Montignac: ce am mancat azi (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

La raport azi: 82.60Kg.
Ieri am mancat:
D: fructe
P: peste cu mujdei, branza, rosii
S: eternele cereale cu lapte
Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvilla spune:

Va multumesc din suflet pentru mesajele de primire si as dori sa precizez cateva lucruri pentru ca simt ca in voi pot avea incredere.

Nu pot intra foarte des pe subiect, deoarece serviciul ( afacerea mea) imi ocupa foarte mlt timp, iar viata de familie este acum pe un fagas normal cu toate ca si ea ma solicita destul.
Ca sa intelegeti despre ce este vorba, in urma unui accident de masina foarte grav, sotul meu a ramas mult timp in spital in coma profunda( aproximativ 5 luni de zile, timp in care eu m-am ingrasat cu peste 20 kg)....
A trebuit sa infrunt foarte multe singura, iar psihicul meu nu a rezistat( spital, afacerea de miliarde pe care a trebuit sa o administrez eu, tribunal, casa, etc).

Nu vreau sa ma scuz pentru modul in care am dobandit kilogramele, dar as putea sa va dau propriul meu exemplu cand viata este nedreapta si atunci se intampla lucruri pe care nu le-ai visat niciodata ca ti se pot intampla chiar tie.

O sa mai trec pe aici, atat cat imi permite timpul si pot sa spun ca in dimineata asta, and m-am urcat pe cantar, am simtit pentru prima data ca se poate, asa ca raportez si eu: 90.3 kg.
Multumesc inca odata, pentru sustinerea voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Buna ziua dragi fete ambitioase!
Tot dau tarcoale acestui subiect de ceva timp, am "agatat-o" pe teodraghici si pe PM, ca sa aflu detalii despre dieta, avand in vedere succesul ei in slabit (felicitari, 30 kile in 5 luni mi se pare un exercitiu de vointa si ambitie fantastic !!!!!!). La servici am doi colegi, sot si sotie, care tin Montignac de vreo 2 luni si au slabit extraordinar.
Asa ca, vrand nevrind am exemple pozitive in jurul meu ca se poate.
Cate ceva despre mine: am un baietel de 3 anisori, dintotdeauna m-am ingrasat usor si am dat jos greeeeu, am munca de birou (stat pe scaun) cam 90% din timp, am 37 de ani si vreau sa slabesc 15-20 kile.
Am mai incercat acum vreun an Montignac, dar nu am avut rezultate si m-am descurajat. Ori greseam eu pe undeva, ori nu vroia sa dea rezultate.
Am tinut acum 4 luni Scarsdale, impreuna cu sotul meu, rezultatul a fost ca el a dat jos 6 kile iar eu 1 kil. E corect?!
De asemenea, am exemple cu unele persoane (femei mai ales) care dupa primele 3 saptamanai de Montignac nu au dat jos aproape NIMIC!
Cum poti face sa nu te descurajezi in aceste conditii? Eu VREAU sa slabesc, sa ma simt bine uitandu-ma in oglinda, sa ma simt fizic mai bine si clar apoi si psihic. Am o perioada mai proasta cu ceva nemultumiri personale care mi-e teama sa nu ma influenteze si descurajeze mai rau cand va fi vorba de rezultate la slabit.
hai ca v-am impuiat capul, insa as vrea si eu mai multe detalii de la voi, fetelor, care tineti de ceva timp acest regim si aveti rezultate, cam cum a functionat "graficul" slabirii la voi., Ati dat jos din prima?
Teodraghici cred ca pe tine te voi bombarda mai mult cu intrebari: vroiam sa te mai intreb, la Montignac e voie sa maninci lactate seara? Ca vad ca tu maninci cereale cu lapte...si din ce am tinut eu mai demult, parca retinusem ca numai dimineata e voia sa maninci lactate. Poate gresesc, de aceea va intreb, si va rog sa ma ajutati cu orice informatie. Eu vreau sa ma apuc in 2-3 zile. Nu de azi, fiindca nu stiu daca am in frigider tot ce e necesar pt dieta.
Va rog sa ma scuzati pentru lungimea mesajului, imi vin multe intrebari in cap, dar am zis sa va pun la curent cu statusul meu.
Orice sfaturi si idei imi sunt de folos!
Multumesc pentru rabdare ,



