Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Andreia draga m-am bucurat mult sa vad mesajul tau. Chiar ma gandeam ca sunteti in pregatiri de scoala. Doamne, ce emotii!!! O sa te rog sa-mi spui cum ai trecut peste ele, ca pe mine ma ia cu frig doar gandind la emotiile care vor veni, desi mai am inca 2 ani de gradi. Abia astept sa vad poze cu scolarita noastra draga!
Saru'mana mult pentru racoare!!! Sa stii ca a ajuns exact asa cum ai trimis-o. Azi e nor si cred ca se pregateste si o ploicica...eu sunt topita dupa vremea asta. Imi place toamna la maxim si ma simt super. Parca m-am energizat dintr-o data...dupa cele 40 de grade care pareau intepenite in termometre, astazi in sfarsit o sa avem vreo maxim 29!

O zi minunata va doresc!

Simona 17+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:


Neatza cu racoare,

am auzit si io ca s-a mai racorit vremea in bucuresti. Asta e bine mai ales pt tine Sim.
Da, avem emotii cu inceputurile astora mici parca, cum nu am avut noi.
Andreia, cand intrebam de cresa, ma gandeam ca astea sunt cam la fel dar, deduc tot mai mult ca nu. Oricum, incep sa caut sa imi ocup timpu cu ceva folositor ca imi expira si CIC care parca la lasa sa ma simt in campul muncii nu casnica. Urasc cuvantul asta!
Dana, tu faci in continuare cursuri de limba? hai ca io te trag de maneca.

Roxana, eram cu intrebarea in minte si vroiam sa iti raspund in legatura cu Bruxelles, dar am plecat am revenit, si-am uitat. Nu, nu am mai trecut ca incepuse ploaia cand il vedeam dupa A3, parca, l-am admirat la dreapta cu biserica/cred cu turle mari si verzi. Speram sa venim curand poate ne intalnim atunci.O prietena de-a mea vine la sediul NATO in interes de servici si asa am motiv sa ma intalnesc si cu ea.

Am si io o intrebare? voi cum resistati lichidarilor de stoc. Io de regula imi cumpar strictul necesar sau ma intorc cu lucruri de bb acasa dar acu am innebunit cu reducerile de la Kaufhof( asta e un magazin general gen Unirea-cum era el odata). port marimea 40 si mai gasesc la 15/20 euro sacouri super. cred ca ma duc azi sa imi iau unu alb. In ro eram cumparam de la Ma dame acu nu conteaza, bun sa fie. Ma uitam ca prietena mea poarta 36 si in ro nu prea gasea iar aici sunt cele mai ieftine acu.
Aaa, Simo si Andra, citindu-va asta primavara am devenit si io fan Promod. Mi-am luat niste bluzite, dar tot la reducere.

Astept vesti de la voi si va urez o zi cat mai placuta, nu inainte de a ma intreba: Oare ce face scolarelul Catalin al Katalinei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

DidiAlex,bine ai revenit!M-am gandit si eu sa ma duc la un medic in tara daca vom mai merge in septembrie.Cursuri in continuare, nu am mai facut.Mai era un curs de doua luni "Deutsch Für den Beruf" pe care mi l-au recomandat, dar datorita faptului ca sotul este privat mi-au cerut sa platesc ptr.el o suma astronomica.Plus ca mi-a spus cineva care il facuse ca nu a invatat mare lucru fata de ceea ce facusem noi deja.
Andreea,ma bucur ca sunteti bine!
Motanik,astept sa-mi spui si mie daca tratamentul pe care l-ai primit din tara a facut ca CM-ul sa apara.

Eu de cateva zile tot stau pe internet fiindca vreau sa-mi schimb masina de spalat si nu stiu asupra careia sa ma hotarasc.Ce ar trebui sa ma intereseze in primul rand?

Cate o ptr fiecare!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:


tot io , mi-am culcat puiul si vb cu fostu/actual sau cum s-o mai numi, sef din bucuresti pe mess.

Dana,iti vorbeam de cursuri pt ca daca apare bb e mai greu. La VSH sau Uni sunt cele mai bune cursuri sa inveti limba corect. Acu, am mai auzit ca unii au invatat-o bine acasa..dar io nu ma numar printre ei.
Referitor la masina de spalat, am cautat in bucuresti muuult prea mult. pana la urma am luat una cu hublou care are mai multe trepte de turatzii, garantie cuva si sa fie din inox, mai multe trepte de temperatura, nu programul si temperatura. Aici, am luat una cu capac sus, asa se potrivea in baie si e ok. asta e privileg. Nu a costat nici prea mult.
Acu, noi ne-am mutat de prea multe ori si nu mai fac investitii prea mari in aparate din astea. Mi-ar fi placut Miele eventual cu uscator, dar nu iti spun cam cat costa ca imi sar plombele.
Daca aveti posibilitatea cumparati una care are si uscator, e foarte buna si ocupa spatiu la jumate.

Simo, mi-am adus aminte de povestea ta cu hotii. Rau v-au mai speriat. dar a trecut nu? ca, o prietena a ramas cu sechele ca i-a prins in casa si se multumeste ca a ramas intreaga.
Aici, pare mai safe ca sotul meu uita mereu sa inchida masina si nu s-a intamplat nik ori hotii nu se uita la din´astia ca noi. iar la casa avem o vecina numita Tanti Aglaie, care e toata ziulica pe geam, femeie din aia la 70 de ani, neagra la par si cretz care daca i-ar vedea pe hotzi poate ar chema si ea polizia, sper io!

