FIV in Ungaria 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Daciana, nu-ti pierde speranta! eu as face totusi testul de sange...

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Buna fetelor!
Am apucat sa vad ce ati mai facut si vad ca trebuie sa tin pumnii stransi pentru Zori.
Andicu, Pussi, Miaumiau, bafta in continuare!
Andicu, vezi ca este cursa Carpatair directa Constanta Timisoara, cu escala in Bucuresti, doar ca nu este in fiecare zi.Pentru cursele TM-CT, este la ora 16 in zilele 1,3,si 5(luni, miercuri si vineri).Pentru cursa CT-Tm in zilele 2,4,6(marti joi sambata)la ora 06,10.Costa aprox.850 lei dus-intors.Cred ca e bine sa stii asta fucntie si de data programarii.
Daciana imi pare rau, stiu prea bine prin ce treci, te sfatuiesc si eu ca Andicu sa faci totusi testul de sange.e cel mai sigur.
Va pup pe toatefetele fara deosebire.
Mika si pe "printesa"
Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Daciana, nu incape discutie, trebuie sa faci testul de sange!
Macar vezi ce valoare are. Exista sansa sa fie, sa fi fost...si atunci vezi ca exista sansa!
Din cate am retinut eu, tu mai ai un copilas,...cum sa-l lasi fara fratior/surioara...nu spune niciodata NU, mai ales dupa un singur FIV!
Rata de reusita, este aceeasi ca la o sarcina naturala!!!
Asteptam sa ne spui valoarea de BetaHCG.

Zori, vrem vesti!

Mi-ka, ce a facut Leliuta? I-a venit dr? Ce a zis/ce a facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miaumiau spune:

fetelor, buna seara,
am produs 5 ovule, bune se pare. o sa vedem maine daca se fecundeaza vreunul. sunt bine, totul a decurs ok. m-am intalnit cu zori astepta la embriotransfer. Doamne ajuta-ne la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Irina,

Suntem aici asteptam cu emotii pt. voi toate cele ce sunteti "in focuri"!
Recolta buna, 5 ovocite ! O sa ai ce pune si la congelat! Vad ca la Szeged, nu prea se pierd ovocitele...dr. recolteaza doar ce-i f. bun si embriologii-s pe masura.
Bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Salutare fetele. Nu am mai intrat de mult pt ca am fost plecata in concediu, dar acum revin cu forte proaspete, odihnita, calma si cu noi sperante. Felicitari proaspetei mamici si bafta tuturor care sunt in "focuri" zilele astea. Si eu am emotii ca se aproprie 21 septembrie cand trebuie sa fiu la Debrecen.
Steliana: tu nu o sa fii cumva prin zona in data de 21 sept.???
Pup toate fetele si sa auzim numai de bine.

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Irina multa bafta!!!

Am vorbit cu Zori, e bine, va spune ea mai multe, sa dea DUMNEZEU sa se lipeasca puiutii.

Eu am programre pe 20 octombrie, si sunt super fericita ca am avut curajul sa ma hotarasc si sa fac ceva si pentru sufletelul nostru.




PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

mormelvio,, nu stiu daca in 21 sept va trebui sa merg la Debrecen. Ieri am avut punctia si in functie de evolutie maine sau joi merg la ET.
Fetelor eu sunt cu inima stransa, am avut doar 3 ovocite. Au fost 5 foliculi dar a reusit sa obtina ovocite doar din 3. Ne-a zis sa mai prestam aseara, daca a mai ramas vreunul viabil si se sparge poate e cu noroc. Insa mi-a fost raut iei dupa punctie si aseara, stari de greata si voma si ceva sangerari dar fara dureri locale. Doar intepaturi in burtica. Am mai intalnit la Debrecen o fata din Cluj, una din Satu Mare si una din Baia mare. Mai erau si alti romani.
Anul trecut am avut 6 ovocite s-au dezvoltat 3 emrbioni si s-au implantat 2, unul de 5 celule, altul de 7 celule.
Sper sa fie fine, chiar unul daca va fi, sa fie de calitate.
Va pup si va doresc sa va fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.
Mie nu mi-a mers ieri internetul !
Mirabela, merci mult, de info, am facut deja reservare la Carpatair, cred ca venim sambata, ca atunci avem cursa directa din Cta si ne intoarcem marti pe Bucuresti, ca miercuri la 7 dimi trebuie sa fim in aeroport in Buc, ca plecam in concediu, asa ca o sa ramanem peste noapte acolo, si vin ai nostri cu bagajele noastre de concediu
Steliana, nu te ingrijora, ca si eu am avut doar 2 din 5 si s-au fecundat amandoi! nu mai conteaza urmarea la mine, dar la tine 3 sunt f bine!!! fii optimista si s-auzim de test pozitiv!!!
Pussi, bravo! ai facut primul pas! sa fie cu noroc!
s-ar putea sa ne vedem si pe la Szeged, ca eu cred ca inca o sa fiu pe-acolo!
Mormelvio, bafta multa pe 21 sep! eu n-o sa te pot sustine atunci, ca sunt in concediu, dar iti zic de-acum! sa stii ca ai facut f bine ca ai fost in concediu inainte ! si eu fac la fel, si dr cand a auzit a zis ca e f bine ce facem!
Irina, 5 ovule , e super! sigur se fecundeaza toate, ai sa vezi! o sa ai de unde alege! sa ne tii la curent! tin pumnii stransi in continuare!
Mika, ce faci? ce face printesa? Leliutza cum e? naste sapt asta sau nu?
Crinuta? ce faci? cum a fost ieri?
Auburn, ce faci mamico? cum te simti? ai vreun simptom de deja?

Eu ieri am inceput AC , am facut hormonalele si iau rezultatele miercuri dupa-amiaza (adica maine ); nu stiam ca la prolactina trebuie sa stau inainte linistita 10-15 min?! asa mi-au zis asistentel, ca cica oboseala sau agitatia influenteaza rezultatul!! ati mai auzit de asa ceva?
Va pe toate !


Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miaumiau spune:

Fetelor,
S-au fecundat doar doua. Bune si alea! Am vorbit cu embriologul care zicea ca arata in regula si ca joi le punem.
Sa vedem. Doamne ajuta pentru toata lumea! Eu ma simt bine, m-a jenat putin burta ieri dar atat. Nici sangerare nici nimic. Super echipa de aici! Profesionisti si foarte responsabili!
Va pup pe toate si succes!

Mergi la inceput