Mamici de iulie - august 2006 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Map din pacate au dat-o dar nu prea sunt eu multumita de explicatia data de ea cica cuplul respectiv au mers vineri seara sa o ia dar nu au gasit-o si atunci au venit a doua zi dim, dar ea stia ca noi mergem vineri seara la 6 jumate sa o vedem si totusi trebuia sa astepte sa afle si raspunsul nostru nu? Dar ma rog poate gresesc eu.
Acum am sunat la una din agentii pt o casa pare f fiana tipa mi-a zis ca e f fain facuta pe dinauntru dar sg pb e ca se elibereaza abia pe 25 august. Noi am fi vrut sa ne mutam inainte sa nasc si dupa sa merg cu baby direct acolo, dar ma gandesc daca e casa faina si are tot ce trebuie sa nu o pierdem si pe asta. Ca vor 850 pe ea e maximul cat putem noi sa dam dar este aproape de statie de tren si bus si magazine si este chiar imediat in fara Londrei si ce e cel mai fain ca de acolo inca am busuri de Londra. Deci nu ar trebui sa imi fac abonament din ala de tren care-i f scump ci pot merge in Londra dirtect cu busul cu travelul meu obisnuit. E chiar lnaga un shopping centre mare si distanta de Londra e mica tare ca de fapt ultima zona din Londra este enfield iar localitatea asta waltham cross unde e casa e o continuare deci nu sunt separate ca si cum ai trece dintr-un cartier in altul. Deci ar fi f bine.
Flo nu prea e multumit ca se elibereaza abia pe 25 dar eu trebuie sa nasc intre 13-18 august, deci nu ar fi chiar asa o tragedie nu? vai fi oleaca mai greu cu mutatul ca va fi baby dar daca ne organizam intr-o zi sa incarcam tot intr-un camion si ajunsi acolo ne descurcam noi. Il instalez pe baby mai intai si apoi facem restul.
Dar macar e casa are si garaj si gradina deci am unde depozita tpate minunatiile, decat apartamentul unde am numai o debara mica...
Voi ce parere aveti?

------------------------
33+
Born free, now I'm expensive.
Poze
Lucrusoare baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

Medeea, pana cand ar trebui sa iti trimitem banii. Acum e foarte cald si nu ma prea incumet sa ies din casa ...

Eugenia 36+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10053;42/st/20060722/dt/7/k/2b0f/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Am fost si eu sa citesc din urma ce ati mai scris.
Kehleyr inca o data felicitari pt printesa Sofia, cu accent pe i bineinteles!
Miti2004 felicitari pt baby! Pupici de la noi!
Alexandru Cosmin bun venit pe lume si sa cresti mare si voinic alaturi de mami si tati si sa fiti toti fericiti!
Fetelor va rog ziceti-mi si mie ce parere aveti de faza cu, casele!

------------------------
33+
Born free, now I'm expensive.
Poze
Lucrusoare baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Miti2004 sa-ti creasca mare bebelul, sa fie norocos si sa va aduca numai bucurii!

Irinuca



te asteptam cu vesti buneeee!




34+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

irinuca, iti urez si eu NASTERE USOARA SI UN BEBE SANATOS(desi cred ca pana la ora asta deja bebe a venit pe lume)!! Si lasa ca trecem noi si de despresia pre- si post natala. Eu data trecuta m-am luptat cu ea 3 sapt dupa ce am nascut dar trece pana la urma...si acum e alta treaba, avem deja acasa un puiut care are si el nevoie de noi asa ca nu cred ca vom avea timp de depresie...

Cornelia, mamica luiEduard(2 ani) si 36+ Eric
POZE
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

medeea, eu sigur pun banii pt cele 2 sticlute, dar nu am gasit inca o banca deschisa dupa 19 cand ajung eu acasa

sa nu ma tai de pe lista!

dandana 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

miti2004, FELICITARI SI REFACERE RAPIDA DUPA OPERATIE!! SA VA TRAIASCA BAIETELUL SI SA VA BUCURATI DE EL!! BEBE ALEXANDRU-COSMIN BINE AI VENIT PE LUME !!!

Cornelia, mamica luiEduard(2 ani) si 36+ Eric
POZE
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

fetelor, am intrat in panica! au inceput sa vina bebeii!

felicitari mamici, laptic bun si refacere rapida, puiuti cuminti si mancaciosi!

pup

dandana 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Fetelor fac eu pe grozava dar in realitate sunt cu moralul la pamant. Eduard e iar bolnavior de vineri, are puroi in gat si ia iar antibiotic. Si peste asta a facut o stomatita aftoasa(afte in gurita), nu poate manca nimic, abia bea ceai. Plange si ziua si noaptea iar eu sunt deja dupa 2 nopti nedormite. Sper doar sa-l fac bine pana nasc ca altfel inebunesc in spital sa-l stiu asa acasa.
Mai rau e ca bebe din burtica apasa la greu, abia mai merg si prin casa...si merg la baie non-stop...cred ca apasa taman pe vezica...

Cornelia, mamica luiEduard(2 ani) si 36+ Eric
POZE
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misy spune:

Shihana legat de varsta nu am vrut sa spun ca ma simt batrana,nici pe departe!M-am referit la faptul ca nu mai avem aceiasi "elasticitate"!Ma simt tanara si arat tanara!Legat de cumparaturi pentru bb sa sti ca nu esti singura,si eu sunt inconjurata de superstitiosi si nu pot sa fac nimic deoarece mi-au insuflat si mie teama desi sunt credincioasa,nu cum spunea o burticuta...
Miti2004 am citit ca toti bb nascuti prematur recupereaza mai repede decat bb nascuti la termen,sunt mai mancaciosi si asimileaza mai repede!
Sper sa primim vesti mai repede despre IRINUCA SI BB.
Sabana maine este randul vostru daca am inteles eu bine!
Cornelia_Ioana sunt f multi copii care au sensibilitatea aceasta a gatului insa trece odata ce depasesc 8-9 ani.Cunosc cateva cazuri!Nu cred ca ai ce sa faci decat sa ai grija de pui si sa-i dai tratamentul,chiar daca este dureros!
Mada_mxm decat sa va mutati in graba si sa regretati mai tarziu mai bine asteptati putin!Oricum faci cum crezi dar asta este parerea bmea chiar daca o sa fie putin mai dificil.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10007;19/st/20060728/dt/7/k/90bd/preg.png

Mergi la inceput