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

La raport si eu : 86,9
Danat , si eu sunt la fel ca tine , adica slabesc ff greu , dar Monti se pare ca mi se potriveste , eu intru azi in cea de-a treia saptamana de regim si am slabit cam 1,5 kg pe saptamana, e excelent pentru mine , nici nu mi-as dori un ritm mai accelerat.
HAi ca se poate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Dana, bine ai venit la Monti!
Nu mananc lactate seara, ci cereale cu lapte...adica glucide. Intr-adevar monti spune ca sunt recomandate dimineata, dar eu le mananc seara de la inceput...si acum ma gandesc ca daca voi stagna, atunci inversez masa de dim cu seara....si voi forta org sa slabeasca...cam asa ...pt ca in curand....dupa ce ajung la 80, voi pune GT=70kg
Spor la slabit tuturor....ma bucur ca lumea se tine de treaba!
Eu 3 sapt nu am slabit nici un gram, dar slabea sotul meu 1-1,5 kg pe sapt ceea ce m-a ambitionat si m-a facut sa nu renunt
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Si am uitat: NU ma mai laudati ca mi se urca la cap!!!! Monti ata e un exercitiu de vointa pe termen lung...cum am mai spus tre rabdare muuuuulta si perseverenta, pt ca se poate!
Dana, sa stii ca nu sunt eu cea mai in masura sa dau sfaturi....eu am inteles cartea fff bine inainte de a ma apuca de mancat in acest fel si nu am gresit niciodata(exceptie: mici cu putin mustar).
Cel mai mult la inceput cand mai aveam intrebari andanii(oare pe unde o mai fi ca demult nu am mai vazut-o printre noi????), acusor si nu in ultimul rand Anda Panda(responsabila cu "scuturatul") m-au ajutat fffff mult(si le multumesc din suflet)
Promit sa raspund la toate intrebarile la care as avea un raspuns pertinent!...hai ca 15-20 kg nu sunt asa multe
Romana, cand ti-e pofta de dulce papa si tu cate o tableta de cioco amaruie...si iti trece
Larra, bravo, hai ca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Dau si eu raportul. Tot 63,5 kg . Motive ... poate din cauza ca saptamina trecuta s-a terminat bateria la cintar si nu masura chiar bine. Ca daca ma urcam de mai multe ori pe el imi dadea cind 62.5 cind 64.5 sau chiar 66 daca ma puneam mai pe margini.
Acum ca am schimbat bateria nu mai face figuri asa ca acum am 63.5.

Danat: Bine ai venit. Chiar ma gindem cind o sa incepi si tu regimul deoarece am citit mai demulkt un subiect despre faptul ca esti nemultumita cum arati. Am si eu aproape 38 de ani ( cind ma gindesc mi se par multi). Cu mintea sint ca la 20 , uneori zapacita, alteori naiva, aletori cu capul in nori. Cu toate astea am trei copii dintre care cel mare e cu o luna mai mic decit baietelul tau.
Spor la slabit. Multa vointa si sa vezi ce fericita vei fi cind vei vedea cum scazi pe cintar.


Mai ramine de rezolvat problema poftelor gen ciocolata, prajituri. Eu inca sufar din cauza asta. Si am inceput sa maninc multe mere. Poate prea multe si prea intre mese. Sa fie si asta o cauza ca nu am mai slabit?

Romana si cei trei pitici



http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze
bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

******************************************

Nulla dies sine linea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankutzika spune:

Buna ziua, fetelor!
Dau si eu raportul, daca nu e prea tarziu:
73,0 KG (cel mai mult imi place chestia cu ,0!!!)
Intrebare la voi: ciocolata fara zahar, oare o fi voie?! Nu am simtit nevoia pana acum, dar am gasit la BabyExpo una cu nus ce indulcitori. Voi ce ziceti? Stiu povestea cu neagra, 70% cacao, dar eram curioasa cu asta... In rest, de-acum voi fi foarte constiincioasa, dar si la prezenta la subiect, asa ca puteti conta pe mine!
Si eu am 30 kg de dat jos in total...
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna fetelor si bun venit la cele noi!

Eu zic ca fiecare organism e altfel, asa ca rabdare!

Eu dau raportul: 58,5 kg. Au fost si mai putine, dar am "trebuit" sa fac abatere (mi-a fost sambata foarte rau, am mancat la un restaurant ceva prost vineri si sambata am vomat totul, inclusiv apa; mi-a zis cineva sa incerc sa mananc stiksuri si intr-adevar m-a linistit, insa au crescut kg). dar e bine si asa.

azi: D: cascaval si mezel
P: supa de rosii cu perisoare (far orez, se intelege)
S: inca nu stiu, dar sigur Monti!

Spor la slabit!


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare,
Ce mult ma bucur ca s-a animat din nou subiectul! Nici eu nu prea am mai tinut in ultima vreme, datele sa zicem is aproape corespunzatoare cu cele din tabel. Saptamana asta mi-am propus un tur de forta cu cate un aliment pe zi. Azi am mancat cartofi fierti (! nu e Monti) dar eu am mai tinut un alim/zi si dadeam jos vreo 3 kile/ sapt la inceput. Maine mananc peste. Sper la final de sapt sa arate mai putin cantarul.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput