Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Buna seara, fetelor!

Iar nu am scris de cateva zile...dar stiam ca asa va fi pentru ca in saptamana asta se fac platile si deci ...am o groaza de munca!

Am vazut ca v-ati pus serios pe treaba si vreti sa aduceti topicul iarasi numai pe prima pagina, asa cum era el odata...

Eu nu am prea multe noutati sa va spun, iar despre cadourile pe care le-am primit nici nu pot spune ca sunt int-adevar cadouri. Am fost la coafor si, in afara de asta, mi-am cumparat o pereche de jeansi de pe un site de aici, dar mi-erau prea mari si a trebuit sa ii returnez si acum astept sa mi-i livreze pe cei buni. Sper sa imi vina bine de data asta "cadoul"! De la serviciu nu am primit nimic, decat urari ( mi-au facut placere oricum), iar de la colega mea romanca o suma de bani intr-un plic! Cam astea au fost cadourile mele... Vor fi mai multe la anu'...

Dana, eu cred ca e super masina aleasa de tine, mai ales ca e clasa A la toate. In privinta uscatorului, eu am o masina cu condensare si mi se pare foarte practica. Noi nu avem voie sa intindem nimic pe terasa si deci am fost nevoiti sa ne cumparam una. Mi se pare mai practic cu condensare decat cu furtun de eliminare a apei, dar depinde de fiecare si mai ales de cat esti dispus sa investesti! Bafta la cumparaturi!

Fetelor, va pup si am sa mai stau de vorba cu voi in wk, cand voi fi mai odihnita!
Pupici si noapte buna!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:



Neatza, Neatza

Roxanici, esti de coma cu cadourile.

Dana, e buna masina pe care ai ales-o. Roxi a si precizat mai in tema diversitatea uscatoarelor,
E ddrept ca nu am avut (inca!) masina cu display am vazut ca are clasa a inclusiv la stoarcere ceea ce e ff bine. Asta noua ne-a cam scapat si in ro o aveam pe holul intr-o masca care estompa din zgomot dar aici zgomotul cam mare ccc o avem in baia mare.

Sa nu uiti sa o uzi ca balti numai sunt .

Petronela, cum a fost in concediu?

-ici la toate fetele de la noi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

'Neata, fetelor!

Iaca am revenit din vacanta, si pana la anu', alta nu-i! Nu pot spune ca mi-am revenit in totalitate. Inca ma simt putin dezorientata si nu stiu pe ce sa pun mana mai intai.
Vacanta a fost super ... am fost la mare, pe la rude, restructurari la casa din Focsani ... si cam atat. La mare totul a fost ok, incepand de la vreme (am prins o vreme fff buna). Aaaaa, am uitat sa spun ca am fost la Mamaia, hotel Victoria. Conditiile de cazare iarasi au fost ecelente. Singura chestie care nu prea ne-a convins .... cand iei bilete prin agentie (cum am facut noi), iti dau obligatoriu bonuri de masa, iar noua la rest. hotelului Victoria nu ne-a placut deloc, nici mancarea, nici ospatarii, atmosfera in general. Pacat pt. ca intr-adevar cazarea a fost super! Si am avut anul acesta parte de o apa curata, limpede si calda cum nu am vazut niciodata la mare la noi. Suuuuuperb!!!!!! Promit ca voi pune si poze!

In rest, alte vesti ... cu burtici, nu sunt. Urmeaza sa fac iar din sept. o alta serie de controale, vizite si examene ca sa ii dam de capat si bb-ului asta care nu vrea sa apara. Am avut si eu cam aceleasi probleme pe care le au dana si motanik, dar acum pare ca a intrat totul in normal. Mie pt. revenirea CM mi-a dat dr. Farlutal si dupa vreo 10 zile mi-a venit ciclul. Intre timp insa am inceput o cura naturala de tinctura de marar si muguri de zmeur care sper sa ajute. Toate aceste probleme din cauza anticonceptionalelor, care, e drept, si-au facut treaba la vremea lor, dar mi-au dat peste cap tot organismul. In fine, vom vedea ce va fi!

Andreia - unde ati fost in Italia? Pe Coasta Adriatica, parca asa te auzeam ca vrei sa mergi prin partile alea ... Rimini, pe-acolo? As mai vrea sa te intreb ceva: voi cand mergeti in Romania cu masina pe unde va opriti prin zona Aradului? Imi spunea DidiAlex ca stiti voi o pensiune prin zona. Inainte de vacanta imi trebuia informatia asta, dar anul acesta am rezolvat-o, ramane valabila pt. anul viitor recomandarea ta. Merci mult!

roxana - La multi ani fericiti si din partea mea, cu putina intarziere !

simo - baietelul tau cum mai evolueaza? Acum cred ca esti prinsa cu pregatirile de scoala ale domnisoarei, nu? Sau cu organizarea petrecerii ?

DidiAlex - merci de link! Intr-adevar e util, mai ales in perioada asta cand sunt in cautarea tuturor informatiilor despre sarcina. Deci sa inteleg ca si tu esti pe lista aspirantelor ca mamica nr. 2? Bafta atunci!

Va pupacesc pe toate si promit sa revin si cu poze! O zi buna si pe curand! Ciao-ciao!







Petro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Doamna Didi, eu am permis de vreo 7 ani dar am condus numa' de vreo 3 ori in viata mea si am zis ca nu imi mai trebuie. Asa ca eu cel mai bine stau pe scaunul pasagerului si casc gura pe geam.
Lari insa zice ca vrea sa ma invete iar, ca iti dai seama ca am uitat de cand nu am mai pus piciorul pe pedale, dar cred ca e vai de el cand o vedea ce bata sunt!


Roxi, sper sa iti vina blugii de data asta si sa ii porti cu placere!
Cat despre rufe, de ce nu ai voie sa le intinzi pe sarma?

Petro, ma bucur ca ati avut vacanta frumoasa, astept link catre poze!

Maine e ziua Simonei, eu ma duc sa imi scot rochia de seara sa ma aranjez pt petrecere! Pe maine!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Mai spuneam eu, dar parca niciodata nu-i destul: asa-mi place cand ne adunam toate acasa!!!

Petro bine ai venit din concediu! Ne-a fost dor de tine. pai bebitzu' mic este un voinicel deja pentru ca imi semnalizeaza cand vede ca nu-i dau atentie si face un pic de gimnastica prin burtica mea, asa ca sa mai stau de vorba si cu el. Dragutul, la cata tzacaneala de taste aude in fiecare zi de dimineatza pana seara, cred ca deja stie sa tasteze mai bine decat tati (ca unul mai rapid inca n-am intalnit). Asteptam sa-l vedem la eco pese vreo saptamana si un pic...desi ne-am vazut acum vreo 3 saptamani ni s-a facut asa un dooor. Sper din tot sufletul sa dai de capat problemelor si sa ne dai si tu vestea de bebe cat mai curand! Cat despre petrecere... anul asta chiar nu stiu ce mi se pregateste, pentru ca am senzatia ca vor incepe de azi si vom incheia glorios maine seara undeva la munte. Spun asta pentru ca maine dimineatza plec impreuna cu vreo 50 de colegi la munte, iar azi dau de baut celor care raman acasa (si nu numai).

Roxanica pai si sotul n-a venit cu bratele pline de flori? Cum vine asta? La asa frumusete de sotie trebuia sa aduca floraria intreaga ca sa fie macar pe aproape de ce ar merita.

Apropos de flori, uite ca acum imi aduc aminte o super-faza: acum 4 ani Florin al meu a fost nevoit sa plece intr-o delegatie de o luna tooocmai in Japonia chiar de ziua mea. Si ce s-a gandit el: a aranjat la o florarie ca din ora in ora sa-mi aduca trandafiri rosii pana ajunge la 29, ca atatia anisori adunam eu pe atunci. A fost fenomenal, mai ales ca eu ramasesem cu Ruxandruta noastra mica acasa si-mi era tare greu mai ales sufleteste. Bine, ca toti prietenii mi-au fost alaturi in ziua aia si m-au scos la restaurant, la plimbare. Ce sa mai: este una dintre zilele de nastere pe care o sa mi le amintesc toata viata.

Motanik iubita, eu va dau de baut inca de astazi pentru ca, asa cum ii spuneam si lui Petro, maine ma duc la munte impreuna cu familia si muuulti dintre colegii (si prietenii) nostri. O sa fiu inapoi tocmai duminica, dar cu drag o sa ma gandesc la voi. Tudor e baiat mare si cuminte si crestem amandoi: el in inaltime, eu in latime... am vreo 4 kg deocamdata si sper sa ma opresc la timp sa nu ies din grafic. Pana acum e bine: 1 pe luna e ce zice si doftoru, dar sper sa nu prind curaj... Succes la fitness si promit ca din martie anul urmator ma apuc si eu. Sa vezi fete frumoase mai apoi!

Dragele mele, va trimit fiecareia cate o cupa de sampanie , fie si virtual, si ma bucur mult ca am prietene atat de dragi cum imi sunteti voi! Va pup pe fiecare cu tot dragul!

Simona 18+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

simo - pai atunci daca ai inceput deja sa faci cinste vin si eu sa-ti urez, din suflet, pt. maine, tot binele din lume, tie si familiei tale, sa ai parte numai de bucurii, sanatate si tot ce iti doresti sa ti se implineasca !

motanik - promit ca in week-end-ul asta sa ma ocup de poze!

Va pup pe toate!



Petro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Sim, repede si eu cu toate urarile mele de bine, de multa sanatate, fericire si numai, numai bucurii. Iti doresc sa ai parte de un an plin de momente minunate () alaturi de toata familia si LA MULTI ANI !!!





Distractie placuta maine si sa nu uiti sa te gandesti si la noi!


Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Vedeti ca n-am putut rezista sa fiu departe de voi!

Petro iti multumesc din suflet pentru urari!

Roxanica multumesc tare mult! Sa dea Domnul sa se apropie de noi toate cate o particica de fericire si sa avem in felul acesta parte de ceva mult mai important: sansa de a ne bucura pentru cei care ne sunt aproape.

Dragele mele, asa cum ii spuneam ieri si lui Motanik (pe care o imbratisez cu drag si ii multumesc din tot sufletul), cel mai mare dar pe care l-am primit in viata asta de la Dumnezeu, dupa viata insesi, sunt oamenii cu care El m-a inconjurat. Oameni minunati, oameni in care pot sa am incredere, la care pot gasi sprijin si alaturi de care pot sa ma bucur. Dragele mele, imi sunteti prieteni apropiati si chiar daca nu ne-am intalnit toate pana acum, eu aproape va stiu si v-am impartasit franturi din viata mea cu toata increderea. Sunt pur si simplu fericita pentru ca suntem impreuna si am avut sansa de a cunoaste ce inseamna sentimentul sfant al prieteniei. Va multumesc tuturor si acum haideti asa de dimineatza la o cupa de sampanie!

O zi minunata va doresc!

Simona 18+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Sim iti dorim si pe aceasta cale ca toate visele sa ti se implineasca! sa ai parte numai de impliniri personale si profesionale si sa te bucuri de familia minunata pe care o ai!
La multi ani cu cele mai frumoase ginduri!

Eu scriu acum pe fuga, ca de obicei in ultima perioada

Azi am avut ultima zi de gradi! Emotionanta despartirea, desi ne revedem in cca o ora la un party! Am dat si apa la soricei, dar starea asta o traiesti o singura data in viata! Cea mai "linistita si lipsita de griji perioada" din viata puiutei s-a incheiat azi!
De marti, incepem cu zimbetul pe buze (sper) o alta etapa, in care ne vom stradui sa fim sus!

Educatoarele au fost si ele f. emotionate si impresionate de cadoul primit. Pt fiecare am pregatit cite o fotografie cu evolutia Biancai in cei 4 ani de gradi, un CD intitulat sugestiv "Dankeschön!" si un trandafir rosu!


Am sa va povestesc cind am timp si cum a fost la party, dar si in prima zi de scoala!

Petro, sa ma tragi de mineca te rog cu adresa aia peste o sapt, ca acum nu am timp si vad ca nu mai e urgen!

WE placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Simo, eu am inceput cu urarile de ieri ca am zis ca nu te prind azi dar vad ca nu ai rezistat departe de noi asa ca o iau de la capat.

Daca m-ar pune cineva, sau chiar tu, sa te descriu intr-un cuvant, desi ar fi foarte dificil de ales cred ca m-as opri la norocoasa.
Pt ca te-a binecuvantat Dumnezeu cu tot ce si-ar putea dori o femeie: sanatate, frumusete, un sot atent si iubitor, o printesa frumoasa si desteapta, un job bun, prieteni care te poarta in gand si sunt bucurosi ca te cunosc si sunt sigura ca as mai putea mentiona destule, inclusiv pe juniorul ce-l asteptam si noi si voi cu mult drag, care junior, sunt convinsa, va fi la fel de sanatos, frumos si istet ca si minunea carliontata.
De aceea nu prea stiu ce altceva as putea sa iti doresc in afara de continuitatea starii de sanatate, fericire, iubire, armonie cu toti si toate pe care o traiesti!
Te pup cu drag si ma bucur ca existi pt ca oameni ca tine sunt rari!
La multi ani, draga mea!





p.s. Sper ca am numarat bine!


--------------------

Andra

Mergi la inceput