Hai ca plec ca aparusi Mister!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena.n spune:


Multumesc, cam intarziat din pacate, ptr urarile voastre, dar timpul si alte probleme personale nu m-au mai lasat sa intru pe net!
La multi ani si tuturor sarbatoritelor si numai bine si sanatate!
Sper, sa am din nou ragazul, sa va fiu alaturi la toate zilele bune si rele care le aveti, dorind ca numai binele sa va inconjoare!
Va sarut pe toate cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salut!
Ce faceti fetelor? Va era dor de mine?

Ma bucur sa vad ca sunteti active si sa stiti ca va citesc mereu chiar daca scriu mai rar.

Danutza, eu am luat pastilele incepand cu 25 iulie si CM mi-a venit pe 31 iulie, deci intr-a sasea zi (desi utrogestanul l-am luat doar 5 zile).
Eu tot cu testele de ovulatie sunt, inteleg ca daca CM are peste 38 de zile atunci cel mai probabil este anovulatoriu. Nu am inceput insa sa iau si ceaiul Branca ursului, despre care am citit numai de bine.


Sim, care va sa zica ne pregatim de inca o petrecere pe 25, nu?
Ce faci, cum te simti? E cuminte dl Tudor? Pupiciosi de la mine pt amandoi piticii tai, abia astept sa il cunosc pe junior, nu inainte de termen insa!

Lorena, te asteptam cu drag oricand ai timp si placere! Sa ne spui cum ati petrecut vara asta.

Didi, ma bucur sa te vad, a trecut atata vreme de cand nu am mai vorbit. Ce faci, esti ok? Fruntea sus, tu esti o luptatoare si o optimista, nu ai voie altfel.
Noi acum suntem fara pasapoarte ca le-am trimis pt extensie de viza si nu putem iesi din tara pana nu ni le returneaza. Sper sa ajungem anul asta in Egipt, daca avem pasapoartele cel tarziu in noiembrie ca de Craciun mergem acasa.
Dar mi-ar placea tare mult sa ne intalnim intr-o zi.
Cat despre cumparaturi, nu imi aduce aminte, am terminat toate economiile..


Flori, cat mai stai in .ro? Hai ca ne e dor de tine si speram sa vii cu vesti bune!


Andreia, avem asadar o scolarita aici! Sa ne povestesti cum a fost prima zi, dar si la petrecere la gradi si, mai ales, sa aduci poze sa vedem si noi printesa!
Tu ce faci, cum te mai simti? Sper ca esti bine.

Roxi, nu ne-ai zis ce cadouri ai primit de ziua ta asa ca ai o restanta!


Petro, Kata, Nasti si toata lumea de la Vrancea...unde umblati? Haideti la vorba aici intre prieteni!


Despre mine sa va spun ca de luni incep fitnessul, m-am inscris la o sala super si abia astept sa slabesc sa fiu iar o frumoasa!
Duminica am fost zidarita caci Lari are niste lucrari private la care merge in w/e si am zis sa il ajut ca sa termine mai repede asa ca m-a pus la zidit un perete, eram Ana lu' Manole eu LOL!
Am venit acasa cu febra musculara si batai la degetele de la maini si obosita moarta dar a meritat ca l-am avut pe Lari cu mine toata ziua!

Cam atat. Momentan sunt la acelasi loc de munca, sper sa ma mut curand, dar sunt tot conditionata de sosirea pasaportului.

Va pup, va doresc o zi excelenta!


--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:





Am gasit zilele trecute www.woomb.org/bom/rules/index_ro.html" target="_blank">link bun si, pt fetele cu copii altul la fel de bun Ce parere aveti?

Lorena, Bine ai revenit!

Motanik, zidaritza, ne luam de manuta ca si io mai am una alta prin casa de facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

DidiAlex,nu m-am gandit pana acum sa-mi iau masina cu uscator...dar mai pus pe ganduri.Este bun?Nu ies hainele prea sifonate?
Tot la Miele m-am gandit si eu.Am inteles ca merita investitia.

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:


Neatza, Neatza

Matanik, sa stapaniti sanatosi masina si sa calatoriti cat mai mult. Asteptam pozeee! Tu conduci? ...masina bineinteles

Dana, Produsele Miele mi se par foarte bune. Sunt precum locomotivele si merg ceas. In privinta uscatorului in afara de costuri ( cu achizitia si ulterior cu consumul electric, cam mare pt un electrocasnik) pot sa iti spun ca se merita. Vara ca vara, te bazezi pe caldura dar toamna si iarna ai rufele proaspete. In germania clima e mai umeda si asta e un motiv in plus. Si nu mai intanzi 1001 lucruri ci doar ce nu merge la uscator. Ce nu mergi? pai incepi sa te uiti la fiecare eticheta si ultimul semn este pt uscator. De regula produsele care au elastyin in ele nu merg gen malete, dresuri pt copii dar si unele camasi 100% bumbac. Adika merg dar se micsoreaza. Merg haine de iarna daca folosesti si bilele magnetice pt pastrarea formei.
Si nu, nu se sifoneaza

Aaaa, uscatoarele sunt de 2 tipuri, precum hotele: cu o cutie de strangere a apei, precum cea de deterget de la masina de spalat si cu burlan pt aerul cald. Nu stiu exact cum functioneaza uscatorul incorporat in masina de spalat.


-ici de la noi ca plecam in parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

DidiAlex,
M-am decis asupra acestei masini de spalat:
http://www.miele.de/de/haushalt/produkte/1141_4653.htm
Ce parere ai?(ca vad ca te pricepi)
Am renuntat la ideea de a lua masina cu uscator . Am inteles ca ar fi mai bine sa fie separat.Asa ca mai astept putin si imi iau si uscator separat(ca spatiu am destul).
Multumesc frumos ptr sfaturi!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput