Montignac: ce am mancat azi (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by teodraghici

Anda Panda....mai am o intrebare...mustarul "atasat" la mici....nu prea merge nu-i asa? Ma gandesc ca e totusi fainos...
Pai oricum o fi ...eu ieri tot am papat mici cu mustar + litrii de apa, asa ca ...
Desi pe forum am vazut ca fetele mai mancau mustar la mancaruri....
pupici si-mi pare rau ca nu parasesti....asta nu te impiedica sa mai intri si pe aici cu cate o jordita in mana....

Da, mustarul este interzis:
"Dar evitati mustarul, în Faza I. Acesta este facut cu faina extrasa din planta cu acelasi nume si este o glucida. În cantitate mica nu deranjează prea mult. De aceea, îl reintroducem în Faza II"



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel
Imnul lui Irinel

Semneaza protestul Maxim impotriva pedofiliei prostului-gust

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

teo, asa e, mustarul este interzis. din cite stiu eu in cartea a2a insa e ok. eu ca sa nu supar pe nimeni (adica nici pe 1a carte, nici pe a2a) am mincat mai rar si atunci cind am facut-o cantitatea a fost f mica. acum insa, amestec cu maio mustarul.

spor !!!

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Hello fetele!
Am modificat tabelul.
Am revenit acasa cu 2 kg mai putin desi am mai calcat pe alaturi. Singura abatere aproape zilnica a fost inghetata.
Stai ca am mancat si o pizza. Ma gandesc ca nu s-au pus pe mine ca le-am mancat la pranz si am facut miscare. La mare, plaja era departe de vila unde stateam si ne intorceam de la plaja pe jos. Copilul n-a dormit ziua decat plimbat in carut asa ca bateam faleza in lung si-n lat.
Seara am mancat mai mult batoane Fibrobar sau nimic, atunci cand pranzul nostru era la ora 16-17.
Era niste tentatii culinare la mare, mama mama. Tot felul de gogosi cu diferite umpluturi, clatite, saorma. Aveam o mare pofta de hamsii prajite da' am renuntat la ele ca nu puteam sa le mananc fara paine.

Am fost si la soacra si am fost cuminte. Am mancat Monti. Am mancat si eu mici cu mustar dar putin.
Una peste alta e bine ca nu m-am ingrasat. Mamicile cu care ma intalnesc in fiecare zi m-au felicitat ca am slabit si ca arat bine. Da' eu stiu ca mai e destul pana la a arata bine. Sotul a tot facut poze la mare si m-am vazut ca inca sunt destul de mare. Nu mi-a placut de mine .

Corina, multa sanatate sotului si sa rezolvi cu bine toate problemele.

Hai ca m-am intins.


Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by acusor

Hello fetele!
Am modificat tabelul.

Pe mine m-ai uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Fetelor, mersi mult de raspunsuri....dupa cum v-am spus ma gandeam eu ca e interzis. Am mancat, dar cantarul nu8 a aratat in plus.
Cam tarziu pt raport asa-i? Totusi scriu si eu pt ieri: 92,5kg.
Eu am prima carte cea de la Karina, dar vad din ce scrieti voi, ca a doua e mai permisiva....asa ca nu-mi tre
Pt toate fetele cochetele bravo pt rezultate...

si BB Fulvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Am uitat...despre cantitatea mustarului...nu am mancat un borcan....ci doar putin....
Pupici

si BB Fulvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaella spune:

Hello fetelor constiincioase si mult spor ca uite acum e vremea fustitelor scurte si rochiilor sexy... Am cam ocolit Monti in ultimile 2 saptamani, de ex. la 1 saptamana dupa reluarea regimului aveam mai mult cu 1 kg . Dar am fost cuminte in ultimile 3 zile si acul s-a miscat cu o gradatie spre stanga.

Daca va intereseaza, am gasit o reteta de pizza monti cu faina de soia (nu m-am uitat daca este si la subiectul cu retete Monti dar cred ca a fost postata de Karina pe alt site) pe care am executat-o insa in dimineata urmatoare aveam mai mult cu 0,5 kg. Bine, aluatul nu are acelasi gust ca si cel clasic insa a fost apreciata

Acusor, felicitari pentru cele 2 kg. "pierdute" in concediu, chiar este remarcabil

Anda , hai ca mai ai un pic pana la concediu, nu "se merita" sa renunti acum!

Karina , bine ai revenit si eu am inceput Monti dupa ce mi-ai trimis tu prima versiune a cartii.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

acusor, bine ai revenit ! si felicitari pt cele 2 kg pierdute !
mihaela, felicitari si matale !
vaz ca se tine lumea de treaba pe aici, lucru care ma bucura enorm
auzi acusor , ceva poze de la mare ?
teo, raportul se da luni.

voi ce ati mai gatit ? eu am facut varza, ostropel si tocanita de ciuperci unde am pus si niste parmezan deasupra. si cu atita mincare am mincat tot porcarii: chiftelele cu broccoli - unde legumele aveau sos de brinza. nu-sh ce-i cu mine. cred ca de la caldura o iau razna....
mi-am luat teapa cu alea (chiftele cu legume), fiind totul din comert. am zis ca e ok, chiar daca m-am uitat pe eticheta si mi se facuse parul maciuca. inca o data monti mi-a dovedit ca nu are mila !!!!

nu ma las fetelor, nu ma las !
A! era sa fiu absolventa acum citeva zile, aveam 52.1 (targetul fiind 52). acu iar am 53. cred ca o sa oscilez pina cind o sa se stabilizeze greutatea la 52.




si-asa-mi vine citeodaaata doruuuleee/
sa imi umpluuuu gura toata/
cu pizza si ciocolaaata/
biscuiti si inghetaaata, doruuuleeee

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

quote:
Originally posted by Anda Panda


si-asa-mi vine citeodaaata doruuuleee/
sa imi umpluuuu gura toata/
cu pizza si ciocolaaata/
biscuiti si inghetaaata, doruuuleeee

POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE




Anda, te inteleg perfect, parca ma descrii pe mine, insa eu pana la absolvire mai am muuuult.

Saptamana asta n-am intrat la raport, m-am stressat prea mult cu examenul ptr permis.







Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

eu nu po' sa inteleg cum unele fete maninca din cauza stresului; cum nici ele nu ma inteleg pe mine care NU maninc din cauza stresului.



POZE
www.dropshots.com/panda" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput