Montignac: ce am mancat azi (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Eu recunosc, ca beau cafea normala cu lapte degresat. De cand cu examenele beau 2 pe zi.
Poate reusesc sa ma las.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

si eu recunosc, beu cafea normala cu lapte si zaharina, nu pot fara. La o anterioara tentativa de monti dupa doua zile de fara glucide si fara cofeina am adormit in fund la birou...nu glumesc...plus o cadere de tensiune. Chiar daca e abatere de la monty cred ca e necesara cafeaua de dim.

Noapte buna

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata fetele cochetele
iata si meniul meu de ieri
8.30 lapte cu cafea
10.00 doua pere si un mar
12.00 ciuperci innabusite cu ceapa si ardei, jumatate de iaurt, castraveti si branza
17.00 salata de vinete, tofu, ardei
20.00 abatere niste salatini .... am fost la cineva in vizita si mancau ca disperatii .... cateva bucti de gust, nu s-a schimbat la cantar nimic
ieri am primit ciocolata Lindt 80% cacao... e super, cu si mai mult cacao cred ca e si mai buna .......... am gasit si cu 90% dar mi s-a parut prea scumpa totusi .... deci am papat si cioco un patratel ieri seara , trebuia sa o gust nu ?

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biankared spune:

Buna dimineata tuturor,
deja am baut cafeluta, pentru ca nu pot renunta inca, dar am s-o tot diluez pana ma dezvat (altfel ma doare capul).
La micul dejun am mancat chiftelute de peste cu ridichi, pentru pranz mai am telemea dar sa vad cu ce o combin. Aveti idee daca chiflele de soia de la Bila sunt conforme?(banuiesc ca se gasesc in toata reteaua Bila).
O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

biankared cred ca acele chiftele de la Billa au in ele amidon si tot felul de prostii care sa umfle, cred ca cel mai bine si cele mai sanatoase sunt cele facute de noi acasa.
Eu incerc sa fac cat mai natural, fara conservanti si fara Euri

La cafea se renunta brusc, ca si la tigari .... eu la amandoua am renuntat la fel ....... de fumat nu mai fumez de 2 ani si 4 luni si de baut cafea de 1 an si o luna sunt mandra de mine cu chestia asta si imi tot impun ca daca am reusit sa ma las de astea sunt in stare sa ma las si DE MANCAT

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Buna dimineata!

Aseara am calcat pe alaturi, am gustat un pic de mamaliga cu branza... nu mult, 2 imbucaturi...ca l-a lovit harnicia pe al meu sot de a gatit bulz

Azi am baut deja cafeluta cu indulcitor si am mancat 2 pesmeti de secara(integrala) cu un iaurt 0.1 grasime. Pentru pranz mi-am adus o cutiuta de branza cu smantana. Trebuie sa ma decid ca pap diseara ca sa nu ma infig in ce s-o nimeri....


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biankared spune:

Andanii, ziceam de niste chifle din soia, niste painici mici (e dtrept ca sunt un pic umflate). Daca te gandeai la chiftelele de peste de la micul meu dejun, acelea le-am preparat eu din conserva de ton si de macrou(scursa f.f.bine de zeama) cu ceapa verde, ou, marar si piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ce fain , eu am inteles chiftele ... sunt si dinalea .............
chiflele sigur nu sunt conforme, au in ele sigur si faina alba si tot felul de amidonuri si umflatele

ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Saluti fetele,

Iata si meniul meu pe azi;
MD- omleta cu ceapa verde
Gustare- cafeluta
Pranz- bisc.dietetici si iaurt cu 0.1%
Cina - ciuperci ramase de aseara

VA PUPIC, CORINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Buna,am si eu o intrebare pt "veteranele lui Monti". Dupa cate luni de mancat conform Monti se slabeste mai mult....ma refer viyibil?....ca pe mine ma cam lasa rabdarea...in o luna am slabit 2 kg.....

si BB Fulvia

Mergi la inceput