Montignac: ce am mancat azi (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Azi la raport 91,5 kg...ma declar foarte multumita.
deja am slabit 18,5 kg, parca nu-mi vine a crede...
Meniul de ieri:
D pepene
P ciorba de fasole, tocanita de legume cu carne
C eternele cereale cu lapte degresat
Spor la slabit tuturor


si BB Fulvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Anda Panda nici eu nu mananc din cauza stresului....dar nu am slabit niciodata dupa perioade de stress (examene etc...). Acum mananc si slabesc...hmmmmmmmmmm

si BB Fulvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:

Andreea, la raport: stagnare (de week-end as spune)

Anda, intrebai ce am mai gatit: supa de telina postata de an-k la Nou Stil de Viata, ciorba de rosii (pasata), papricas de pui, salata de vinete, papanasi Monti (gustosi dar prajiti), salata de fasole verde (cu usturoi, ulei si otet) si constantul gratar de pui.

Spor!
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Acusor, felicitari ptr kg pierdute in concediu, eu una nu stiu daca as fi putut, asa ca inca o data bravo!!! OFF topic: noi avem copilasi de varste apropiate, l-am vazut pe Teo la mare este tare dulce, iar tu esti schimbata mult in bine.


Anda, mie de stress imi vine sa mananc, insa am reusit sa ma controlez in ultima perioada. Cu cafeaua inca nu am rezultate, cand sunt stessata beau muuulta cafea. In sapt ex ptr ca am exersat exagerat de mult am baut Redbull, care m-a ajutat, nu insa si la cantar. Daca ai vre-un truc sa nu te apuce foamea sau pofta de cafea la stress pune-l aici, poate il aplic

Raportez si eu 67 kg, nu sunt f multumita dar asta este.

si saptamana usoara.




Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Buna fetele!
Am modificat tabelul. Inca mai e timp de modificari.

Si eu raportez stagnare. Adevarul e ca am mancat o gramada de pepene. Ieri, m-a scos sotul la pizza si n-am rezistat.
Sunt intr-o perioada cand n-am vointa de fier. Sper sa-mi revina.
Anda, uite si poze de la mare. Daca te uiti dupa mine n-o sa ma vezi in toata splendoarea mea, ca nu-mi place cum arat in costum de baie. Inca sunt grasa.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

acusor, chiar ma gindeam: uite ce copil cuminte, cum nu maninca el nisip. si citeva poze mai incolo in vaz cu mina murdara. ha ha ! misto poze, dar te-ai cam ascuns dupe fi-tu, nu-i corect !
sa-nteleg ca nu esti tu de vina, pentru ca te-a scos sotul la pizza. te urmaresc, si data trecuta ai zis la fel, ca te-a scos tot sotul la pizza. probabil ca tre sa vorbim cu dinsul, atunci. te pomenesti ca ai fost la pizza hut ?! de la care EU de cite ori maninc ma fac cit casa republicii !!! nu-sh ce pana mea pun astia in coca !!! tin minte ca am fost la o bere la niste amici, si am comandat pizza. am mincat strict ce era pe deasupra. si asa "am scapat cu obrazul curat si stomacul plin"
ica, "cind sint stresata, beau multa cafea" - fooarte misto, eventual baga si niste ciocolata si daca aud la stiri ca cineva a mutat stincosii, stiu cine a facut-o ! phaaa, acu mi=am adus aminte ca ziceai ca bei si redbull. lasind gluma la o parte, poate te poti "amagi" cu decofeinizata. roaga pe cineva cu care bei cafea in mod curent sa iti ia o data fara sa iti spuna ca e decofeinizata, sa vezi daca simti diferenta. s-ar putea sa nu... daca e, roaga-l sa nu iti spuna decit a2a zi, ca sa vezi daca esti ok si cu organismul/
felicitari ca te-ai abtinut de la celelalte chestii!!!! de fapt "abtinut" nu prea e corect, ci mai degraba "schimbarea modului de a minca". la mine e taaare nasol, ca m-am apropiat de tinta, insa mi-e greu sa ma mentin, bag in gura to' felu' de porcarii. insa ma mentin la greutatea de 52-53. daca aveam m mult de 1 kil de dat jos nu faceam prostii de nici un fel.
redbull nu prea e ok: ca e acidulat, si ca are zahar. nu stiu exact ingredientele, dar cred ca nu numai zaharul e problema. din pacate nu am nici o idee, cu ce sa inlocuiesti. eu beau apa chioara. intr-un timp ma prosteam cu apa din aia plata cu gust de balarii (lamiie, capsuni...) aia indulcita cu splenda, dar mi se face sete mai rau de la aia, asa ca am trecut pe apa chioara din nou. si in timpul zilei, cafea decof la greu, cu 0.1 lapte + fructoza.
mihaela, cum ai facut papanasii ? ca stiu ca se fac cu gris, si nu cred ca e ok. sint curioasa daca i-ai montinizat, cum ai facut-o. eu am facut ciorba de legume si varza dulce.
aaa, teo, ma mir ! ca eu slabeam la greu pe per examenelor, dat fiind faptul ca pe perioada examenelor mincam doar cafele, tigari si cam atit.
acusor, cite beri ai baut in concediu ????
sa nu uit: misto la mare, "mi-am clatit" ochii cu pozele de la tine. mi-e un dor de marea aia, de-mi vine sa crap !

va pupez !!

si-asa-mi vineee citeodaaata, doruuule/
sa-l iau pe monti de-o roata...
...
biscuiti si ciocolata...
hmmmhmmhhmmhhhmmmm

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Anda, sa stii ca nu prea a avut fi-miu treaba cu nisipu'. A bagat mana in el, da' n-a bagat in gura. De obicei, mai intai studiaza pe toata partile un lucru pana sa-l bage in gura. Asa a facut si cu nisipu'. L-a studiat da' n-a bagat in gura.
Asa e. M-am ascuns dupa Teo ca nu vroiam sa ma vedeti. Mi-a facut sotul si alte poze, da' nu le-am prezentat publicitatii .

Chiar la Pizza Hut am fost. Am comandat o hawaiana. Dupa pizza ne-am plimbat pe jos ca sa nu se puna pe mine prea mult.

Ma crezi ca in concediu n-am baut nici o bere? Nu ma dau in vant dupa bere. Nu stiu daca am baut 2 guri. In schimb, am baut vin rosu. E drept ca n-am baut decat de ziua mea, dar a contat ceva.
Chiar a fost ok anu' asta la mare. Au concesionat plajele hotelurilor si am facut plaja la hotelul lui Copos. Nisipul era curatat, cosuri de gunoi ca sa nu arunci pe jos. Apa era curata. Mi-a placut. Aveai distanta intre sezlonguri.

Myhaella, si eu sunt curioasa cum ai facut papanasii.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Am dat trimite prea repede si vroiam sa va mai impartasesc din off-ul meu.
Inainte de sarcina, eram multumita de mine. Adica ma ingrasam si slabeam peste tot. Acum ma oftic ca nu mai e asa. Acu' 3 ani cand am slabit 20 de kg ca si acum mi se parea ca arat mai bine. Acu' am ramas cu colacei si burtica si nu-mi place deloc cum arat dezbracata.
Pe 13 august mai plec o tura de 2 saptamani la socrii si dupa ce ma intorc, ma duc la niste tratamente corporale. Mi-a facut sotul cadou un abonament. Adica mi-a dat banii . Urmeaza sa ma duc sa vad ce program aleg.

Mamici, la voi cum s-au asezat kg? M-am defectat eu sau asa se intampla dupa ce nasti? Exista vreun remediu pt zona abdominala in afara de gimnastica ?

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:



Reteta de papanasi pe care i-am servit cu smantana light (12%) si ... o minunata dulceata de visine desi aveam si gem dietetic... A, si au rezultat 6 papanasi din cantitatile de mai jos si am pus 2-3 linguri rase de fructoza in compozitie.

Ingrediente:
250 g branza de vaci
1 ou
1 priza de sare
ca. 2 linguri faina de naut
ca. 3 linguri faina de soia

Preparare:
Se amesteca ingredientele si se prajesc in ulei. Atentie, uleiul sa nu fie foarte infierbantat!
Se pot face dulci, puneti in aluat un pic de fructoza.
Pe deasupra se poate presara fructoza.

Andreea, am vazut pozele, Teo este foarte simpatic iar tie iti uram sa apari in pozele de la mare cat mai repede! Se gaseste si Red Bull fara zahar dar m-am uitat pe igrediente si nu m-au multumit (parca avea glucoza).

Spor!
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Acusor, intradevar burtica va ramane pt totdeauna, zic eu..Tre sa fi mult prea slaba sa dispara si calaceii....si eu am impresia ca burtica e mare....asta este.Dar dupa cum am mai scris, eu greutataea asta nu am avut-o cred ca din clasa a 9...cred...asa ca mi se pare super si nu ma deranjaza prea mult colaceii de la burtica. Cred ca ar trebui ceva sport, sala sau pilates pt abdomen...doar cu dieta se pare ca nu e suficient.
Anda...chiar daca nu mancam in sesiuni...nu slabeam...si la mine erau doar cafea si tigari asa ca...nik de zis, ciudat organism...si aveam niste sesiuni...Doamne Doamne...
Ica, bea apa in loc sa mananci...pune un pahar de apa langa frigider si de cate ori vrei sa deschizi frigiderul...bea apa mai intai si iti va trece de mancat....sau scrie "Monti" pe frigider....
Pupici si spor la slabit

si BB Fulvia

Mergi la inceput