Bebelusi de sept-oct 2005 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

hmmm...Ioana, eu ieri am facut programare pt. luni si era liber incepand cu ora 8. plus ca mi-a spus ca putem veni la orice ora..adica, 8, 8.30....etc. eu zic sa mai insisti...

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

oare ce mai fac Sofia si Nuka?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

fetelor,

buna, sunt sotul Dianei, Viorel. Sper ca va amintiti de mine, acum cateva luni am intrat aici si am scris un pic despre petrut la nostru.

intre timp petrut a crescut, are peste 10 Kg si e f.f vesel. ne-am mutat din Connecticut in New Jersey. pentru cei care nu sunt in USA, ne-am mutat de la Nord de NY un pic la Sud de NY, distanta totala 250 km. Lucrez la aceasi firma, si au platit ei mutatul. eram un pic ingrijorati de Petrut, insa el e cel mai vesel din familie. Noi impachetam si despachetam dezor, el se joaca si vrea atentie. Aici e un pic mai cald decat in CT si il scoatem zilnic la plimbare in jurul complexului de apartamente si ii place la nebuie!!!

uite si o poza cu el (dupa gratii)

http://www.phyast.pitt.edu/~viorel/pictures/petrut_shade.jpg

Va pup, si daca e vreuna din voi in zona sa ne contactati, sa ii scrieit Dianei si poate ne intalnim. bafta

ah, era sa uit, Petrut inca alapteaza, si mananca 2 mese de mancare solida pe zi, cate 2-3 borcane de 120 g fiecare, fructe, legume si un pic de carne (pui). azi i-a dat Diana iaurt si s-a cam strambat. Are 7 luni si inca nu i-au dat dintii, insa "vorbeste" (nai nai nia, ga goo ba da ta ma ma ma ma ta ga ehhh) si se tine singurel in picioare sau in fund. La baie e cel mai fericit copil acum cateva zile mi-a bagat o ratusca in gura (mie!!!). deci nu e foarte egoist. Sper.

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Buna dimineata.
Kid cred ca la toti copii le place telecomanda,si a mea o baga in gurita cind o prinde,dar nu o prea las ca se tot loveste cu ea in gingiuta{nu are dintisori}.Am vazut si poza-Alexandra ta este o dulcica,seamana putin cu fetita mea{are ochii albastri,blonduta si rotunjoara la fata-daca as fi avut ap. foto digital v-as fi aratat-o si pe printesa mea si bineinteles si pe print}.
Nanadana si Alexandra are DA pe fata{asa a zis pediatra -are o forma usoara,fara prurit},am dat-o cu putin pivalat de 2 ori si parca se curata fatza. Am fost cu ea si la dermato,dar acolo mi s-a spus ca are doar niste cosulete de grasime inchistate-desi locurile unde sint bubitele sint usor aspre.
La multi ani {lunite}pt. Alexandra Ioana,Maria,Luanna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

'Neata, gagici!
Multumim de urari pentru ieri.
La 7 luni implinite ieri, a implinit 8620 g. Eu zic ca e foarte bine, ca luna asta a luat dor 620 grame, fata de luna trecuta cu 830. Se observa ca i-am scos masa de cereale. Avea inainte o masa intreaga de cereale, acuma doar punem putin, 2 - 3 lingurite in fructe. Ma speriasem ca se ingrasa prea tare.
Si Catalinei ii place telecomanda pe care o molfaie in gurita sau isi da cu ea in cap, sau o tine strans cu mana si se loveste cu ea in burta . Nu cred ca o doare, ca nu plange. Si telefonul lui mami e bun, mai ales daca si canta. Sta din ce in ce mai bine in fundulet, vreo 2, 3 minute si stand asa sare de fund in sus, topaie in fund si bineinteles, cade. Cand cade, mai ales pe spate, veselie mare. E cu gura la urechi. Cred ca intentionat face asa, sa se distreze.
Cum scapam de cojitele de pe cap? I-am dat cu ulei inainte de baie, i-am schimbat samponul, degeaba.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Neata! Raportez doar doua treziri, la 2 si 4, exceptional as spune! (asta imi aduce aminte de bancul ala cu inghesuiala in casa si cu sfatul de a baga si animalele si apoi de a le scoate).

Karmenutza, felicitari! Foarte bine cu greutatea si a devenit mobila tare, ai vazut?

Kid, e super super frumoasa Alexandra, iar in poza cu palariuta e fotomodel!

Si Dinu mananca telecomenzi si mobile, eu ma folosesc de ele sa-l pun sa se tarasca, efect garantat.

Ioana, de la Class.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Viorel, ai un baieteeel pe cinste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Buhuhuna de dimineata !
M-a trezit bb si nu mai am somn, asa ca barcai pe aici.
Multumim fetelor care ne-au admirat
Kid, frumoase pozele cu telefonul.
Codruta, ce mai face nora mea?
Karmenutza, ce papusica durdulie si frumoasa ai !
Foarte frumosi copii.




Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Si eu pe aici, unde v-am lasat si unde va gasesc.
Carmi, da vreau dieta ca si la mine s-au acumulat mai multeeee kg.Am vazut si pozele facute in Romanica, sunteti foarte frumosi, o familie draguta care se iubeste mult, iar tortul facut de sotul tau arata super.felicitari pt asa tatic
Kid, ce papusica draguta e Alex, asa face si Iaris, telefonul lui tat'su a stat 2 zile la uscat ca au intrat balute in difuzor si nu mai putea suna.De altfel, tot ce prinde baga in gurita.
Tonnia, sunteti pe drumul cel bun.Si noi ne-am trezit ca sa ne intoarcem de pe burta pe spate, oricat ii arat cum se face, nu vrea si pace.Isi tine mainile ca un avion gata de decolare si nu are nicio sansa sa se intoarca astfel.
Karmenutza, ma bucur ca evoluati rapid, sa stii ca daca e mai grasuta s-ar putea sa fie un impediment in a face miscari mai multe, bine mie nu mi se pare mult cat are ea acum, dar am niste prieteni care au bebe nascut in sept si este mai greu cu un kg fata de al meu, iar al lor sta foarte putin in fundel si nu sta drept de spate cum sta Iaris.Se vede cum se chinuie bietul sa-si tina echilibrul.Ah, iar cu aruncatul inapoi pe spate pot sa-ti spun ca Iaris face asa intentionat, ca sa ne jucam ca eu ii dau mana si se ridica.
Fug sa pap ceva ca indata trebuie sa pregatesc fructele pt Iaris.
Ah, si ca vorbeam zilele trecute despre ordine si curatenie, in studentie am venit pe tren cu un nene care mi-a spus"sa nu-ti traiesti viata intre aspirator si cratita" si cred ca mi-a intrat foarte bine in cap

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

neata'

kid2003
, si stefan se joaca asa cu mobilul.eu nu-l prea las. E disperat dupa telecomenzi, mobil, reviste, bluze colorate, perinite. Ce generatie o fi asta?

Carmi am vizionat video cu Fabioano. E tare smecheras!

in rest Stefan a dormit cu mine bineinteles, s-a trezit noaptea de nnn ori...i-a dat coltisorul 2 . Acum sper sa fie mai linistit.
ma bucur ca e weekend azi si stam toti 3 impreuna. Mergem in parc.

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput