De unde ne cumparam haine (reduceri, magazine...)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

quote:
Originally posted by bumbacel

150.000 sau 75.000?



pai mi-am luat 4 perechi. Una dintre ele a fost 75.000, una 100.000, si doua cate 150.000. De ce v-as aburi? Numai ca sa va pun pe drumuri?

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Laura, piata Iancului este acolo unde Sos Mihai Bravu se intersecteaza cu Pache Protopopescu (cea cu ProTV-ul). Sos. Iancului este in prelungirea lui Pache Protopopescu, iar aceasta fabrica este pe partea dreapta, in a doua jumatate a strazii. Sper sa te fi lamurit.

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_cafea spune:

Am si eu o intrebare va rog, unde este soseaua Iancului sau mai bine zis ceva repere va rog........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_cafea spune:

Merci de raspuns, am sa ma uit maine in drum spre servici sa vad daca observ ceva.

merci inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_cafea spune:

inca o intrebare

Au si bluzite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_cafea spune:

adica haine sport? Bluze pt blugi ?Mai tineresti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

din pacate nu, au sacouri, panltoane, pantaloni si cam atat. Bluze nu.

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzirica30 spune:

Zenobia,am fost si eu ieri la Naf-Naf.Mi-am luat un superpaltonas de tweed,care merge de minune pt sezonul asta.Nu-mi venea sa cred cit costa:50 RON.Asta-i pret?Si are o croiala f faina,e cu 2 randuri de nasturi si un soi de cordonas scurt la spate.E atit de bine finisat!Mi-am mai gasit si o pereche de pantalonasi,mai eleganti,chiar aveam nevoie de asa ceva la 70 RON.Astia mai scumputi putin,dar fff frumosi.Si ideea e alta,imi vin de parca au folosit masura mea cind i-au croit.Sunt f incintata!
Fata de YOCCO,ZARA,MANGO,MADAMME de unde imi luam de obicei pantolanasi si sacouri ma uitam ca timpa si nu-mi venea sa cred ce preturi!!!
Evident,daca treci peste socul halei in care e amenajat magazinul,iti revii repede cind vezi preturile.Mi-au zis tipele de acolo ca sapt viit primesc modele noi.
Sa vedem!
Si ca sa fie tacimul perfect,daca tot eram croita pe shoping,am mai dat de un magazinas(pont vindut de o prietena,care are mai mult timp sa se plimbe decit mine).Se numeste NEW LOOK,daca nu ma insel si gasesti numai marfuri lucrate pt export:NEXT,DOROTHY PERKINS,NAF_NAF,STEFANEL o nebunie.Mai scumpe decit la ZEFIR,ca doar veneam de-acolo.
Mi-am luat un alt paltonas,de data asta cu 2.500.000 dintr-o lanica sau casha(nu stiu cum se scrie,dar asa se aude)un bej ffff deschis,aproape culoarea untului.E demential!Si au aproape toate masurile!Mai au o gramada de costumase cu sacou si pantaloni,camasi si fff multe bluzite sport,destul de haiaose.
Magazinul este pe Mihai Bravu,intre intersectia de la Ferdinand(liceul Iulia Hasdeu)si Bucur Obor,pe partea cu Bucurul.E f aproape de de intersectia de la Ferdinand,daca nu ma insel ,linga magazin e o patiserie si ceva cu piese DAcia.Au marfa expusa in vitrina.Vedeti sa nu-l confundati cu cel de linga care are mai multa incaltaminte,ceva gen COMART.
Va pup pe toate si spor la cumparaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

In luna august am cumparat mai multe haine de foarte buna calitate de la Steilmann si House of Art. La Steilmann am gasit o rochita superba de la 1.800.000 la 700.000, m-am invatat sa merg la cumparaturi in perioada reducerilor.

Lidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzirica30 spune:

Si mai stiu alte 2 magazine f faine,in pavilon H,la Herastrau.
Unul este TRANIO si celalalt cred ca tot ceva cu ...LOOK.Acelasi stil de haine,cu mult bun gust.Vanzatoarea sau proprietara magazinului e o tipa Violeta de vreo 40 ani cu un breton f scurt.Citeodata e mai acra ,dar are un talent in a alege marfa si masura.Doar se uita la tine si-ti da un teanc si e imposibil sa pleci cu mina goala.Superfitoase se imbraca de acolo,chiar si multe,,vedete din showbiz''.Are gagica o agenda cu clientele ei fidele si masurile care le poarta fiecare.Si vin si multe tipe de pe la ambasade,ca nu vb tot timpul romaneste,mai vb si in engleza,franceza cu cite unele.
Singurul invconvenient este faptul ca magazinul e mult prea aglomerat.Citeodata se intra cite 5-6 persoane,restul asteapta afara,si n-au decit o cabina de proba.Cine se grabeste sau n-are rabdare am vazut ca se probeaza direct in magazin,ideea e sa ai fusta pe tine,o ridici si te imbraci cu ce vrei.
Sper sa va fie de folos ponturile oferite de mine,le-am primit si eu la randul meu.

Mergi la inceput