Bebelusi de sept-oct 2005 (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

'neata

Si eu am avut o noapte cu 2 treziri, dar cred ca am innebunit . Declar ca sunt mult mai odihnita decat atunci cand nbu s-a trezit deloc. Sunt dereglata definitiv .

Viorel normal ca te tinem minte ca din cate stiu eu esti singurul tatic curajos care isi lauda puiutul pe forum. Felicitari inca odata. Petrut e un frumos .

Kid si Alex e superba si ce mare s-a facut. Bravo voua! Si al meu e mare fan telecomenda si telefoane. Inca de cateva ori a trebui sa scutur telefonul sa iasa balele ca nu auzem nimic . Cred ca singura solutie e sa le iei din campul ei vizual.

Tonnia am reusit sa-l vad pe Dinu verde ca un martian . Ai un baiat superb , dar banuiesc ca deja stii asta .

Veronica pt dinte 2!

Acum la munca........

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Da, acuma evolueaza mai repede. Dar inca nu-mi fac griji ca ar cadea din pat . Daca o las culcata pe spate, pe spate ramane. Daca o pun pe burta ar vrea sa se intoarca dar nu reuseste, ca nu stie cum. Nu se taraste, nu merge de-a busilea. E ascultatoare. Cum o las, asa ramane. Din tratamentul dat de dr, cel cu calciu si mai multe picuri de Vigantol, am aplicat doar partea cu vigantolul. Calciu nu i-am dat, de frica sa nu se faca prea mica fontanela, ca dr Alina a zis ca e bine asa cum este. Si asa ii dau branzica cu calciu lactic.
Cand putem da fasole verde, pastai la bebei? Sau mazare? Eu i-am pus cateva boabe de mazare in piureul de legume de ieri, ca am avut si niste borcanele de la Hipp care aveau mazare. Dupa asta a facut un scaun cam moale si cam acid, ca s-a oparit imediat. Dar doar unul singur, deci nu e diaree. Bine, la ce amestec i-am facut eu acolo...morcov, cartof, dovlecel, mazare, conopida, brocoli, porumb dulce si branzica. Poate fi de la multe din ingrediente. Important e ca l-a papat, ca ea voia doar borcanele care aveau obligatoriu conopida sau brocoli, cred ca ii place mirosul.
Tonnia, pai e boierie cu doar doua treziri. Vezi, poate te inveti asa Noi nnu ne trezim deloc noaptea. Uneori ma trezesc doar eu ba ca sunt dezvelita si mi-e frig, ba ca am nasul infundat, ba ca ma doare maseaua etc. Imi vine sa mor de ciuda ca ma trezesc asa aiurea, desi cupilu doarme tun .


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Se anunta o zi agitata, dar nu vreau sa ratez sa ii transmit numai bine Luciei si bebitei ei.

Gina, sa ii transmiti te rog toate cele bune din partea noastra. Le dorim tot binele din lume, asa cum merita.

Si Anca mananca telecomenzi, sotul zice ca seamana cu el, ca si lui ii plac.

Carmen, voi faceti trecerea la 8 luni la Milumil 3 ?

Mie mi-a zis dr ca ii pot da fasole pastai, brocoli si restul.
Si la fructe mi-a dat unda verde la majoritatea mai putin capsuni, si a zis atentie la struguri.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

salutare,
revin si eu printre voi astfel:

bun venit diplodocus; ma bucur sa te vad vesela si cu chef de viata
cristina cge, se pare ca nu reusim sa ne intalnim; oricum noi am petrecut de minune la un mic si-o bere in Tusnad; iar fi-mea pe malul oltului ca e terminata dupa apa de orice fel
Ma bucur pentru Lucia foarte mult; nu mai stiu daca eram in grup sau doar va citeam de la distanta dar imi amintesc de ea
Biumil, ii tinem pumnii lui Milan sa se faca bine de boala asta pacatoasa
ioana, ne intalnim duminica asta la traditionala ora 11?

am vazut o groaza de poze cu copii frumosi si mame fericite si frumoase; sa ne traiasca; si La multi ani sarbatoritilor de azi
felicitari speciale domnului Luca proaspat botezat

din ce vad eu aici si cele care se plangeau ca nu le mananca bebeii etc etc au copii cu greutate mai mare ca a Mariei care la aproape 8 luni are 7730 approx-poate sa ajunga la 7800; cred ca doar Sarah a lui Valen e mai micutza, ajustand ca varsta; si nu vreti sa stiti cate cereale manaca Maria, mai ales ca laptele nu ii place deloc si nu manaca mai mult de 100-120 la o masa; si mai nou e in campanie de ingrasare banuiesc ca se trezeste si la 2-3 noaptea sa manace; are 7 mese pe zi-mai rau ca pe vremurile de bebeu si tot nimic la cantar-nu stiu de unde are metabolismul asta ca de la parintii ei cu siguranta nu;

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Cristina, da, dupa ce implineste 8 luni trecem la Milumil 3. Si acuma, peste vreo cateva zile, ii dau cereale din alea care se dau d la 6 luni. Bineinteles, tot cate 2, 3 lingurite in fructe. Pana acum nu i-am dat ca sunt cu gluten, cred. Daca ei zic ca merg de la 6 luni, ii dau si eu de la 7 si ceva. Despre cerealele Yotis stiti ceva? Ca noi am primit demult o cutie cadou, care zice ca se dau de la 5 luni, dar pana acum nu i-am dat. Stiu ca pe vremea lui Victor erau foarte bune si foarte scumpe. Nu stiu ce sa fac. Voi ati luat/auzit ceva de ele? Contin: faina de orez, faina de grau, amidon de porumb, zahar, vitamine, vanilina, fier fumarat


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna dimineata rapid!
Cge, eu i-am dat la 8 luni Milumil 3.
Carmi, Petra face bine, doar ca ne luptam cu dintisorii si cu balutele. Vizionat Fabiano. Un ginere pe cinste

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

buna dimineata!
intru mai tirziu la pove, ca acu plinge Luca de numa'

IOANA si Luca-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Gata, voi cumpara si eu Milumil 3, tocmai bine se termina stocul de Milumil 2 pana ajungem la 8 luni.

Cuscra, farmaciile homeopate pe care le stiu io sunt :

Farmacie Christiana
Contact: Str. Theodor Sperantia nr. 104, bl. S26, sector 3 ,
Tel/Fax 322.57.98
Orar: L-V: 8-19

Farmacii Helpnet Iancului
Sos. Mihai Bravu, nr. 128, bl. D24 (Metrou Iancului),
tel: 021/252.72.66
NON STOP

Bafta multa !

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Marinela, Veronica, Codruta, multumim
Marinela, iti trimit acum regimul pe email, sa-mi spui daca l-ai primit.
Ma duc sa scot odrasla afara, ca a venit vara si la noi.



Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Fetelor, mai e o fata, Jul81, care vrea sa intre pe lista noastra. A deschis un subiect separat, e acum pe pagina 2. A pus-o Veve pe lista dar cred ca dupa ce ati facut voi "copy si paste" la capitolul nou, ca vad ca la cap. asta nu e.


Catalina

Mergi la inceput