la barbati Levi's si Sasar au avut reduceri bune.
Cand imi mai aduc aminte de una de alta revin

-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Babee, cata dreptate ai!!! Exact ce povestesti tu am constatat si eu. Si nu ma refer doar la reduceri ci si la faptul ca era plin-plin de romani..ca de altfel peste tot in Austria si in Italia pe unde am colindat de Sarbatori.

Dar, fiindca tot esti din zona Viena, despre Leopoldsdorf, ce poti sa ne spui????




Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici
POZE FINLANDA
LOVE STORY (In memoriam IONUT STEGARU)
All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL...and if you can't....just try to hold on.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lizuk spune:

Buna si multumesc pentru raspuns. Din pacate l-am citit doar azi, deci dupa ce m-am intors de la Parndorf.
Ma alatur si eu celor care au fost uimiti de numarul extraordinar de mare de romani care s-au invartit vineri, 5 ianuarie, prin outlet. Cred ca un sfert din cei de acolo erau romani! nu ma asteptam! din pacate am stat toata ziua pe acolo si nu m-am ales cu mare lucru (ceva Mango, Mexx si Calvin Klein), iar sambata, in Viena, m-am uitat la vitrinele magazinelor, pentru ca totul era inchis. Stiam ca e sarbatoare, dar n-am crezut ca austriecii o iau chiar asa de in serios... Ca sa repar greseala, am zis ca merg si in weekendul asta la Viena, dar o sa raman in oras, la magazinele din centru, ca am vazut reduceri mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Iepumic acolo am fost cu o zi inainte, la fabrica Triumph.Doar la Toysrus am mai intrat, am luat niste jucarii-mult mai ieftine decat la magazinele din oras, si in rest nu prea am avut timp.O sa incerc si restul magazinelor cand mai merg, si va spun.


-----------------------------

Gabriela, Rebecca si Phillip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu spune:

Noi plecam pe 22 la Viena, o sa ajungem dupa pranz, insa marti pe 23 am programat toata ziua de Parndorf.
Va rog spuneti-mi unde merita sa intru si unde nu ca nu cred ca apuc sa le vad pe toate.
Cum ajung la City Mall Sud- e adevarat ca e mai frumos si mai ieftin acolo decat la Parndorf? Unde imi recomandati sa ma opresc mai intai?
Si unde e fabrica Triumph?.. sunt fan.
As vrea eu multe sa fac in 4 zile... si shopping si sa vizitez sa vad si Viena, sa ma plimb cu vaporul pe Dunare...
Sper sa nu ma intorc doar cu visele...
Pupici

mami Cris si bb Alex(05.11.2003)

Mergi la inceput