Montignac: ce am mancat azi (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Buna fetelor

Acvilla bine-ai venit! Un pic de ambitie si totul e posibil , uita-te in tabel la Teo si sa vezi ce te automotivezi!
Nora , nu dispera, eu cred ca tu gresesti pe undeva , poate ar trebui sa fii mai atenta , posteaza meniul zilnic si fetele mai cu experienta sigur te vor corecta.
Eu am mai dat jos 1 kg!

Meniul meu :
D: lapte 0,1% + wasa
P: telemea cu ardei gras
S: gratar cu salata

VA pup !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Nu ma las, am zis eu ca da ?
Va multumesc tuturor pentru sustinere.
Trebuie sa-mi fac un regim si un meniu pe mai multe zile si sa incerc sa respect. O sa scriu ce vreau sa maninc.

Nora


Iubirea se naste din placerea de a-l privi pe celalalt,se hraneste din nevoia de a-l vedea mereu in preajma si se desavarseste prin imposibilitatea de a trai despartiti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Buna , ce liniste pe aici. Sper ca va tineti de dieta , nu ca mine care am calcat stramb si m-a si taxa . Am mancat aseara niste pepene rosu cu branza desi stiam ca n-am voie dar am zis ca n-o fi foc ....ca doar e mai mult apa , dar promit ca nu mai fac ! Azi dublez programul de exercitii drept pedeapsa.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

quote:
Originally posted by Larra

Buna , ce liniste pe aici. Sper ca va tineti de dieta , nu ca mine care am calcat stramb si m-a si taxa . Am mancat aseara niste pepene rosu cu branza desi stiam ca n-am voie dar am zis ca n-o fi foc ....ca doar e mai mult apa , dar promit ca nu mai fac ! Azi dublez programul de exercitii drept pedeapsa.
Pup

Larra




Larra, chiar nu e bine ce ai facut!!!!!!! Da-l Doamne bate-l pepene...ce ti-a trebuit asocierea asta...nush. Nu e foc, dar nu e bine, gandeste-te ca daca ai calcat stramb, ai tinut degeaba 2 sapt de Monti....nashpa nu?(sau o sa tii de acum incolo 2 sapt pt a-ti intra in normal)
Mai, abtine-te de la asa ceva, chiar daca ai dublat execitiile...ca Monti spune clar: exzercitiul fizic e pt a te mentine...nu?
Se poate si fara a calca stramb...nush cate kg ai de slabit, poate daca ai avea cate am avut eu (30...) nu ti-ar mai trebui asocieri dubioase!Numai la asta gandeste-te...si de la mine de asta data primesti:
Pupici si spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

quote:
Originally posted by acvilla

Vreau si eu .... Monti, mai ales ca va urmaresc de ceva timp.
Asa ca ma prezint- sunt nou venita, am inceput inca de luni dieta....si spun:
H 1,60 m; G.I 92.9 kg ; G.T 70 kg
Am nevoie de suportul vostru si mai ales de incurajarile voastre dupa cateva probleme care tot s-au adunat in ultima vreme...se pare ca acum a iesit soarele....si voi incerca sa tin pasul....



Acvilla, bine ai venit! Din partea noastra ai multa sustinere, dar tu esti singura care tre sa faci totul ca sa reusesti...nu poate nimeni sa tine cont de ce papi tu.
Rabdare si persaeverenta, ca vaz ca multe kg sunt in plus si la tine...dar se poate orice!!!!!!
Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Salutari

Dau raportul de astazi, pentru ca sambata viitoare ma mut asa ca nu stiu daca pot intra luni - 64 kg.

Eu pepene rosu mananc, dar cel mult combinat cu alte fructe si este ok. Am facut reteta de la adina - tofu cu legume- buna, dar la mine a aratat cantarul in plus a II-a zi, asa ca o mai aman ptr faza II. In schimb, cand mananc fasole - cel mult stagnez; asa ca eu cred ca fiecare cu "microorganismul" lui . Si eu am slabit mai bine la inceput, acum mai greu, dar asta este, trebuie sa-mi ating tinta, si dupa gasesc o alta .




Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Mda, imi prinde bine ca ma certi Teo. Nu e ciudata asocierea mea cat faptul ca eu nu mananc fructe, nu-mi plac dar aseara aveam o pofta nebuna de pepene , cred ca de nervi ca eram suparata tare aseara, Asta e , imi pare rau acum dar ce sa mai fac? Promit sa nu mai fac abateri!

Meniul de azi :
dim ...nimic
pranz varza calita
seara la fel

Week end placut fetelor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Larra, mi se pare cam "saracut caloric" meniul tau.... (eu si cand mananc varza calita o fac cu carne...de vita, daca de porc nu iti place). Se poate intampla ca daca tii asa de drastic, atunci cand incepi sa mananci mancare normala(sunca, oua branza) sa nu mai slabesti sau din contra sa pui pe tine...parerea mea.

Pacat ca nu mananci fructe caci ai putea avea o masa de fructe...dar fiecare cu ob alimentare.
Pupici si spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Ai dreptate Teo , stiu ca asa e, de aceea incerc sa mananc cat mai mult si din toate , mananc si sunca , si oua si carne , dar s-a intamplat sa fac varza fara carne si asa am mancat-o , oricum am mancat mai mult ca sa mananc, ca foame nu-mi era , v-am zis ca trec printr-o perioada mai proasta si nu-mi mai arde de nimic.
Cu fructele ma chinui , stiu ca sunt sanatoase si ca trebuie sa mananc si ma chinui sa mananc , acum vad ca nu-mi displac asa tare prunele , sper ca sunt ok prunele.
Nu trebuie sa se obisnuiasca organismul cu putin ca am 30 de kg de slabit ...e drum lung si trebuie sa mai am si de unde sa tai din meniu in caz de stagnare sau obisnuinta.
Teo mai vreau sa te intreb ceva , sper sa nu te superi pe mine , dar mie mi-a foarte teama de cum o sa arat cu 30 de kg mai putin , adica nu ti s-a lasat pielea , sanii ....mie mi-e groaza cand ma gandesc de aia incerc sa fac si cat mai mult sport cu putinta.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Larra, spre marea mea surprindere chiar e foarte bine cu aproape 30 kg mai putin. Normal ca am vergeturi pe coapse, lateral, dar asta este, pe mine nu ma deranjaza, in rest...nimic schimbat. Despre sani...asta e buna intrebarea...eu inca alaptez...BBlina mea are 1 anisor si 2 luni....nush cum va fi dupa alaptat...iti spun eu, deocamdata e bine
pupici


Mergi la inceput