Montignac: ce am mancat azi (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

teodraghici draga , la intrebarea ta nu este un raspuns clar atata timp cat nu sunt doua persoane identice, cu acelasi metabolism, aceleasi arderi
cu monti fiecare organism slabeste altfel ... sunt persoane care slabesc foarte rapid si altele care slabesc foarte lent .... de ex am prietene care au slabit cu monti adoptand doar disocierea alimentelor si mancand snitzele, chiftele, fripturi si maioneze, eu in schimb daca nu adopt alaturi de disociere si alimente hipocalorice nu slabesc nici un gram .... alta tipa slabeste mancand fasole uscata, linte, eu nici un gram decat daca mananc doar legume fierte si salate cat mai dietetice
deci concluzia nu sunt doua organisme la fel, fiecare reactioneaza in alt mod.
trebuie sa ai rabdare cu monti, aceasta nu este chiar o dieta ci mai mult un mod de alimentatie mult mai sanatos ... ar trebui sa ne formam un obicei mancand aslfel tot timpul .... cel mai bine este sa slabesti in timp mai indelungat, nu brusc , n trebuie sa iti pierzi rabdarea , continua mancand astfel si rezultatele nu vor intarzia prea tare

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

si acuma meniul meu de ieri:
8.30 lapte degresat cu cafea decofeinizata
10.00 2 pere
11.00 niste capsuni
12.30 brocolli, ceapa si dovlecel fierte, branza telemea, salata verde
17.00 niste branza proaspata
20.00 cativa biscuiti integrali ( sunt 100 % faina integrala si tarate ... i-sm descoperit nu de mult timp , si mai pap rar din ei)

va pup pe toate



ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

Tot nu reusesc sa postez zilnic meniul ... mai ales cand vad cat de putin mancati voi, si cat de organizat.
Totusi, chiar si cu mici abateri si cateva salturi peste mese, ieri am fost tare bucuroasa sa constat ca dupa o luna cantarul arata 4 kg mai putin ... dar mai pe seara dezamagita ca tot nu intru in blugii cei vechi ... deci nu prea am slabit unde trebuie
Andanii ce fel de biscuiti ai descoperit? Eu am gasit unii Dita de la Rostar care au "faina(de grau, integrala si de soia)" ... nu stiu cat sunt de conformi, dar mai pap din astia.
Meniul de ieri:
D: lapte degresat cu cereale (si un patratel de ciocolata 70%)
P: un iaurt, cordon bleu cu salata
C: salata cu macrou din conserva in ulei vegetal
si mai pe seara o felie de branza cu rosii.
Nu prea m-am lamurit ... intelesesem ca doar dimineata masa poate fi glucidica ... acum se poate si seara?
Pupici si spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

se spune ca sa fie disociere, nu e o regula stricta sa fia masa glucidica sau lipidica , seara si dimineata ... de exemplu eu daca mananc masa glucidica stagnez, eu nu prea mananc paine nici mancar conforma decat ffffffffffff rar , deci fiecare ar trebui sa isi formeze un regim in functie de cum vede ca ii merge bine sa se miste cantarul
monti spune ca sa mananci paine dimineata si seara orez, macaroane, asta ca sa diversifice putin parerea mea, dar nu cred ca daca eu mananc fructe dimineata in loc de paine e o problema daca eu rezist asa ... el spune mananca paine cu gem dietetic, asta ca sa nu mori de foame si sa nu tentezi la altele , dar e sigur mai bine sa mananci dor fructe pentru slabit ......sau seara daca mananc fructe in loc de macaroane e la fel mai bine .... am mancat aseara niste biscuiti ca am avut musafiri si i-am servit si mi-a fost pofta si cum sunt aproximativ conformi nu m-am stresat prea tare ...... nu stiu daca am fost suficient de explicita , daca nu mai explic inca odata altfel.

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biankared spune:

Ziua buna tuturor,
pe baricade si eu. Ieri la pranz am mancat telemea cu un ardei gras si nu prea mi-a priit la stomac, asa ca seara n-am mai mancat ( am baut un pahar de suc fara zahar, ca am fost in vizita).
Azi:
7,00 - iaurt o,1%cu fulgi de ovaz(m-am simtit ca un cal)
cafeaua fara zahar dupa
10,00 - un mar
la pranz - nu stiu
deseara - nu stiu
De saptamana viitoare vreau sa-mi fac pachet de acasa pentru pranz, asta daca am mai mult zel decat acum.
Acum spuneti-mi si mie cum e cu macaroanele. Am vazut paste din grano duro, dar stiam ca nu e voie decat la faza II. Pot sa le mananc (bine-nteles necombinate cu grasimi)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

eu daca mananc macaroane integrale nu slabesc , chiar daca sunt conforme ........... vezi ca cele din comert sunt cam neconforme daca au in compozitie amidon.
cele mai monti sunt cele facut acasa.... faina integrale si apa ... e mai mult de munca, prefer sa nu mananc

si acuma raspunsul : da poti manca paste integrale conforme cu legume si fara grasimi

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tutror, iri nu am postat meniul, asa ca il sciu astazi
D: cafea
P 2 oua fierte tare si un morcov mare ras, cu lamaie
C pui cu salata verde

astazi
D: ceai
P nimic (apa)
C cotlet de miel cu salata verde

se pare ca am reactionat destul de bine la dieta asta, abia astept sa treaca cele 13 zile sa vad concret rezultatul. Dar pana imi ating eu tinta...mai e cale lunga.
Silvi, spor la slabit tuturor.
Felicitari Andanii !!!Esti perseverenta,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

silvi , multumesc
te pup si eu

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Iata si meniul meu de azi:
MD-sunca afumata cu castraveti
Gustare- cafeluta
Pranz- iaurt si cativa biscuiti
Cina - cateva linguri de fasole batuta cu salata verde.

Va pup si va doresc un week-end cat mai placut.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

andanii mersi mult de raspus si de promptitudine
tre sa am rabdare ca nu prea am de ales. Eu am stabilit ca 3 luni nu ma abat de la Monti si apoi om mai vedea...dar sper sa se vada si ceva reyultate(m-as mai ambitiona si eu). Oricum eu dulciuri nu mananc de felul meu si chiar am ambitie de data asta sa slabesc.Ce nu inteleg eu....am salbit in prima sapt cele 2 kg si apoi cantarul a ramas nemiscat(nu e stricat...il verific pe sotul meu...care ma enerveaya la culme ca slabeste cu mincarea gatita de mine-5 kg....pai sa nu ma oftic???????...deci Monti functioneaya...)
Voi cum va descurcati cu papa pt sot?...ca eu va trebui sa-i gatesc si altceva nu numai mancarica Monti...ca de mai slabeste ...nu e de bine(are 1,90 si acum 85kg)

si BB Fulvia

Mergi la inceput