dieta hipocalorica (4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

[:))] am rabdat, dana, ce sa fac!
da numai la 2 din carii, ca la a treia deja nu mai rezistam. am stat 1 ora si ma mai duc si vineri.
dar SAMBATA PLEC LA MARE!!!
briza, am vazut ca nu mai e mult pana la nunta. las ca slabesti de emotie
c & ardeiasu vesel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

sper sa-ti prinda anestezia vineri.
cred ca te-a durut ca naiba!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

neata!
va astept la povesti. pe unde sunteti?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

neata!
va astept la povesti. pe unde sunteti?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana


Neata! Hai ca iti tin eu de urat pana o sa plec pe teren. Din lipsa acuta de timp nu am mai biciclat de mult, si chiar imi pare rau, ca se vedeau rezultatele. Dar cand ajung eu acasa, adica ora 7-8-9 seara deja nu mai sunt buna de nimik, plus ca nu e bine sa fac exercitii inainte de culcare ca apoi nu te mai ia somnul. Asa cum povesteam si la nurori, aseara am facut pe langa ora obisnuita de vals, si hore si sarbe ca noi habar n-aveam si ne gandeam ce o sa facem la nunta. Nu va zic cum aratam dupa aia : fleasca toti!! Dar tare mandrii ca o sa ne putem descurca onorabil.
Diseara ma intalnesc cu mamanul meu sa mergem la sopaiala, ca mai avem putin pana la cununie (aia e mai devreme, pe 30 iunie, ca nu vreau sa ma ingramadesc cu toate in ziua nuntii). am asa o strangere de inima, o sa imi gasesc o rochita sa vina decent pe mine? Sau o sa incep sa bazai pe acolo?!!!








briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

ma primiti si pe mine la hipocaloric???

pe 26 iunie voi fi la mare, am bilet, si am un excedent de 4 kg....

so, azi dimineata acul cintarului batea spre 60 kg.

m-am gindit la urmatoarea schema de meniu:

dimineata: fructe
prinz: legume (salate sau mincarica)
seara: pui/ton cu salata

cum suna????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by mama lia

ma primiti si pe mine la hipocaloric???





Normal! Oricine e bine venit. cu cat mai multe cu atat mai bine. Meniul descris de tine e super bun. Dc te ti de el si mai apuci sa faci si un pic de miscare sigur o sa fi . Dc citesti un pic prin urma o sa vezi ca cine s-a tinut de treaba chiar a avut rezultate bune! (eu nu intru in categ asta din pacate pt mine).


briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

MamaLia ,bine ai venit!
inverseaza putin mesele . fructele seara,puiul sau tonul cu legumele la pranz si dimineata vezi tu.un sandvis,un ou ,branza cu rosii.
daca faci si putina miscare slabesti garantat.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Briza,cred ca deocamdata iti ajunge miscarea pe care o faci la cursul de dans.
de cate ori pe saptamana mergi?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:


de cate ori pe saptamana mergi?
[/quote]

O data, miercurea. Atunci e zi de vals. Lunea se face latino, dar noi nu am mers. Din pacate o sa fie pauza pana in iulie, ca ni se insoara profu in weekendul asta. O sa imi lipseasca teribil. ininte nu prea ma pasiona, pot spune ca am mers fortata de imprejurari (sa nu ma fac de ras la nunta). Dar acum m-am indragostit de vals. Mi s-a intamplat sa fiu in autobus si sa aud un vlas: imi venea sa incep 123 123 . Cred ca am luat-o razna de tot, asta e, batranetea maica!!!


briza_marii
ziua nuntii; una alta pt nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

care batranete ,Briza mama? pai inseamna ca eu sunt coclita de batrana.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput