Bebelusi de sept-oct 2005 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Laura, ti-am lasat mai multe mesaje offline pe YM.
Simona, daca nu te lasa sa te uiti la dinti, e semn ca ii ies. Nu mai tin minte, a venit sotul tau?

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Neata!

Mi-a fost cam lene azi dupa o noapte tot asa, cu treziri muuulteee.

Ioana, eu am o vecina pediatra care e de parere ca de biberon trebuie sa scapam foarte repede, ea a dezvatat-o pe fetita ei de la 6 luni, odata cu diversificarea si cu primii dinti. mereu ma intreaba cand fac si eu figura, dar eu il mai las, nu vreau sa-i curm copilaria.

Moki, tylenol e paracetamol.

Hilde, wow ce mare s-a facut Stefanut! Cred ca e cel mai mare din gasca, tinand seama de varsta.

Dinu s-a cam portocalit, nu e el asa bronzat, mi-a zis si pediatra vecina, eu i-am scos morcovul de vreo saptamana dar nu vad schimbare. Mai e altceva care coloreaza? De ex. el abuzeaza de piersici, o fi vreo legatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Tonnia, decolorarea se face in timp, ca si colorarea. Dar cat morcov ii dadeai/zi? Am mai vazut un baietel portocaliu. De la piersiica nu se coloreaza.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Tonnia. Beta-carotenul, din cite stiu eu, actioneaza si o perioada dupa ce ai incetat sa maninci morcovi.

Si pe mine m-a trezit copchilul de 3 ori plingind, nush-ce are. La un an se face trivaccinul, nu? Adica respectiv Priorix-ul, pentru cine a mers cu schema de la Glaxo. Rog o mamica sa-mi confirme ca am retinut corect ce mi-a zis Calapod. Nashpa ca sintem primii care il facem, as fi preferat sa stiu de la voi efectele secundare.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
Iaca am aparut si eu!
Ioana, eu am citit pe undeva, nu mai stiu, ca de bibe e indicat sa il dezveti pe copil pana la un an caci mai tarziu e mai greu.
Am inceput sa o obisnuiesc pe Alexia sa bea din canuta, cate un pic caci inca nu prea stie dar nu se impotriveste.
Eu am o canuta care are si tetina si cioc la inceput a baut cu tetina ca sa se obisnuiascasi acum ii mai pun ciocul ala, bea cam 70 ml asa si apoi ii pun tetina ca incepe sa se enerveze.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Ne primiti si pe noi in clubul celor fara dintuci?
Pe 14 implinim 8 luni si nu se vede nici un dinte la orizont
.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

laura (moki), de-abia astept sa fie o zi frumoasa! pe radu il scot oricum, si azi a fost in parc. si azi cred ca-l cauta pe mario, ca i-am zis de el, dar... nu-l gasea.

radu ieri a zis MA-MA. iar azi a urlat toata ziua in parc TA-TA-TA-TA.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


buna ziua

la multi ani sarbatoritilor care au mai adaugat cate o lunita

eu stau cu timpul asa de prost nu mai am timp de nimic cu scoala don-soarei,bine ca vine vacanta,cu plimbarisi cu toata treaba de acasa intru tot mai rar pe forum,dar sa stiti ca nu v-am uitat.

noi tot fara dinti si 9,700 kg papam bine dormim bine.

va si mai revin cand am timp,ca sunteti asa de multe si nu reusesc sa tin pasul cu voi.

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

I-am dat cam un morcov mic pe zi in supa aia a lui, cam 6 zile din 7.
Dar n-ar fi trebuit sa se ingalbeneasca si cristalinul de la morcov? El are ochii normali.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Hop si noi de la plimbare!
Am tras azi o spaima, am zis ca mor, a cazut copilul din carut pe scari, mai bine zis s-a scurs in jos si eu nu l-am vazut desi eram cu carutul in brate , pe sub masuta aia de care s-a si zgariat pe fata si pe mana, norok ca nu s-a rostogolit pe trepte .....si uite asa un moment de neatentie ....care neatentie? ca doar era in carut si carutul in brate ...un moment , ceasul rau si se pot intampal lucruri nasoale, nici nu vreau sa ma gandesc ca ar fi putut sa o ia de-a berbeleacul pe scari

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput