Montignac: ce am mancat azi (78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Anda, incerc si eu s-o las mai moale cu cafeau, noroc ca este arabica si nu o fac nici prea tare, dar oricum... ar fi mai bine fara.

Teo, bune ideile tale, pe cea cu apa o aplic de catva timp si ma gandesc ca atunci cand mi-e foame de fapt mi-e sete. Cred ca am sa scriu si pe frigider, nu mai am mult

si va doresc zile fara sa la nimic altceva decat MONTI




Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Si la raport 90,4 kg....foarte multumita
Spor la treaba, chiar merita sa mananci Monty...eu nu ma mai recunosc cu 20 kg in minus...hmmmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Buna,

Ma gindeam sa incerc si eu acest regim, multe fete mi-au spus ca au slabit cu el. Problema mea este ca sunt vegetariana. Ma sprijina cineva sa incep si eu ?

Nora

Iubirea se naste din placerea de a-l privi pe celalalt,se hraneste din nevoia de a-l vedea mereu in preajma si se desavarseste prin imposibilitatea de a trai despartiti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

nora, bine ai venit, faptul ca esti vegetariana nu constitue nici o problema, cel putin asa cred eu. Cel mai bine ar fi sa citesti un pic cartile si daca crezi ca monti iti convine - bine ai venit in club . Daca vrei cartile trimite-mi e-mailul tau.

acusor, daca nu este prea tarziu trece-ma si pe mine cu 66.5 kg




Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Neata Ica si Teo, ca vad ca numai noi am ramas si bine ai venit Nora.

Nora, gasesti cartile si pe prima pagina. Ai link-urile acolo. Eu zic, ca s-ar putea tine Monti si in stil vegetarian.
Nu stiu daca doar carne nu mananci sau si lactate?
Daca nu mananci nici lactate, ai putea sa mananci dimineata, daca alegi masa glucidica, rondele expandate de grau cu gem fara zahar.
In loc de carne, soia. Iar cu legumele si fructele poti sa faci o gramada de combinatii.
Pana te lamuresti cu cartile, ne poti scrie ce meniuri ai vrea sa papi, si noi iti spunem daca e Monti sau nu. Succes!

Am modificat tabelul. Ica, Teo, ma bucur ca voi ati slabit. Eu tot la 71 stagnez. Recunosc ca n-am mai fost stricta. Vad ca am trecut in faza II. Sper sa-mi revin in simtiri si sa-mi ating tinta.

Anda, sper ca iti prieste "balaceala" si vii din concediu mai slaba.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by acusor

Neata Ica si Teo, ca vad ca numai noi am ramas si bine ai venit Nora.

Nora, gasesti cartile si pe prima pagina. Ai link-urile acolo. Eu zic, ca s-ar putea tine Monti si in stil vegetarian.
Nu stiu daca doar carne nu mananci sau si lactate?
Daca nu mananci nici lactate, ai putea sa mananci dimineata, daca alegi masa glucidica, rondele expandate de grau cu gem fara zahar.
In loc de carne, soia. Iar cu legumele si fructele poti sa faci o gramada de combinatii.
Pana te lamuresti cu cartile, ne poti scrie ce meniuri ai vrea sa papi, si noi iti spunem daca e Monti sau nu. Succes!

Am modificat tabelul. Ica, Teo, ma bucur ca voi ati slabit. Eu tot la 71 stagnez. Recunosc ca n-am mai fost stricta. Vad ca am trecut in faza II. Sper sa-mi revin in simtiri si sa-mi ating tinta.

Anda, sper ca iti prieste "balaceala" si vii din concediu mai slaba.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem



de primire, fetelor !
Nu consum carne. In rest pap orice, chiar si peste. Insa respect posturile si de aceea, sunt perioade in care sunt excluse si lactatele si ouale.
O sa ma documentez.

Nora


nora16@gmail.com

Iubirea se naste din placerea de a-l privi pe celalalt,se hraneste din nevoia de a-l vedea mereu in preajma si se desavarseste prin imposibilitatea de a trai despartiti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

A....sa-mi spuneti ce date trebuie sa dau pentru tabel ?

Nora



Iubirea se naste din placerea de a-l privi pe celalalt,se hraneste din nevoia de a-l vedea mereu in preajma si se desavarseste prin imposibilitatea de a trai despartiti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Nora, pentru tabel, am nevoie de inaltime, data inceperii regimului (de obicei, o zi de luni), greutatea initiala, greutatea tinta.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutaf spune:

buna
ma alatur si eu voua ... am 1.65 m, am inceput regimul de o saptamana, deci pe 31.07.06, de la 64 kg si doresc sa ajung la 56-57 kg ...acum am 62.5 kg ...

problema e ca mi se intampla sa mai calc si pe alturi ... mai exista tentatii pe care sper sa le depasesc cu ajutorul vostru ...

am citit cartea, dar inca nu ma descurc asa de bine cu meniurile asa ca sugestiile voastre imi sunt foarte utile

Mihaiela si www.babiesonline.com/babies/m/mihaita" target="_blank">Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Buna fetelor,
Elutaf si Nora, bine ati venit la Monty. Aici chiar o sa gasiti sustinere deci nu mai aveti nevoie decat de vointa de fier.
Intrebati tot ce aveti de intrebat ca sigur una din noi raspunde rapid...si mie mi-a fost greu la inceput (prima luna) dar ce nelemuriri am avut repede mi s-au clarificat datorita fetelor.
Ideea e ca daca sunteti hotarate sa tineti, sa nu va abateti de la reguli...cel putin eu nu am calcat deloc deloc pe delaturi si chiar se vad rezultatele...deci spor la treaba.
Acusor, am vazut eu ca numai noi mai suntem prin zona si ma intreb unde or fi Andanii si Anda Panda(responsabila cu)???
Despre regim...incearca sa nu te mai abati...de cate ori vrei sa papi ceva interzis deschide forumul....si eu
Ica, ma bucur ca merge treaba si cred ca tii corect nu-i asa?...E buna apa?
Pupici...si mai am 10kg de slabit...ce ma bucur...

Mergi la inceput