Bebelusi de sept-oct 2005 (124)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

io nu stiu cu morcovii si cristalinul.

radu mananca la morcovi ...

dar ce spaima ai tras, alina! al me cupil n-a cazut pana acum, dar asta nu ca am fi noi f atenti. a fost de cateva ori exact pe punctul sa cada (din pat, din carut, din scaunul de masina), dar a fost prins aproape in zbor.

alina, ca mi-am amintit, tie cum iti mai e cu sanatatea?

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Doamne fereste, Alina, sa fi cazut pe scari la vale! Bine ca nu a patit nimic rau. Dar de speriat...nu era legat cu centura aia printe picioare?
Tonnia, nu mi se pare mult morcov. Ii mai dadeai si suc separat? Eu cam tot asa ii dau Catalinei, in fiecare zi dar nu s-a colorat. Poate totusi e bronzat.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Am reusit sa mai trec un pic pe la voi ca tere rau mai stau cu timpul:ma terorizeaza, toata ziua vrea in picioare, si se catara de tot ce prinde si nu mai sta locului o secunda.
Am citit tot dar am retinut putin.Vreau insa sa-i urez Cristinei, mama de Radu, sa fie bine de acum inainte si sa nu te mai imbolnavesti de nimik niciodata.Pupicei.
Miruna, Jessica, Vladut si toti ceilalti copii cu poze noi sunt frumosi foc.
am vazut si nashul faimos, l-am recunoscut din prima pt ca imi placeau emisiunile lui, iar de fina ce sa mai zic este o dulce in Maclaren-ul ei printre animalute autohtone, parca am retinut un cal in poza cu carurtu'.
Noi suntem plini de muci, nu ma lasa sa-i scot, cu ce naiba sa scapam de ei.la dr nu l-as duce ca asta pt orice ii da antibiotic.In rest e ok, dar nu poate sa respire ii face nasu ca un tractor de la atatea mucozitati.Si ce urla daca incerc sa-i scot cu pompita.Please help, spuneti-mi niste picaturi minune care se dau fara reteta, sa fug la farmacie.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

A venit doctora sa o consulte . A zis ca are laringofaringita (e rosie in gat si tuseste cu "mucozitati"). Mi-a dat antibiotic 4 zile (pentru prima oara-sper sa nu aiba ceva alergie) + vitamina C si sirop de patlagina.. Eu am racit copilul. Saracutza mea "racitura".
Oana G, noi avem 9250 g si maine facem 10 luni. Deci stati foarte bine.
vaai, Alina, asta da sperietura. Noroc....cum zici.
Kristinutza, bravo pentru ma-ma si ta-ta..


Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Kristinutza cu sanatatea o duk ....mai bine zic eu, adika pietrele tot acolo sunt, tin regim in continuare, cu toate astea daca mor de pofta mai calc pe alaturi(asta insemnand o bucatica de telemea )... orikum tratamentul homeopat vad ca e bun pt mine ca nu ma mai simt rau ca inainte, sa vad dupa ce termin cu alaptatul ce fak, adika ma operez, fak acupunctura sa scap de pietre :)

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

alinam, si eu tot cu tratament homeopat cred c-am rezolvat. sanatate!

codruta, marinela -

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

Ioana, da mama, a venit si e asa bineeeeeeee. ma simt si eu nevasta dar abia acum simt ca am familie, ca pina acum eram doar eu si cupkilu. Dar acum e David cu noi si el sta cu Maia, se joaca, vorbeste cu ea bineinteles ca si ea ii raspunde, dar el sta si se uita la ea si o intreba "ce a vrut sa insemne asta?" El e in culmea fericirii ca Maia spune tata tata tata, iar eu astept ziua in care o sa spuna si mama. Azi am auzit-o spunind parca mama, dar nu sunt sigura ca era asa nervoasa. Banuiesc ca din cauza dintelui ca tot scoate limba pe partea aia si isi roade degetelul si apoi mai spune ceva de genu ma-ma ma-ba-ba-ba-na si incepe sa plinga.
Alina draguta, ce spaima. Bine ca e bine acum. Offf stiu cum e, nu am scapat-o din carut dar linga mine se duce pe spate si BUFF cu capu de podea. Ee oricit incerc nu tot timpu esti pe faza.
Ginule mi-am adus aminte, Chicago.
Si noi avem poze noi in albumul de 8 luni. Sper sa va placa.
Noi transmitem tuturor bebeilor de aici un dulce ca sunteti foarte frumosi si ochiosi si scumpici si dragalasi. Am vizionat de fiecare data cind va citeam.

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Am venit si noi de la dr. Am fost pentru tusea si mucii astia "noi". Nu sunt de la Victor. Poate fi (aproape sigur) reactie de la vaccinul ala antirujeolic de saptamana trecuta. Are bronsiolita. Dar nu ne-a dat antibiotic. Se poate bronsiolita fara antibiotic?


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Of, trece ziua si eu n-am scris niciun mesaj.

Simona, ma bucur ca sunteti in formatie completa. Si ai descris super, sentimentele tale.

Si sotul e plecat azi din Bucuresti si imi e tare greu singura cu amandoi copii.
Am vazut pozele cu Maia, sunt super.

Ioana, eu stiu ca de la 6 luni ar trebui sa bea din canita si renuntatul la bibe trebuie incurajat cat mai devreme. Acum ma gandesc ca nu e nici o graba, ca bebeii nostri au destul timp sa bea si din sticla/cana.

Alina, Kristinutza, ma bucur ca tratamentul homeopat a avut rezultate.

Oana, Victor si-a schimbat obiceiul de a adormi greu, cand l-a culcat taica-sau. Era in jur de 1an jumate.
Numai cu mine ii mergea alintantul. sotul il punea sa se uite la tv pana adormea.

Fug la gradi.

O seara buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Karmenutza, se poate, nici noua nu ne-a dat antibiotic.
Cica e de doua feluri, virala sau bacteriana (?), numai la a doua se da antibiotic. Sper sa nu fi gresit, asa-mi amintesc ca a spus dr.
Sanatate multa !


Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput