Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Alexandram nu am intrat ieri, asa ca, iti urez azi ca toate visele sa ti se implineasca, iar puilui tau mult succes in noua viata de kindergartenkind pe care o va incepe curind!

La multi ani!

Merci pt urarile scolaritei! Ieri a avut si prima tema pt acasa: sa csrie fiecare ce litere dina lfabet stiu si cum le stiu (ca le scriu si in opglinda, unii din ei). Pina am ajuns eu acasa, scolarita isi facuse singura tema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Petrecerea continua, pregatiti-va rochitzele si papioanele si va invit sa cinstim un si sa ii uram in

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83141" target="_blank">LA MULTI ANI! Andreia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Da, da, eu sunt deja la usa, vin la tooooort!
LA MULTI ANI, sa ne traiesti mamica draga!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Eu vin cu domnul Tudor de brat si cant impreuna cu voi:

LA MULTI SI FERICITI ANI, ANDREIA!!!

Draga mea prietena nu am cuvinte sa-ti spun cat de tare ma bucur ca ne-a fost dat sa ne cunoastem! Esti un om minunat si stii bine asta. Stii cat de bine m-am simtit dupa ce am plecat de la intalnirea cu tine si Bia!? Daca ar fi sa cred in energii si bioenergii as spune ca m-am incarcat pozitiv pentru vreo 10 ani in ora aceea. Dar eu sunt doar un muritor care crede in oamenii de langa el si in Cel care i-a facut sa prinda viata, asa ca o sa spun pur si simplu: multumesc lui Dumnezeu ca te-a trimis in lume si mai ales ca a facut sa ne intalnim! Sper din tot sufletul sa si parte de fericirea pe care cu prisosinta o meriti, de sanatate si de bucuria de a-ti vedea minunatia de copila crescand si iubindu-te!

La multi ani, buna noastra prietena, din tot sufletul si cu toata dragostea! Iti ureaza in cor Tudor, Ruxi Simona si Florin


Simona 19+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Dragele mele prietene,

m-ati lasat fara glas si m-ati facut sa-mi dea lacrimile! Va multumesc din suflet si va doresc ceea ce-mi doresc si mie: sanatate multe, sa fiti fericite si iubite si sa va bucurati de oamenii dragi de linga voi!

Va invita cu drag la un pahar de sampanie si o felie de tort.......virtuale, din pacate!

Va pup cu drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Salutari la fete!

Am ajuns si eu acasa si sunt tare fericita ca s-a mai terminat o saptamana!

Am intrat ca sa ii transmit Andreiei toate urarile mele de bine, de multa, multa sanatate si bucurii cu carul!!! Sa dea Domnul sa ai un an minunat in care sa iti reuseasca tot ce ti-ai propus si in care sa ai numai satisfactii, atat din partea Biancai, dar si in viata ta de zi cu zi! Multi pupici si La Multi Ani!



Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Va multumesc inca odata pt urari!

Revin cu poze de la prima zi de scoala si cu vestea ca de azi am ramas si fara cel de-al doilea dintisor de sus Suntem complet stirbe

Cel mai frumos cadou primit a fost cel al Biancai. Mi-a facut o felicitare f frumoasa in care a pus toti banutii care i-i mai avea in pusculita si mi-a zis sa-mi cumpar ce vreau eu, de ex, un parfum. Asa ca.....imi iau Code dela Armani!

Iar pusculita ei se va "umple" la noapte, ca doar vine Zina Maseluta, nu?

Poze din prima zi de scoala in albumul "2006-09-03"

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreiah70/my_photos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Helbi tare m-a emotionat gestul Biancai. Doamne, cum pot puii nostri atat de mici sa faca daruri atat de minunate! Nu exista in lumea asta cadou mai de pret decat sa le vezii ochisorii clipind veseli si plini de speranta ca darul facut de ei iti va placea. Cum ar putea sa nu-ti placa, atunci cand minunea ta de fetita si-a pus toata dragostea in cadoul ei!? Ce sa mai spun: asa mama, asa fiica! Poti sa fii mandra de felul in care ai educat-o si de omul care va creste an de an alaturi de tine.
Felicitari Bia pentru felul in care ai inteles sa-ti iubesti si sa-ti respecti mama! Si mult, mult succes la scoala! Am vazut pozele sunt foarte frumoase, iar traditia cu acel cornet imens (iertare dar am uitat numele) este grozava. Cred ca ajuta mult copilasii sa se apropie si sa se cunoasca inca din prima zi de scoala.

Pe la noi toate bune: cu ajutorul lui Dumnezeu am ajuns la mijlocul "drumului": suntem la finalul saptamanii 20. Pe 18 septembrie vom face ecografia: dr. mi-a spus ca astazi ar fi fost prea curand si n-are rost sa facem doua. In timpul asta puiul mic pedaleaza de zor si discuta cu surioara lui in fiecare seara. Ieri am fost la munte, sus - sus in Bucegi, la Pestera. Este un loc minunat in care ne-am propus sa ne intoarcem. Cand o sa descarce Florin fotografiile o sa va arat despre ce vorbesc.

Va pup si va doresc o saptamana linistita!

Simona 19+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Andreia,ma tin de ceva timp sa iti spun> FELICITARI. Este o scumpa fetita ta. Am ramas masca cand te-am citit ca ea si-a facut cornetu. Bravo!!!
Ai inscris-o la Hort? Am vazut copii la Kinderladen-ul lu Robert.Mi se pare perfect pt atunci cand nu ai cu cine sa ii lasi.

Simo, Sarcina usoara in continuare!!

Oare unde or fi restul fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Revin si eu cu vesti noi!

De ieri citeste singura in germana, propozitii de citeva cuvinte. Si asta, fara ca sa fii exersat vreodata acasa ceva la germana. Noi mai lucram de pe ABECEDAR. M-a surprins placut.......si-i place enorm!
E incintata de scoala, de invatatoare, ca fiecare materie sau aproape fiecare o face cu altcineva.........Colegii nu prea i-.i cunoaste inca, dar va avea vreme!

In seara asta de la 20 avem sedinta cu parintii! Sunt curioasa ce ne spun, ca e prima!

Alex, saptamina viitoare merg sa semnez contractul pt Hort si apoi, va merge acolo. De-abia asteapta! Pe de o parte pt ca stie ca isi va face temele acolo, pe de alta parte ca se va juca cu copii pina la ora 17! A fost cumplit de greu cu locul, dar sper sa se fi rerolvat pb. pt ca deja am stabilit data cind merg sa semnez contractul!

Mergi la inceput