Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82776" target="_blank">LA MULTI ANI! Simona

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Multi ani traiasca,multi ani traiasca
Laaa multi ani,
Cine sa traiasca ,cine sa traiasca
Laaa multi ani,
Simona sa traiasca ,Simona sa traiasca.
Laaa multi ani!

Sim,multa sanatate fericire si implinirea tuturor dorintelor!




------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Salutari la fete!

Ce mai faceti? Cum mai e vremea pe la voi? La noi zici ca a venit toamna... Am avut si noi vara fix o luna, exact cand a fost mama aici! Ce noroc a avut! Ca altfel am fi stat numai in casa! In fine...eu tot mai astept vremea frumoasa...

Sim draga, sper ca te-ai distrat pe cinste si de abia astept sa ne arati si noua cateva pozici!
Foarte frumoasa surpriza sotului tau si intr-adevar ajung si eu la concluzia lui Motanik ca esti o norocoasa! Asa un sot mai iubitor, mai rar! Felicitari la amandoi si sa fiti fericiti...pana la adanci batraneti!!!

Andreia, as vrea sa va urez la amandoua mult succes la scoala!!! De abia astept sa ne povestesti primele impresii despre cum decurge acolo o prima zi de scoala! Oare e la fel ca in Romania sau e diferit? Invatatoarele primesc la fel de multe flori sau asa ceva e doar pe la noi? Copiii au o uniforma, proprie fiecarei scoli, sau se imbraca cum vor ei? Intrebarea cu uniformele am pus-o pentru ca eu credeam ca nu mai exista asa ceva, dar se pare ca pana si in Belgia anumite scoli private au uniforma lor proprie, iar elevii sunt foarte mandri sa o poarte! Asa ca te asteptam si ai sa vezi atunci cate intrebari iti vom pune...Bineinteles ca am vrea sa ne arati si cateva poze cu Bia, ca sa o vedem si noi pe domnisoara noastra cea frumoasa in prima ei zi de scoala!

Andra, m-am amuzat de intrebarea pusa...Pai, sincera sa fiu, nu mi-a intrezis nimeni sa imi intind rufele pe sarma, dar din moment ce iti spun ca pe terasa nu ai voie sa depozitezi nimic si ca ai voie sa ai doar flori, eu ce era sa inteleg? Mi-am spionat eu un timp vecinii si cand am vazut ca nimic-nimic, mi-am zis din doua una: ori astia nu isi spala niciodata nadragii ,(dar nu am simtit nici un miros bizar venind de la etajele inferioare ), ori aici nimeni nu "isi expune rufele in public" si am inclinat mai mult spre a doua varianta si atunci m-am conformat si eu! Nu iti spun ca mi-a fost greu, dar apoi ne-am luat uscatorul si s-a rezolvat problema!
Pupici si asteptam sa ne mai povestesti ce ati mai vizitat. Imi merg la suflet jurnalele tale!

Petro,bine te-ai intors din concediu!Ma bucur pentru voi ca v-ati distrat si ati avut timp frumos! Am citit la fetele din Italia ca ai vrea sa urmezi niste cursuri de estetica...Cred ca este o idee foarte buna, sper ca nu te superi ca imi dau si eu cu parerea, dar vad si pe aici pe la noi ca sunt multe saloane de infrumusetare si daca nu ar fi cerere, nu ar fi atatea deschise! Simplu, nu? Succes in tot ceea ce vrei sa faci!

Dana, ti-ai luat masinutza? Eu nu sunt prea documentata, ca sotul meu s-a ocupat cand a trebuit sa le alegem, eu doar v-am zis ce am eu! Pupici si te asteptam cu noutati!

Fetelor, mai stiti ceva de Flori? Eu cred ca s-a intors din concediu, dar inca nu a avut timp sa treaca si pe la noi... Flori, sa stii ca nu scapi de noi si va trebui sa ne povestesti tot ce ai facut acasa!!!

Ma retrag si eu ca ma duc la masa ( cam tarziu, dar si micul dejun l-am servit tot tarziu din cauza de "lenevita" cronica ) si apoi ma uit la un film. L-am inchiriat on-line si am auzit ca e tare bizar ( Sin City) si de abia astept sa il vad! Va pup pe toate si va doresc un wk frumos!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Salutare tuturor!

Fetelor, uitati aici poze din vacanta, de la mare, de la munte ...

Pupici!





Petro


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Gata, de azi suntem scolarite in clasa 1A !

A fost atre frumos la festivitatea de deschidere....intai s-a facut o deschidere la biserica, apoi s-a mers in scoala. Copii de cl.3 au dansat si au scris din corpurile lor "Bine ati venit", iar cei de cl 2 au cintat. A fost drgut.....Apoi, au fost strigati copii si repartizati pe clase. Noi suntem 1 A, 22 de copii in clasa. Bianca a fost f degajata, poate si pt ca o cunostea de anul trecut pe directoare si o parte din invatatoare. Clasa e aceeasi cu cea de anul trecut de la grupa pregatitoare..........

In timp ce copii au intrat la clasa, noi parintii am ramas la o cafea si o prajitura!

De maine pina vineri au ore de la 8.30-11.15, urmind ca apoi sa li se stabileasca orarul.

Scultüte cu codouturikle din ea a desfacut.-o acasa, iar maine trebuie sa povesteasca ce a primit!

Emotii mari am avut eu, la fel ca marea majoritate a parintilor! Bianca a fost f relaxata si bucuroasa ca a inceput scoala! Sper sa o tina asa si de acum inainte!


Poze........curind!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

La multi ani cu sanatate si fericire Alexandrei noastre!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Doamne, va dau cuvantul ca m-ati facut sa plang... am plans de fericire si recunostinta ca am alaturi de mine oameni ca voi. Inca imi tremura mainile, iar privirea mi-e in ceatza, sper sa pot scrie pana la sfarsit ce am de zis.

Dragele mele Motanik, Andreia, Dana, Petro, Roxana, Alex mi s-a facut pielea de gaina cand am citit cuvintele minunate de la voi. Pur si simplu nimeni niciodata nu mi-a mai spus vorbe atat de frumoase. Stau si ma gandesc ...aveti mare dreptate: sunt norocoasa si ma rog zi de zi lui Dumnezeu sa-mi tina starea de implinire pe care o simt alturi de familia mea, de oamenii din jurul meu. Ma rog ca voi dragele si dragii mei sa fiti fericiti si sa cunoasteti fiecare bucuria vietii ce ne este dat sa o traim. Daca voi sunteti fericite si sanatoase, eu voi fi de 1000 de ori pe atat.

Stiti ce-mi doresc de ziua mea si mai ales pentru noul an? Va spun: imi doresc:

Motanik sa fie sanatoasa si sa ne aduca vestea minunata a unui puiut ce-i creste in burtica!
Dana sa treaca peste toate greutatile si sa aiba parte de un pui de om pe care si-l doreste atat de mult!
Andreia sa nu mai aiba niciodata probleme cu vederea, sa se bucure de minunatia de Bia intr-o viata implinita si alaturi de oamenii pe care ii iubeste!
Roxanica sa fie sanatoasa si sa ajung sa o imbratisez si sa o cunosc!
Alex sa aduca in minunata familie pe care o are inca un pui mic , poate chiar o surioara si sa ne zambeasca fericita!
Petro sa dea Domnul ca un samburel de viata sa-i apara in burtica si un pui de om sa-i lumineze viata!

Tuturor celorlalte prietene care stiu ca ne sunt alaturi dar timpul le impiedica sa zaboveasca pe la noi le doresc din tot sufletul sa fie sanatoase si fericite!
Si alatur acestor ganduri dorinta de sanatate si liniste in familia mea.

Va multumesc cu adanca plecaciune ca imi sunteti prietene! Dumnezeu sa va binecuvanteze pe fiecare dintre voi pentru lacrimile de bucurie ce le port inca in ochi!

Simona 19+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Of cat sunt de ametita, astazi sarbatorim Alexandra noastra draga, bine ai spus Motanikule!

Sa fii fericita, buna noastra prietena! Sa ai parte de tot binele din lume, iar fetita pe care o astepti sa gaseasca in cat mai scurt timp drumul catre mamica ei!

Petro am vazut pozele! Sunt super! Se vede ca ati avut o vacanta grozava!

Simona 19+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena.n spune:

SIM, TE ROG IARTA-MA!
LA MULTI ANI FFFFFFFFF FERICITI SI SANATOSI!
TE IUBESC MULT!

Scuze ptr acest mod de a face o urare atat de tarziu, dar chiar ma simt vinovata si nu numai fata de Sim, dar si fata de toate fetele care inca ma mai tin minte, o trecatoare, prin viata acestui forum viu si de calitate!
Va iubesc si va urez numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Multzam mult fetelor
Am sarbatorit ieri mai mult ca in ceilalti ani pt ca si Robert e Alexandru. Nu tinem prea mult la ziua asta, mai ales ca am aflat de ea in 1999. Dar puiul a primit ghiozdan, iar io m-am luptat si inca ma lupt cu o durere de cap.
Voi, Ce mai faceti?

Edit> Andreia,parca am simtit si noi emotiile Biei, noi va uram tot ce va doriti sa se indeplineasca si multa, multa sanatate.

Mergi la inceput