De unde ne cumparam haine (reduceri, magazine...)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

haine dragute au la ,,La femme in Bucuresti in pasajul cu luminator de pe Victoriei . Cu pretul..e asa si asa .
Tot fan sunt Dika -mi se potrivesc bine marimile , la 38 nu am nevoie sa fac decat eventual retus la lungimea pantalonului .Preturile sunt cam mari pt. Romania -35-50 de EURO (in lei ) pantalonii , cam tot ata si sacourile . Au si lucruri mai ieftine , am vazut niste geci haioase la doar 650.000.hainele sunt de calitate si bine croite .Pantofi bunicei dar scumpi gasesti la Vicina .
De afara de la italieni PANTOFIIIII si blugi ( super misto de gagici )si tricouri si ..de toate . Mie imi plac hainele din Italia mai mult ca altele din cauza croielii, a culorilor si a aerului de -nu-mi pasa pe care le degaja .
Pentru Pitic iau haine din Germania de obicei pt. tot sezonul, sunt ieftine si de calitate .
Cosortu zice ca si lui ii plac pantofii din Italia -gasesti niste reduceri de mama , mama cu 50 de EURO iei super pantofi daca esti pe faza -si costumele .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croitorualin spune:

La mine la fabrica la care lucrez ( o fabrica de confectii) s-a lucrat acum aprox.2ani haine pt. cei de la NEXT ( in sistem lohn). Asa ca noi ne-am multumit cu privitul, ca de vandut nu le vindeau la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Azi am descoperit o faza super tare. M-am dus la magazinul fabricii Zefir (sos. Iancului 90) si am descoperit ca ei sunt producatorii pentru Naf-Naf. Mi-am cumparat o pereche de pantaloni Naf-Naf din colectia trecuta cu numai ... 75.000 lei (vechi). Au si o colectie noua, mai scumputza, ce-i drept, dar nu foarte, ffffff dragutza, nishte paltoane stil englezesc dementza!! Dati navala!

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianette spune:

quote:
Originally posted by Zenobia

Azi am descoperit o faza super tare. M-am dus la magazinul fabricii Zefir (sos. Iancului 90) si am descoperit ca ei sunt producatorii pentru Naf-Naf. Mi-am cumparat o pereche de pantaloni Naf-Naf din colectia trecuta cu numai ... 75.000 lei (vechi). Au si o colectie noua, mai scumputza, ce-i drept, dar nu foarte, ffffff dragutza, nishte paltoane stil englezesc dementza!! Dati navala!

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help


Zenobia, ai vazut cumva si ce program au? Ca le-as face si eu o vizita dar cum serviciul meu se termina la 18 ....

DIANE
cununie
nunta (pe curand si altele)
diverse chestii pentru nunta & cununie
Honey-Moon Albena
Photoshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Diane, au program si sambata sa stii, 10 - 16/18, nu mai stiu exact. Grabeste-te ca se cam dau, le-am auzit pe vanzatoare spunand ca in curand o sa inchida camera cu solduri. Oricum, si daca ti-ai gasi numai o pereche de pantaloni, si tot e ceva. La 100.000-200.000 de mii ce sa mai zicem. Vezi ca magazinul este cum intri in curte, drept in fata, arata cam ciudatzel dar nu conteaza. Cand intri in cladire prima camera pe dreapta e camera cu colectia noua, iar camera din fata e cu ieftinatatzuri . Mai sunt si camasi pentru barbatzi etc. Oricum, sa nu te iei dupa ce scrie pe eticheta, de ex. pe ai mei scria 620.000 si am dat 150.000. Sa intrebi. Pupix.

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
Despre Barbye - una dintre noi!Trebuie sa ajuti!
Forum despre imbracaminte, reduceri etc!
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

150.000 sau 75.000?

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:




Fabrica "Zefirul" din Sos. Iancului se muta cu totul in Prelungirea Ghencea ( de fapt...in primul sat la iesirea din Bucuresti, am uitat cum se numeste). Intr-adevar ei produc pt Naf-Naf si gasiti la ei si camasi barbatesti super.

Da' cu incaltamintea ce ne facem? Am nevoie disperata de o pereche de cizmulite maro cat mai elegante dar sa mearga totusi si o tinuta mai sport.




Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Mie imi place Rinascimento. E in Carrefour Orhideea si pe Magheru, exact langa Terranova. E divizia de lux de la Terranova, sau eu asa inteleg. Si la cununia civila si la botezul fetitei am purtat rochite de acolo. Si a fost ultimul loc in care m-am dus, dupa ce am colindat Unirea si Plaza si nu mi-a placut nimic de acolo. La Rinascimento am gasit la ambele ocazii rochite dementiale la preturi destul de ok.

Si sunt fan Mini Prix, dar cel de la Otopeni, iar pentru piticuta mea de un an, cumpar de la Mini prix de pe 1 mai. Eu imi gasesc hainute dragute la cel de la Otopeni, dar trebuie sa caut vreo 2 ore...merita, ce sa zic. haine de la Villa, H&M, Kiabi, super-super frumoase si la preturi ok.

Am sa merg si la magazinul Zefir, am cateva lucruri dragute de la Naf-Naf (cumparate din metro, la preturi acceptabile)...

Afara, nu ratez nici un magazin H&M, C&A sau in Anglia - TKMaxx sau Primark. Sunt super haine la preturi f f bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_tzuchi spune:

quote:
Originally posted by iepumic




Fabrica "Zefirul" din Sos. Iancului se muta cu totul in Prelungirea Ghencea ( de fapt...in primul sat la iesirea din Bucuresti, am uitat cum se numeste).



Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.






Iepumic, stii cumva CAND se va muta? Ca eu tocmai mi-am luat o pereche de pantaloni din colectia noua si vroiam sa ma duc sa-mi iau si sacoul si as vrea sa nu fac debeaga drumul pana acolo.



Ajutati-l pe Alex: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Ioana, sincer nu stiu cand, productia s-a mutat de vreo 3 luni deja. Asa ca grabeste-te, eu credeam ca si magazinul s-a inchis dar daca tu ai fost acolo inseamna ca mai ai sanse. Dar grabeste-te. Cred ca si eu o sa merg sambata acolo.

Am mai descoperit un magazin fain, pe Ion Campineanu, primul magazin pe stanga cum mergi spre Calea Victoriei. Are multe chestii faine-cred ca sunt din colectii pt. export sau ceva de genul asta, la preturi ok..nu foarte ieftine, dar ok. Singura probl. e ca nu prea au masuri mici (36), de la 38-40 in sus...dar merita, mi-au placut multe lucruri acolo.


Iepumic
Pozici cu Iepi-Mici
Noi pozici cu Iepi-Mici

All's Well That Ends Well.So...MAKE IT END WELL.

Mergi la inceput