Mamici casnice (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:


am reusit sa-mi revin si eu!
de citit sa stiti ca si eu citesc tot ce se scrie aici dar ca nu ma bag in seama pt ca de multe ori ma simt in plus..
la moeciu e misto dar rezervarile se fac de prin iarna..asa ca la vara slabe sanse sa mai prindem vreun loc liber..
mie mi-a placut super mult in cheile gradistei...prin brasov..e o cabana super ...au teren de tenis, cred ca si piscina ,peisajul e super...manacarea e si ea super buna...a...dac va spune ceva ..restaurantul e singurul din tara prin care trece un parau!
oare e prea devreme pt ilinca sa o pun pe olita?mi-a sugerat ieri o prietena....desi am vazut ca daneluza a renuntat cu isa,care e mai mare decat ilinca...


ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

sunt mamica de ce sa te simti in plus?
noi aici suntem un grup de fete faine care ne simtim bine impreuna,chiar daca de multe ori eu nu pot de ex sa raspund unora dintre voi ca nu stiu ce sfat as putea da.
eu mai astept propuneri de locatii,dar va rog nu ma uitati ca-s burticoasa in 6 luni jumate cand vin acasa.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

sunt mamica eu perseverez, cit pe linga olitza cit in olitza, dar nu ma las... ca dupa, nu vreau sa ajunga mare si sa mearga cu tashulcutza la funduletz.

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Aaa, uita-i sa spun cind o pun pe olitza, cam asha arat eu..., ma screm poate pricepe si ea si face ca mine, dar rezultate ... doar cite o data...

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by osna
sunt mamica de ce sa te simti in plus?


Eu m-as simtzi rau daca as fi in minus, daca-s in plus inseamna ca o sa ma revars pe alaturi

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Am venit sa imi mai descarc si eu oful pe vremea asta de kko.Si cand ma gandesc ca erau ani in care la 1 mai mergeau oamenii la plaja.......Cami cum mai e Robert? Sper ca ati scapat de probleme.Adinell voi cum mai sunteti? Stiu ca ati avut ceva probleme cu Andrei.Noi suntem un pic de tot muciosi, dupa 3 zile in care deja ne trecuse, dar vremea asta ne tot da peste cap.Eu tot pe la doctor cu nervi si analize sunt, am o candidoza bucala urata si nu mi-a iesit nimic la analize asa ca azi am stat o gramada la coada ca sa vb cu doctorul si sa imi refac exudatul. Am si faringele inflamat si mi-e cam frica sa nu il apuce si pe Liviu una alta de la mine ca tot asa suntem scapam de una, dam de alta.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna !
Si noi tot cu pampers la 1 an si 11 luni " ne laudam "...Asteptam si noi sa se faca cald ca acum e cam frigalau in apartament si sa incerc iar "operatiunea olita", dar parca vad ca tot fara succes...Chiar citeam azi-noapte o carte de psihologia copilului " Totul se intampla inainte de 6 ani " pe care mi-au trimis-o fetele dragutele in format electronic ca si psiholoaga respectiva, posesoare a 2 copii, a incercat cu primul la 2 ani, n-a mers, apoi la 2 ani jumate, tot n-am mers, apoi la 3 ani a mers ff usor, iar cu al doilea tot asa, dar a mers de la 2 ani jumate. A mea are 2 olite care de care mai frumoase dar sunt pe post de jucarii, acum ma gandeam sa ii iau direct colacel de-ala de WC haios dar vreau si o scarita pt Wc si nu gasesc pe nicaieri...Stie vreuna ?
Cu mancarea la fel, super-super fitoasa...si mai rau e ca ma enervez eu si uit de toate studiile in psihologia infantila, de toate zecile de carti de psihologia copilului mic cand vad ca stau langa oala ( in loc sa stau pe net ! Ha ! ) si ii fac ciorbita proaspata si mi-o lasa aproape pe toata in farfurie, ii fac snitele de puisor, ii fierb crenwursti, etc si ciuguleste ca un pui de randunica, ori ia din farurie si pleaca la ea in camera, eu ma bucur macar ca mananca, si cand colo gasesc pe jos ce a luat din bucatarie...
Nu ma lamureste si pe mine nimeni cum fac sa va pun si eu pozele ,ele la adresa aia de mail ?
Cu Grecia...ce sa mai zic...numaram zilele...am platit jumatate din bilete, ne-am scos pasapoartele, inainte cu o luna mai platim si a doua transa, ne facem si asigurarile de sanatate, cartea verde...si...la drum!
Sau tu la ce te refereai, la imagini, poze, etc ?
Iti dau site-ul daca vrei sa intri exact acolo unde mergem noi, sa vezi cat de de frumos e !
Pai nu veniti si voi pe 19-20 sa fim mai multe masini ?
Cam atat...
Pupici.

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:

danelutzacum procedezi cu olita?o pui ca si fete din ora in ora?de unde stie isa care-i smecheria cu olita...la ce se foloseste?nu se joaca cu ea/ca ilinca sigur asta ar face...si daca ar putea cred ca ar si roade nitel din ea!

ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Haideti sa va povestesc cum am rezolvat-o noi cu olita.IO ca desteapta am incercat de pe la un an jumate si nu a tinut figura, apoi la un an si 8 luni am zis ca trebuie sa merg pana in panzele albe si sa nu renunt. Aveam foarte cald in casa, era iarna iar Liviu in pantaloni subtiri si lungi. Il puneam la oala si nu facea, insa cand cerea ceva ii spuneam " ok, iti dau imediat, dar mai intai pipi" si ii puneam olita la picioare sa faca pipi (nu il puneam pe oala) si facea uneori, alteori nu. In cateva zile, in functie de cantitatea de lichide consumata, stiam cam care sunt orele de pipi si insistam in intervalele respective. Se mai intampla sa faca si pe el. Il intrebam de ce nu a cerut oala si il lasam asa und un pic. Apoi mergeam pe acceasi metoda. Venea sa imi arate ca vrea ceva si ii spuneam ca va primi dar mai intai pipi si zbang cu oala la picioare. A durat toata povestea 2 saptamani cu conditionarile astea. Apoi a cerut singur. Si am mai observat ca in momentul trecerii din camera calduroasa in una mai racoroasa facea pe el instantaneu. Dupa 2 saptamani am renuntat la pampersi.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

quote:
Originally posted by osna

eu am raspuns corect numai la 2:aia cu fetele(dar stiam deja gluma) si aia cu depasirea ultimului.
bey la intrebarea 3 nu pricepui cum a calculat.sunt eu mai grea de cap









Si eu mi-am stors creerii si nu reuseam, pana la urma:Ai 1000. Adauga 40. Adauga 1000. Adauga 30. Si inca 1000. Plus 20. Plus 1000. Si plus 10. Care este totalul ?
Deci: sunt 4 de 1000care face 4000, si mai apoi 40+30+20+10, care face 100 nu 1000 si toate adunate face 4100 nu 5000



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Nu conteaza atāt de mult ceea ce faci, ci cāta dragoste pui īn ceea ce faci.

Mergi la inceput