Parndorf

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

quote:
Originally posted by Laura T

Cum duminica nu e deschis, deci nu pot merge acum in decembrie cand ajung eu in zona, am luat bilete de avion sa ne ducem special la shopping in primul we din februarie. Stiti cat am platit avionul Bucuresti-Bratislava? 23 euro/pers, taxe incluse!!! Plecam vineri dupa amiaza, samabata facem shopping toata ziua, duminica stam prin Wiena, iar luni dimineata inapoi!

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi





Da, daca va luati din timp bilet de avion aveti sansa sa il luati cu 1 Euro plus taxe, inclusiv transport cu autocarul pina la Viena si inapoi! Vorbesc despre compania Skyeurope!

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Flavia, noi din Bratislava inchiriem masina pentru 3 zile, asa putem ajunge la Praga si Viena (in decembrie), respectiv la Parndorf si Viena (in februarie). Ne costa 90 euro si suntem 4 persoane, deci e convenabil. Altfel cum, exista vreun mijloc de transport Viena - Parndorf???

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

quote:
Originally posted by Laura T

Flavia, noi din Bratislava inchiriem masina pentru 3 zile, asa putem ajunge la Praga si Viena (in decembrie), respectiv la Parndorf si Viena (in februarie). Ne costa 90 euro si suntem 4 persoane, deci e convenabil. Altfel cum, exista vreun mijloc de transport Viena - Parndorf???

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi





Nu stiu ca eu merg intotdeauna cu masina, dar sigur exista un autobus...

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Flavia, tot mai bine e cu masina...

Carolina, nu te-ai intors? Nu ne dai de veste?

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Am fost si ne-am intors. Am mers cu masina din Bucuresti (14 ore) si am stat la Paprika Csarda. Conditii f bune, mancare buna, preturi bune, multumesc de recomandare.

Am cumparat o gramada de lucruri. Preturile mi s-au parut excelente pt un designer outlet town. Deci trebuie sa tineti seama de faptul ca nu este Complexul Europa sau mai stiu eu ce. Chilipir nu inseamna ca gasesti tricouri cu 3 EUR, ci ca gasesti tricou de designer cu 30 EUR, de ex. Adica o pereche de Levis 501 costa 60 EUR, numai daca sunt extra-reduceri e 40 etc.

Cu alte cuvinte si ca sa concluzionez este ca daca aveti pretentii la calitatea hainelor si pantofilor pe care ii purtati merita sa mergeti! Rapartul pret-calitate este f bun.

Drumul cu masina mi s-a parit criminal. Sunt terminata, nu am reusit sa imi revin inca.

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

quote:
Originally posted by Laura T

Flavia, tot mai bine e cu masina...

Carolina, nu te-ai intors? Nu ne dai de veste?

Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi





Laura, m-am interesat si se ajunge cu trenul si cu autobusul, deci daca mai ai si o gramada de cumparaturi e cam incomod....
Deci tot masina e mai buna, iar 90 Euro pentru 3 zile nici nu e scump!

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Nu ne-am oprit niciodata acolo desi mergem in tara de 2 ori /an si trecem mereu pe acel drum. Insa acum stiu ca ne vom opri in dec cand vom veni pt sarbatori.

Pupici.

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

Sa-ti fie de bine! Ma bucur ca ti-a placut la Paprika, mie mi se pare beton!!! Intr-un an chiar am zis ca mi-as face un concediu acolo ca-i tare frumos. hahahahaha!


quote:
Originally posted by carolinah

Am fost si ne-am intors. Am mers cu masina din Bucuresti (14 ore) si am stat la Paprika Csarda. Conditii f bune, mancare buna, preturi bune, multumesc de recomandare.

Am cumparat o gramada de lucruri. Preturile mi s-au parut excelente pt un designer outlet town. Deci trebuie sa tineti seama de faptul ca nu este Complexul Europa sau mai stiu eu ce. Chilipir nu inseamna ca gasesti tricouri cu 3 EUR, ci ca gasesti tricou de designer cu 30 EUR, de ex. Adica o pereche de Levis 501 costa 60 EUR, numai daca sunt extra-reduceri e 40 etc.

Cu alte cuvinte si ca sa concluzionez este ca daca aveti pretentii la calitatea hainelor si pantofilor pe care ii purtati merita sa mergeti! Rapartul pret-calitate este f bun.

Drumul cu masina mi s-a parit criminal. Sunt terminata, nu am reusit sa imi revin inca.

Carolina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Unde-i Paprika asta? Chiar inainte de vama pe dreapta? Nu m-am oprit niciodata fiind asa aproape de casa, dar tot m-au intrebat unii sau altii de cazare in Ungaria aproape de granita.

Flavia si Bianca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

Da, in Ungaria cu 50 m inainte de granita pe dreapta. E ieftin, curat si bun. Acu 2-3 ani costa 16 euro camera, intre timp s-au nesimtit si a ajuns la 40 eur la 3 stele, respectiv 50 eur la 4 stele. ;)

quote:
Originally posted by Flaflo

Unde-i Paprika asta? Chiar inainte de vama pe dreapta? Nu m-am oprit niciodata fiind asa aproape de casa, dar tot m-au intrebat unii sau altii de cazare in Ungaria aproape de granita.

Flavia si Bianca




Mergi la inceput