De unde ne cumparam haine (reduceri, magazine...)

De unde ne cumparam haine (reduceri, magazine...) | Autor: Zenobia

Link direct la acest mesaj

Buna dimineata, doamnelor.

Haideti sa ne vindem una alteia ponturi despre de unde sa ne cumparam haine (ieftine si bune ), informatii despre ultimele tendinte in moda. Asteptam si doamnele din strainezia sa ne spuna cum e la ele, poate poate ajungem si noi pe acolo si sa stim unde sa ne oprim pentru cumparaturi.

Pics and details are most welcome.



Zenobia (Raluca)
-------------------
Noi
-----------------------
Love, think, help, read

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

De exemplu, eu am gasit multe haine dragute (stil hippie, fuste largi cu imprimeuri) la House of Art, iar multe costumase frumoase de la Madamme (numai ca materialul este destul de prost, majoritatea sunt din acryl). In ceea ce priveste magazinele din afara am tot citit ce au scris fetele din UK, iar Matalan mi se pare ca au haine foarte mishto: www.matalan.co.uk.


Zenobia (Raluca)
-------------------
Noi
-----------------------
Love, think, help, read

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

subiectu meu favorit,haine si shoppingla noi in salzburg sunt mai mereu reduceri(dar tre sa scotocesti),asa ca atunci cand imi place ceva,astept pana se reduc .haine frumoase au rinascimento(www.rinascimento.info),nu sunt chiar ieftine ,dar f.frumoase;miss sixty la fel(dar pt.pustoaice mai mult)magazine la viena si salzburg (si in germania,münchen)zara,mango,sisley,h&m sunt super



www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Da, super colectiile!!! P'aci n-ai sa vezi asa ceva . Si banuiesc ca reducerile sunt reduceri adevarate, nu preturi normale langa care au pus preturi mai mari - vezi doamne vechiul pret. Eu asa am gasit la House of Art, imi luasem fara reducere o fusta, si cand m-am dus in sezonul de reduceri avea exact acelasi pret cu care o luasem eu, numai ca mazgalisera langa asa-zis-ul pret vechi.

Zenobia (Raluca)
-------------------
Noi
-----------------------
Love, think, help, read

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Urmaresc si eu subiectul cu interes.....tot ce am gasit eu pana acum la reducere in Bucuresti erau marimi imposibile sau modele nereusite, culori urate.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Eu iubesc magazinul www.next.co.uk/" target="_blank">Next si nu numai pentru hainele pe care le au dar si pentru accesorii si lucruri pentru casa. Mi-am cumpar de la ei si un ceas de care sunt foarte multumita.

De unde-mi fac cumparaturi, din diverse magazine prin Bucuresti dar nu e ceva special care sa merite mentionat si cand ma calatoresc prin afara dau iama, mai ales daca prind reduceri.

Eu gasesc foarte greu incaltaminte, ori sunt prea pretentioasa ori mi se pare ca sunt preturi exagerate raportate la calitate si uite-asa raman cu tot felul de vechituri.

Imi mai cumpar jeansi si din Galati ca mi se par mai faini decat in Bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Jocelyn, cei de la Next livreaza si in Romania prin magazinul lor online din UK sau au magazin si aici? Daca e si in Bucuresti, spune-ne si noua, au lucruri foarte frumoase.

Zenobia (Raluca)
-------------------
Noi
-----------------------
Love, think, help, read

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Mai, eu stiu ca si Romania produce pentru Next, dar magazin aici eu nu am vazut/auzit. Nu stiu nici unde au fabrica, o sa ma interesez, dar nu cred ca vand si aici.

de la matalan mi-am cumpar si eu pijama, lenjerie, sosete

mai este in uk un lant de magazine f ieftin, primark dar eu am gasit lucruri de calitate si la preturi derizorii. Am un tricou lila superb pe care il am de mult timp si arata aproape nou. Mi-am luat si haine de iarna de la ei...

in fine, pe unde te duci merita sa-ti faci cumparaturile fiindca iesi mai ieftin si calitatea nu se compara. pai ce diferenta de preturi e intre reducerile de la ei la zara de ex in spania si cand sunt reduceri la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

Jocelyn, tare dragute hainele de la Next, aici nu am auzit insa de ei.
Cat despre Zara...reduceri? Ce reduceri? Au redus paltonul de 8mil cu 15%...iti dai seama ce mare reducere.

Singurul magazin unde imi gasesc lucruri dragute si fara probleme cu marimile este Zara.
Incaltaminte mai greu, in principiu Otter, Bata sau Musette.
Sport: Intersport din Feeria, au preturi mult mai bune decat la magazinele Nike, Adidas etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

noi producem pt next... mobila. tot in bihor (intr-un satuc), am fost la o fabrica de incaltaminte care produce chestii faine pt next. am sa incerc sa aflu de le fetele de la next sa vad daca stiu de ceva fabrici de imbracaminte in RO, dar fiind o firma uriasa, cele de la o diviziune nu stiu ce se intampla, numai in domeniul lor.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

quote:
Originally posted by gabi_j

noi producem pt next... mobila. tot in bihor (intr-un satuc), am fost la o fabrica de incaltaminte care produce chestii faine pt next. am sa incerc sa aflu de le fetele de la next sa vad daca stiu de ceva fabrici de imbracaminte in RO, dar fiind o firma uriasa, cele de la o diviziune nu stiu ce se intampla, numai in domeniul lor.

Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'



si vindeti si-n tara sau faceti numai pentru ei?

Mergi la inceput