Piticodromul de sept-oct 2005 (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Ioana mersi de felicitari si stai fara grija ca la dans e deja "maestru", stie chiar mai mutle stiluri, a dansat de ziua lui cu o fetita de 2 ani si jumatate foarte mult! (o sa iti trimit niste poze cit de curind!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

La multi ani puiutilor care azi isi sarbatoresc lunita si cu dedicatie speciala pt nora mea Ana (miflor) multe pupicuri de la Antoine

dulce ,dulce Nuka

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

ioana, tu esti rezistenta si-o sa te descurci cu invazia de socri.

am vizionat-o pe nuka frumoasa. f interesanta mobila o sa aiba.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
V-a fost dor de noi?
Azi noapte am venit de la mare! Inca despachetez bagaje.
Sa va povestesc asa pe scurt:
vreme frumoasa, mare linistita, copil cumimte.
Mare dezamagire: Alexia nu a vrut sa intre in apa sub nici o forma, nici in mare nici in piscinuta ei.Doar intr-o zi a vazut ea un baietel cam de un an ca se balacea in mare si atunci a vrut sa nu fie mai prejos si a intrat si ea in apa.Minunea a tinut doar cat a fost baietelul in apa.Foarte simpatica era cand punea manuta in nisip, asa cu o usoara teama, il analiza,il trecea printre degete si se intreba ea in gand(probabil) ce o fi si chestia asta,si apoi bineinteles ca il punea pe cearceaf.
Seara ne plimbam, era cumintica in carucior, mergeam pe terase ea dormea linistita si ne intorceam la 11 noapte in camera.Am putut face cam tot ce ne-am dorit.Spun asta ca tot am auzit pareri contra mersului cu copilul in concediu(multi ziceau ca nu o sa ne odihnim ca o sa ne streseze copilul). Ce mai concediu de vis as zice.
De mancat a mancat din borcanase, nu am avut probleme.
Acum este la capitolul imitatii: e asa simpatica cai il imita pe taica-su cand sforaie.Face asa frumos!!Fi-mea a invatat sa sforaie!!Daca ii zic :cum face tati? o apuca rasu si apoi incepe si ea sa sforaie.
Am pus si poze de la mare aici: http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexuta_elenuta/album?.dir=ab66re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/alexuta_elenuta/my_photos

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Sofia, Ioana merci de raspunsuri...o sa incerc cu pm la fetele cu pricina. eu nu vreu patutz,(stiam ca parca cineva a inchiriat patuz) vreau scaun de masina, de bb...nu cum mi-a recomandat o alta mamica de pe forum sa ma duc la cluburi auto sau la ADAS (ii multumesc si ei oricum pt intentie)

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata pe la pranz!
Vad ca s-a mai animat un pic subiectul nostru.

Si eu posed o domnisoara foarte smechera, vrea numai cu mine sau cu frati-sau.
Daca plec din camera, urlete si lacrimi la greu.
Daca da cu capul de ceva, nu zice nimic.

Cand e cu bona, se joaca singura. Daca apar si eu in camera, incepe show-ul ca sa mearga. Cred ca stie ca la mine tine.
Probabil a incercat si cu altii, dar fara sorti de izbanda.

Asa, Ioana, nervi tari cu rudele.
Si la noi tot asa se anunta, reuniune mare ptr 16 sept.

Alexuta, ma bucur ca a fost ok la mare.
Si sunteti o familie tare frumoasa toti 3.
Asa a facut si Victor la 1 an plangea cand il scoteam din mare, la 2 ani plangea cand il atingea vreun val ceva.
Asa ca sunt sigura ca la anul Alexuta va intra in apa.

"La Multi Ani!" sarbatoritilor zilei si mai ales Anei_Maria.
La multi ani piticilor numarul 5 si 6 cu 1 an: Serban de Simodina si Sebastian de Samila!

Sofia, e frumoasa foc Nuka. Parca e papusa in rochita ei galbena, iar camera ei chiar ca va fi cea mai frumoasa.

Dana_Lucia, mi-l imaginez pe Alberto cum se da el pe topogan.
Cred ca e mortal.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

alexuta, ce bine ca v-a fost bine la mare. si la noi a fost la fel, am putut face practic tot ce am fi facut si fara radu. nu ne-a impiedicat cu nimic, iar pt noi a fost mare bucuria sa-l putem duce in asa loc interesant. f frumoase pozele cu zambareata ta!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_e spune:

In primul rand la multi ani pentru Sebastian si Mario..sa cresteti mari si sanatosi, ca frumosi sunteti deja

Gina...felicitari si sa de-a Domnul sa fie sarcina ....

Despre noi, nu prea multe...ne-am dezvoltat la maxim pasiunea pentru carti, unde vede o carte o ia in manute si vine la cea mai apropiata persoana de el si incepe iii, iii adica, citeste, arata si explica.

Mai nou am invatat sa raspundem in mod constient si voit la comenzi de genul. Adu-mi floricica...se duce o ia o aduce, noi multumim frumos si incurajam cu bravo si apoi i-a dam inapoi, lucru ce-l face fericit. Si continuam - Du-i-l pe bebe lui tataie si povestea se repeta. Uneori are el initiativa si vine si-ti aduce ceva si iti spune iiii...iii.., aduca ia.. evident tu trebuie sa iei lucrul respectiv sa multumescti si sa i-o dai inapoi.

Cand eram eu mica tata imi spunea ca nevoia te invata sa faci orice. Asa si Alexandru: caldura asta mare l-a invatat sa ceara apa (ceai) si sa bea singurel cu biberonul. Am invatat sa bem si din canuta, dar canuta trebuie sa i-o tina cineva.

Iar cu olita, chiar face progrese. A ajuns sa ceara olita. Si daca esti pe faza cand o cere el (adica arata spre olita si vocifereaza si se mai si duce la ea) si te misti repede totul e ok, face la olita, el e fericit si noi multumiti.

Acum eu, sunt in plin regim, am reusit sa slabesc vreo 5 kg si sper s-o tin tot asa.

Va pupicim pe toate mamicile si pe toti piticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

buna fetelor,

LA MULTI ANI SARBATORITILOR!!!

kristinuta,ce mult doarme Raducu!S-o tina tot asa!

Alexuta,am vazut poze cu printesa,o dulcica...ce bine ca a fost cumintica si v-ati odihnit si voi.

Ioana,bafta cu socroseniile!

Sofia,tare draguta Nuca si mobila nu mai spun,superba!

nu mai stiu ce sa mai gatesc pentru copil,cred ca-i fac pilaf cu carnita de pui..sper sa aiba chef de mancare ,ca de la o vreme masa de pranz e cam ratata,cum o pun in scaunel,cum incepe sa se crizeze.
Nici fructele nu le prea papa,dar mai reusesc s-o pacalesc.
Voi ce mai gatiti?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna frumoaselor!
Gabi, condoleante. Imi pare tare rau pentru fratele tau; iti doresc multa putere si liniste sufleteasca.



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput