Mamici de iulie - august 2006 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

MADA_mxm:Si eu zic la fel...casuta aia din aug pare sa fie aproape ce ti-ai dorit...ar fi pacat sa te grabesti sa iei ceva care nu-ti place si fara spatiu...Ce-ai rezolvat???
Medeea:incerc si eu sa trimit azi dar nu garantez...e groaznic de cald..

crissa71 http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;19/st/20060718/dt/7/k/d8cf/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Misy ms de raspuns. Si eu ma gandesc ca mai bine asteptam chiar daca va fi mai greu cu baby mic si cu mutatul. Dar de ex el pe ap vrea 800, sa zic ca nu lasa la 750 si casa e 850 deci numai 50 de lire diferentza. Nu zic ca e putin dar oricum in plus pt astea 50 de lire avem 3 dorm nu 2, avem garaj, avem gradina, deci s-ar merita plus ca e f aproape de statiile de bus si tren si de magazine.
Si m-am uitat pe calendar si 25 aug cade vineri deci ar fi weekendul liber sa ne mutam plus ca luni pe 28 aug aici este bank holiday deci e zi libera de la stat deci in total vin 3 zile. In 3 zile zic eu ca o sa fim in stare sa ne mutam cu tot cu catel si purcel si sa facem oleaca de curatenie pe acolo. Mai ales ca am zis ca mai intai facem camera lui baby sa il instalam si restul incet incet le descalcim noi.
PS Am pus pozele cu patutzul daca vreti sa le vedeti la Lucrusoare baby.

------------------------
33+
Born free, now I'm expensive.
Poze
Lucrusoare baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Mada, stiu ca e stresant (eu caut un spatiu pentru birou) dar daca as fi in locul tau as mai astepta. daca pana acum din ce ai vazut nu ai avut niciodata sentimentul ca ASTA E inseamna ca inca nu ti-ai gasit locul, iar daca noua locuinta care se elibereaza pe 25 august e exact asa cum ti-o descrie agentul si-ti place, eu zic sa mai astepti. E o diferenta foarte mare intre a creste un bebelush la bloc sau la casa. cand ai un petec de curte, pui copilul in carutz si dooooarme linistit si mult si bine in timp ce tu iti faci treburile prin casa.

Bibi cu no. 2 si David (08.07.2003)
POZE
CUM A VENIT PE LUME DAVID
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10053;19/st/20060830/dt/8/k/2c2b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

hei, am facut si eu ochi
felicitari tuturor macilor si bebeilor, pentru mame sa se refaca repede, repede si pentru bebei sa fie cuminti sa doarma mult si sa manance bine... pupici
cornelia imi pare rau sa citesc ceea ce spui, nu poate veni nimeni sa te ajute, sa mai stea cu tine zilele astea... e o idee, poate ca te-ar ajuta sa-ti fie cineva in preajma, deaca e posibil
... cand vad ca au inceput asa vertiginos nasterile mi se face un soi de teama, nu stiu ceva amestecat cu emotii... ma gandesc ca la mine mai dureaza, sunt intre ultimele pe listuta, cu dpn 25 august, mai am de asteptat... oricum emotiile astea probabil ca toate le resimtiti

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Crissa71 eu am vb cu tipa de la agentie si mi-a zis ca putem sa mergem sa o vedem numai seara ca ei muncesc si numai atunci sunt acasa si ca ii suna pe ei si ma anunta dupa ce a vb cand putem merge sa o vedem. Pt noi e perfect seara ca si Flo munceste deci...
Dar de data asta am sa ii zic sa vina si ea ca macar daca imi place sa ii zic atunci pe loc nu sa imi faca faza de sapt trecuta cu, casa aia faina cu garaj si etc. Ca ea la tel mi-a zis primul venit primul servit. Pai sa vina si ea sa fie acolo si sa ii pot zice atunci da sau nu.
Bibi este intradevar super stresant mai ales ca eu noaptea din cauza burticii nici nu ma odihnesc bine ma tot trezesc din ora in ora, am niste cearcane de zici ca m-a batut careva. Macar baby este ok adik misca, nu mi s-a facut rau pana acu de la atata alergatura si daca ei zic ca intradevar face bine exercitiul daca nasti natural apai dupa atata alergatura o sa fiu super antrenata. Toata ziua du-te la tren mergi acolo pe jos urca coboara scari de la platforma la platforma. Creca nu am facut atata exercitiu toata sarcina cat am facut in ultima sapt.
Ce ma mai enerveaza este ca ne mai si certam din cand in cand eu cu Flo ca el e obosit de la servici eu stresata cu zeci de telefoane si agenti si case si cu hormonii astia draguti din timpul sarcinii, is ca o bomba cu ceas care sta sa explodeze. Plus ca dat fiind ca el munceste pana seara la 6 eu tre sa fiu organizatorul sef eu tre sa sun sa vb sa ii impac pe toti si mai ales daca ne mutam tot eu o sa fiu cea care tre sa se apuce de impachetat si triat si etc.
Si aici iar o sa ne certam ca el are sute de papuci si haine care le-a cump acuma o mie de ani dar nu le poarta si i-am zis mai dai cadou la cineva ca is noi toate sau fa ceva cu ele ca ocupa spatiu aiurea. El nu ca vreau eu sa ii arunc lucrurile si etc. Si acu cand ne mutam i-am zis ca vreau sa fac o curatenie generala sa triez ce vreau si ce nu, ce folosesc si ce nu ca nu are rost sa le tin acolo de decor.
Off greu cu barbatii astia scorpion , mai e atata de incapatanat de uneori imi vine efectiv sa il bat, serios. Inca de cand suntem impreuna s-a mai linistit dar inainte cand ne certam el pur si simplu pleca si gata a rezolvat pb si ii ziceam mai omule daca pleci nu dispare pb tot acolo e. Decat sa stam cu elefantul in camera hai sa discutam ne ziceam fiecare opinia si poate ajungem la o intelegere.
Tare greu cu barbatii astia cateodata, mai ales ca eu sunt balanta si mie imi place sa nu fie certuri si tensiuni ci totul sa fie in armonie. Si imi place si sa vb si sa intoarcem pb pe toate partile pana e rezolvata. Ce combinatie am mai facut si noi el scorpion eu balanta, el super incaptanat si ii sare mustarul repede, eu f pacifista si determinata sa nu las nimic nerezolvat si eu mai am un mic defect nu suport sa stiu ca am dreptate si cineva sa sustina ca nu cand eu stiu 100 la suta ca am dreptate.

------------------------
33+
Born free, now I'm expensive.
Poze
Lucrusoare baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

madasi eu sunt de acord cu bibi, in sensul ca trebuie sa te simti cat de cat legata de casa sau apartamentul pe care il vei gasi, nu stiu , ceva de genul sa iti dai tu seama ca ti se potiveste, ca este locul in care bebe, tu si sotul ati putea trai cel mai bine.
opteaza pentru varianta care ti se pare tie ca are ceva in plus decat restul, dar nu numai ceva de genul , distanta de bus sau alte considerente de ordin sa-i spunem material (nici ele nu sunt insa de neglijat) casa in sine insa trebiue sa iti spuna tie ca este mai mult decat o casa, ca este un camin pentru familia ta

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Miti felicitari, sa va traiasca baiatul si sa va aduca numai bucurii. Sper sa ii dea drumul cat mai repede acasa de la incubator. Ai grija cu datul cu biberonul, risti sa nu mai vrea sa suga de la san...

Irinuca pe la ora asta cred ca deja ti-ai vazut puiul, speram ca totul a decurs cu bine!

Sabana iti tinem pumnii maine, o sa vezi ca o sa treaca mai repede decat crezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

...ma intrebam daca ati citit mesajul meu de la capitolul anterior, pag 19...

http://photos.yahoo.com/adina_roberta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Buna fetelor,
felicitarilor noilor mamici si bun venit bebicilor Alexandru Cosmin si baietelului Letitiei

m-am intors si eu de la brasov dar mi s-a defectat calc acasa si nu am putut sa va citesc decat azi la serv...
Irinuca, am pierdut galeria, sper ca pana la ora asta sa fi nascut deja, bebe sa fie sanatos, macacios iar tu sa te refaci repede

Cristina ce faci? ai ajuns acasa?

Mada, eu zic sa astepti pana-n august cu casa, ca n-o sa fie prea grea mutarea, o sa vezi

Medeea, nici eu nu m-am sucit cu picaturile, am fost chiar si la banca (pentru altele insa), dar nr contului tau nu se potrivea cu casutele de pe foaia de depunere...tu ai dat un cont din 11 cifre iar acolo erau 13...ce-i drept nici n-am intrebat...am zis ca pana azi cand as putea ajunge iar la banca sigur a mai facut vreo fata plata

Kehleyr, felicitari pentru Sofia cea papacioasa si neplangacioasa...cum a reactionat Stefania cand a vazut-o? cum e alaturi de ea acasa?

Eliza 32+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Sabana, eu incep de acum galeria pentru tine ca nu stiu diseara cat mai apuc sa scriu, mergem din nou la doctor cu asta mic.
HAI SABANA!!! NASTERE USOARA SI REFACERE LA FEL!!!! CURAJ MAMICO, O SA FIE BINE, AI SA VEZI!! MAI E PUTIN SI AI SA-TI TII PUIUL IN BRATE!!!

Cornelia, mamica luiEduard(2 ani) si 36+ Eric
POZE
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput