Mamici casnice (37)

Mamici casnice (37) | Autor: impreuna

Link direct la acest mesaj

CATALOG - mamici casnice si temporar casnice

alincic - Alina

andora - Andreea 14.02.1977

ange - Camelia 10.03.1972

an-k - Anca 19.10.1982

alexa si mami - Alina 24.01.1979

Anculina - Anculina 30.06.1977

andradanatalia - Andrina

adinell - Adriana

Bimilit - Bianca 11.03.19..

candy24

Crismir - Mirela 1.03.1976

dana d - Dana 15.06.1967

Dana_ch - Dana 16.01.1972

Danelutza - Daniela 14.05.1967

denizel - Anca

diadaniela - Dana

Gargaritza - Cristina 6.10.1977

gegea - Geani 4.04.1980

impreuna - Flavia 28.08.1979

ioana2004 - Mariana 22.01.1976

LauraNicole - Laura 20.09.1974

LUCIA MIRELA - Lucia 15.06.1974

mama_de_bebe - Stela 17.05.1975

mariussimiuc - Mihaela 27.08.1974

mihaela amalia - Mihaela 13.06.1982

mirela alina - Mirela 7.10.1977

Mona_B - Mona

nelia - Cornelia 22.09.1968

osna - Svetlana 28.01.1979

patriciaR - Salisa 12.03.1976

pinguleasa - Nicoleta 18.10.1982

porumbel30 - Ioana

ralucule - Raluca 1.07.1978

raalucutza - Raluca 17.10.1982

sfarsitoarea - 23.03.1971

sunt_mamica -Andreea 31.07.1981

symaco - Corina 28.12.1982

Tina_Welsh - Tina 14.02.1984

zina23 - Georgy 10.09.1983


Sa fim iubite !

*********************************************************************

suntem pentru ca suntem si si
*********************************************************************



Mamici ori 1



andora - Raluca Maria(Gogo) 10.10.2004

Anculina - Maria Carolina 26.05.2004

An-k - Bianca 14.03.2005

alexa si mami - Alexa 23.10.2004

andradanatalia - Andrada Natalia

adinell - Andrei Matia 22.09.2005

CRISMIR - Robert Cristian 19.10.2004

Danelutza - Isabella 5.06.2005

denizel - Mihnea 29.07.1999

diadaniela - Alexandra 27.11.2002

Gargaritza - Irina 6.02.2005

gegea - Daria 3.04.2005

impreuna - Sara 25.11.2004

ioana2004 - Ioana 23.02.2004

LUCIA MIRELA - Liviu 24.05.2002

mariussimiuc - Robert 18.11.2004

mirela alina - Matei 11.09.2003

Mona_B - Vlad Andrei 5.12.2004

mihaela amalia - Amalia 14.10.2004

patriciaR - Anastasia 8.12.2005

pinguleasa - Alexandra Celine 20.12.2004

ralucule - Tristan 7.10.2004

sfarsitoarea - Catalina 15.05.2001

sunt_mamica - Ilinca 18.08.2005

Tina_Welsh - David Nicholas 11.04.2006

zina23 - Roberto-Akira 03.10.2005



Mamici ori 2



ange
Maia Ioana 16.11.1998
Robert Mihail 13.05.2003

Bimilit
Tudor 23.09.1993
Matei 24.02.2005

dana d
Alexa 8.09.1994
Ilinca 28.04.2003

Dana_ch
Andra 20.07.1993
Lucas Gabriel 28.10.2005

mama_de_bebe
Bianca 8.05.2004
Robert 1.06.2005

LauraNicole
Alexa 23.05.1997
Sandra 6.09.2004

nelia
Agata 28.06.2001
Tudora 30.04.2005

symaco
Vanessa Sybille 15.12.2002
Carla Rebeca 15.04.2006


Mamici ori 3



alincic
Sami
Evelina Doris
Loredana

Porumbel30
Andrei 1.02.1998
Paul 9.11.2001
Ian 9.02.2006




Burtici



osna - 09.2006

raalucutza - 25.05.2006 Haide, Ralu... se apropie ziua cea mare!

Nastere usoara, pretenelor!

Musafiri

maria2mami - Mihaela Ionela 11.01.1982 si Maria Alexandra 29.05.2003


Aniversatzii lunii mai


mamici
Daniela (Danelutza) 14.05
Stela (mama_de_bebe) 17.05

copii
Bianca (mami mama_de_bebe) 08.05
Robert Mihail (mami ange) 13.05
Catalina (mami sfarsitoarea) 15.05
Alexa (mami LauraNicole) 23.05
Liviu (mami LUCIA MIRELA) 24.05
Maria Carolina (mami Anculina) 26.05
Maria Alexandra (mami maria2mami) 29.05

ALBUMELE NOASTRE

pt. foto solicitati userul si parola

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63124" target="_blank">Aici am inceput www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64480" target="_blank">Si am tot continuat... www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65207" target="_blank">3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66094" target="_blank">4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66797" target="_blank">5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67630" target="_blank">6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68226" target="_blank">7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68575" target="_blank">8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68902" target="_blank">9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69255" target="_blank">10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69434" target="_blank">11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69788" target="_blank">12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69996" target="_blank">13 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69996" target="_blank">14 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70397" target="_blank">15 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70622" target="_blank">16 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70825" target="_blank">17 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71057" target="_blank">18 19 20 21 22 23 24 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72593" target="_blank">25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
36


"Marea adunare nationala"


Se anunta:
- Cami
- Dana
- Flavia
- Svetlana
- Dana_ch
- Anculina
- Alina

Vin in tara:
- Svetlana - 15 iunie - 1 iulie
- Cami 15 iunie - 15 august
- ?

Propuneri locatie
- Svetlana - Baile Herculane, Apuseni
- Flavia tot Baile Herculane, Moeciu


Flavia (sotie si mamica fericita)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

neata fetele!
Mai Miha,unde-i cafeaua aia ca nu dau de ea?
Asta e?
Cami ,mai intra si tu si spune ceva ,ca ma bagi la idei. Ce face Robert?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


buna dimineata zanelor

capitol nou,mama ce fete harnice



Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Daaaaaaaa!
suntem niste harnicute si ne luam jobul in serios.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor!Scriitoarelor ! V-ati gandit vreodata ca daca ati scoate o revista n-ati avea nici o problema ca aceasta sa apara zilnic la ritmul in care scrieti ?
Asa...Ce-am mai facut si eu...
Tati pe langa serviciul de baza mai este si dj si sambata a inceput sezonul de nunti, iar eu mi-am chemat viitorii finutzi sa doarma la noi ( v-am zis ca pe 2 septembrie cununam o pereche pe care am cunoscut-o prin intermediul forumului DC ? )fiindca de cand am avut o experienta cu un intrus in casa nu mai dorm singurica...
Apoi duminica dupa ce s-a trezit tati am fost in clubul ala IDM si ne-am simtit ff bine fiindca u si un locsor amenajat pt copilasi...
Iar ieri de 1 mai am fost toata ziua la gratarel...
Pupici la toate !
A ! Tot nu stiu cum sa pun poze !Unde le pun ?


Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna dimineatza la toata lumea si multzumesc de cafea...

Andreea, cu placere, orisicind ... asta depinde, daca nu uita baba, ca iaca ma intorsei in urma sa vad cine a facut cafea dimineatza si vazui ca tu preparasesi pentru toate, multzumesc
Dana io credeam ca daca beusesi asta noapte, dormi mai tirliuuu in dimineatza asta...
Danach moamaaa, ce m-ai binedispus cu "zinelor", iote si io ma dadeam baba...
Anculina sa-ti fie de bine si sa-ti traiasca noii finutzi. Apropo, papashi un gratarel si pentru noi, mamicile care am muncit aici pe rupte...
Flavia... pentru noul capitol.
Mama, dar ce atzi mai trancanit asta noapte, daca stiam ca sintetzi la lucru pe dc, veneam si eu.
O zi buna, dispar sa vad ce-mi face motzata... ca ieri am gasit-o in baie, era pe jos numai hirtie igienica, cred ca vruse sa faca kk dar nu i-a ajuns hirtia sa se stearga...

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Citit, revenit:)

Bun venit alincic, sa-ti traiasca copilasii. Intreb si eu ca fetele, cum te descurci cu ei?:) Mai avem aici o mamica cu 3 copilasi pe care o iubim si o admiram mult, Ioana

Ioana scumpa, cred ca toate cunoastem sentimentul asta la un moment dat, dar ai fost o scumpa ca ai spus (la fel si Geani ). Suntem multe, si grabite, da atunci cand una din noi (astea povestitoare) nu ne facem aparitia, se simte lipsa, sa sti.

sunt_mamica felicitari pt botez, zic si eu ca i-ai cumparat super-multe. Si chiar daca te-ai "sacrificat" a fost pentru o cauza buna

Svetlana felicitari pt bebelinu miscator. E intr-adevar o senzatie extraordinara. Sotul ce zice, e incantat cred de nu mai poate Mai ai putin si ai 6 luni, ce-a fost mai mult a trecut

Miha ce fain ca ati fost la Putna. Si mie imi plac iesirile astea spontane, mor dupa ele :) Asteptam poze

Anculina cum stati cu concediul in Grecia? Hai mai povesteste ca si noi vrem sa mergem, probabil in iunie.

Mihaela ieri mi-a adormit Sara intr-o pozitie "nefireasca" si m-am gandit la Amalia ta:)

Cami la Robertelu kkcios, las ca trece ca el e baiat voinic.
Asa-i cum zici, toata lumea la munte si la mare. Noi am preferat muntele ca ne place mai mult. Cand vi in tara sarbatorim un 1 mai si pt tine :)

Alina azi ne rugam pt voi ca operatia sotului sa iasa cu bine, sa scape usor si repede Sa ne spui cum decurg lucrurile si suntem alaturi de voi

Mama Adriana m-ai omorat :) Tocmai acum am citit mesajul tau si mi-am dat seama ca ai dreptate, ca uite cat am scris deja. Si ce modesta mai sunt pe deasupra
Place initiativa ta si sunt de acord, desi eu ma simt la fel de legata (sufleteste) de toate fetele de aici (cele care scriu, pt ca celelalte din pacate le-am pierdut pe drum probabil tot din vina noastra :()

Corina las ca acum daca nu mai ai sotu stapan pe PC o sa ai mai mult timp de noi:)

Io am tot intrebat da nu m-a bagat nimeni in zeama (da nici nu mai stiu dc am intrebat la subiectu asta sau nu:) la voi, fetele de "dincolo" nu s-a sarbatorit 1 mai muncitoresc? Oficial? Cine vrea, am melodia aia care se canta pe vremea raposatului de 1 mai, ce m-am distrat cand am gasit-o pe PC :)

Dana cum adica citesti tot timpul da nu scri? Pai semnatura ta zice altceva, ca tre sa te bagi in seama


Andreea m-ai omorat cu pozele tale, ma apuca un chef de duca de numa eu stiu :) Ti-am vazut si subiectul de la "calatoriile sufletului" , nu pot decat sa spun ca esti o fericita

Buna idee cu intalnirea, eu vreau sa ma apuc sa fac o lista, sunteti de acord?

Si inca ceva: si mie imi place mult sa se spuna lucrurilor pe nume, asa ca va apreciez mult pe toate care v-ati spus parerea legata de felul in care va simtiti/ne simtim bagate in seama. Va
Stiu, cunosc sentimentul, si eu am renuntat sa scriu la un anume subiect tocmai din cauza asta, si exact asta n-as vrea sa se intample la noi, aici. Eu le-am mai abordat pe fetele care nu au mai scris aici, sa vad ce se intampla pt ca sunt sincer interesata. Si ma bucur mult ca a dat rezultat si unele (stiu ele care :) s-au intors inapoi. Si ma bucur ca nu au existat motive mai grave pt suparari si alte alea...
Cat tine de mine, vreau sa ma straduiesc sa fac pe toata lumea sa se simta bine, chiar daca uneori sunt in criza de timp, ma stradui sa recuperez.

Acuma chiar ca am scris mult, cred ca las povestea despre cum am petrecut ieri, pe alta data :) Ma duc sa ma ocup de piticanie ca nu mai are stare.

Va si va astept



Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:


Fla oare va molipsesc si pe vostri cu somnul???Ce bine ar fi, ca sa se molipseasca si mandra mea cu pofta de mancare de la bebicii vostri mancaciosi, ca tare ma mai lupt cu ea cand e vorba de papa
Apropo, azi dimineata, gata am declarat razboi pampersului, nu vreau sa ii mai pun deloc(ziua), sa vad cat voi rezista



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Nu conteaza atāt de mult ceea ce faci, ci cāta dragoste pui īn ceea ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Danelutza,pai as mai fi dormit ,da' fii-mea nu,ca ea n-a baut azi noapte.
Flavia,pai uneori nu am nimic inteligent de zis.Nu ca in restul timpului as fi prea inteligenta.
Miha,succes,dar eu zic ca-i prea mica.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

fetelor va salut si am o mare ingrijorare.am fost ieri in oras,ca tot a avut gicu liber si am baut un suc.azi de dimineata ditamai herpesul pe buza.m-a socat.sper sa treaca repede.nici nu stiu ce sa pun acolo.are vreo influenta asupra bebelui?

alincic sa-ti traisca copilasii!!!cred ca este frumos darsi greu cu 3.noi tot 3 frati suntem si faceam numai traznai !

Mihacred ca ati venit relaxati si cu bateriile incarcate de la putna!eu nu am fost dar am vazut poze la o prietena.

alinamulta sanatate sotului!

flavia dar pe unde ne-am putea intilni.ca eu cand ajung sunt mereu pe drumuri.i-am spus sotului ca ar mai fi ceva pe lista fata de ce stie el si sa-l pregatesc din timp sa nu se crizeze.din pacate numai el conduce.

corina ce mai fac fetitele tale?
le pup si pe celelalte fete si revin mai tarziu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mama ce mesaj lung am scris, sunt curioasa cine a avut rabdare sa il citeasca cap-coada

Miha si eu vreau sa renunt la pampers (de fapt nu eu, Sara:), da sa vina caldura mai mare, ca inca in casa e rece si nu m-as indura sa o las uda. Si da, folosind aceeasi metoda pe care presupun ca o folosesti si tu: lasata fara scutec, doar cu hainele si putin mai mult uda dupa ce face, nu? Si bineinteles cu olita alaturi:)
Nici a mea nu are pofta de mancare, iar de cand am intrerupt catina nu mananca aproape deloc, ma mir cu ce traieste :(((

Dana io stiu ca tu ai tot timpul ceva inteligent de spus:) Vezi ca ti-am scris un mesaj la alt subiect:)

Svetlana nu cred ca are nimic herpesul pt bebe, dar nu stiu ce ai putea sa iti pui sa treaca. Cred ca trece si de la sine fara sa pui nimic, da poate stiu fetele mai multe.
Hai zi o locatie faina prin Semenic, sau orice alta propunere ca am inceput sa fac lista:)

Eu deja mi-am facut sotul sa promita ca mergem, asa ca daca nu intervine ceva nu prea mai are cum da inapoi:)
Deci facem lista? Hai cu propuneri. Si fetele din strainatate sa spuna cand vin in tara, sa vedem cum le potrivim

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput