Parndorf

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Carolina, data viitoare incearca avionul pana la Bratislava, sigur ajungi mai rapid si mai comod...
Spune-ne si noua cam ce ai cumparat si preturi, daca mai tii minte...
E clar ca nu se gasesc chilipiruri de 3 euro, in general outleturile sunt "de firma"...Eu abia astept sa ajung la Adidas si Mango, mereu gasesc ceva sa-mi placa...
Erau reduceri?

Laura si bebitele: Bianca (7 ani jumate) si Ramona (4 ani jumate)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Ba se gasesc si chilipiruri, doar ca trebuie sa-ti bati capul si sa studiezi bine toate magazinele. Eu de exemplu mi-am luat de la Lee Cooper in vara asta 3 tricouri cu 15 euro toate 3.

Dar, cel mai mult merita magazinele sportive, au Reebok, Adidas un mega magazin, Puma, Nike. Intr-o vreme eu nu reuseam sa mai ies din Mango, care are un magazin mare acolo, ultima data insa in vara n-am gasit nimic demn de atentie... depinde si de perioada probabil.

Si cel mai cel ca si preturi e Body Shop, unde de 30 euro umpli o punga cu produse: am luat scrub de corp care in magazin la noi e peste 500,000 cu 3 euro (mi-am facut stoc, am luat 10 bucati), apoi gloss si ruj cu 2 si 3 euro, mini-gel de dus sau mini-scrub cu 1 euro si tot asa. Si ptr cadouri e super magazinul asta...neaparat sa-l treceti pe lista.

Ptr. copii nu e grozav, exista citeva magazine cu jucarii, dar haine nu prea am gasit sa merite. Pentru asa ceva mai bine mergeti la Viena la SCS (shopping center sud) unde exista Toys'r'us, un fel de Metro pentru copiii: gasesti acolo de la pampersi si cosmetice ptr copii la haine si tot soiul de jucarii, patuturi, carucioare, mincare etc. Si preturi super-bune.

Si nu in ultimul rind: in pauza de masa la Parndorf alegeti sa mincati la Nord See, e un fel de fast-food cu peste si fructe de mare, foooarte bun si diferit de ceea ce stim noi. E in capatul de linga magazinul Adidas.

cu masina se ajunge asa: de la Budapesta o iei pe autostrada spre Viena, si apoi dupa ce treci de granita de intrare in Austria, la vreo 10 km sint indicatoare spre Parndorf care e in dreapta.

Bafta la shopping!

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

carolinah ce pofta de shoping mi-ai facut.....

alina
sa o ajutam pe barbye!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

Fetelor, ati vazut aseara la PROTV stiri reportajul cu Parndorf?
Spuneau ca romanii prefera sa mearga la cumparaturi in afara unde preturile sunt mult mai rezonabile decat la noi. Aratau un autocar plin de cumparaturi si cateva imagini de acolo. Doamne, si eu am trecut acum cateva luni pe acolo, dar nu stiam ca alea erau magazine
Stiti cumva sunt autocare speciale care pleaca acolo? De unde se pleaca? Cand se pleaca? Spuneau ca, cu 168 Euro ai asigurat transportul, 2 nopti cazare cu demipensiune.
va rog, va rog, va rog, de unde se pleaca. Vreau si eu sa merg!!!! Nu mai merge nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tamara spune:

sapt. trecuta a agatat fi-meu un flayer de la eurolines...se promovau excursii organizate in week-end pt shopping...poate pe site-ul lor gasiti mai multe info....io nu mai am hartiutza

pupi

http://community.webshots.com/user/tamarutza

http://community.webshots.com/user/tamarutza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

Multumesc frumos, Tamara

Intr-adevar am gasit pe pagina lor.
Doar 5 ore de shopping in 93 de magazine

Flavia, am inteles de la tine ca si in Ianuarie mai sunt reduceri?

Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

alebazi, acum e prea tarziu sa mai merg, dar in martie inainte de paste cred ca sunt iar reduceri si m-ar interesa sa merg,poate gasim o excursie mai avantajoasa nu de doar 5ore in ditamai magazinul,pastram legatura

fab

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Alebazi, abia din ianuarie incep reducerile mai consistente!

Comoara mea!

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alebazi spune:

Multumesc frumos, Flavia

karfe, tinem aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

Stie cineva daca pe 27 decembrie sau pe 3 ianuarie este deschis?

Multumesc




Mergi la inceput