Mamici casnice (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osna spune:

pai ce stiu eu flavia ca sunt mica si-am burtica.prin semenic?? poate mai bine herculane ca banuiesc ca vom sta de pe o zi pe alta si poate vin si fete cu copilasi.am avea ce face.poate un gratar toate impreuna.ca sa vezi la ce-mi sta mie gandul.
si eu am citi cap -coada sa stii!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Svetlana ,am citit pe forum ca esti tare priceputa la gatit si ca retetele tale ies garantat. In concluzie am cautat de nebuna pe la bucatarie si am copiar retetele tale. Abia astept sa ma pun pe gatit.

Flavia ,esti tu draguta!. Ma duc sa-ti caut mesajul.

Edit: Ma grabesc si scriu ca o idioata.trebuie sa ma intorc mereu sa editez.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Si mie mi-ar place la Herculane, e statiunea mea de suflet. Io o trec ca si propunere si apoi mai vedem :)
Adevarul e ca nu-i tocmai aproape de Bucuresti, dar e foarte usor de ajuns ca sunt trenuri directe.

Dana :)
Ce-ti mai face papagalul? Am tot vrut sa te intreb si am uitat. Eu m-am cam saturat de al meu, e destul de salbatic, nu vrea sa iasa din colivie decat rar. Cand doarme Sara il acopar cu ceva sa nu o trezeasca, ca toata ziua face galagie.
Parca ma tenteaza ideea sa-mi iau un porcusor de guineea. Are cineva?

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Flavia ,papagalul e bine,nu sta deloc in cusca (intra doar ca sa manance),doarme pe cusca ,face caca pe unde apuca si ciripeste de nebun toata ziua.
Fii-mea e topita dupa el.Il iubeste la nebunie. Ea zice ca e fata ,dar eu sunt 99% ca e baiat.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Dragele mele prietene virtuale , m-ati dat gata ! Eu nu plang usor , dar dupa ce am citit din urma tot ce ati scris (cap-coada !) am !

Pt. toate ! Sunteti speciale si deosebite !

Recunosc ca nu stiu de ce am trecut prin faza aia aiurea , probabil ca hormonii si-au facut de cap...Imi cer scuze daca am suparat pe cineva .
Chestia buna e ca am facut ceva modificari in casa !

Acum ma duc sa le dau puilor sa manance si vin inapoi cu cea mai mare viteza si placere !

"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

dana ma faci sa rosesc.unde ai citit tu ca reusesc garantat?? sa citesc si eu?

ioana bine ca arecine sa te ajute la mutat mobile.al meu sot cand aude de bagaje sau mobile face urat de tot.cred ca nici nu stie ce se ascunde prin bagajele de roamnia.pur si simplu el le cara numai la masina.

hai ca v-am pupat,am ciorba pe foc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Svetlana,laudele la adresa ta le-am gasit pe undeva prin arhiva bucatariei si de atunci am pus ochii pe tine.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Da Fla fara pampers si lasata sa se simta uda, si pusa pe olita cam din ora in ora...si a cam inceput sa functioneze. Pana acuma a facut cam de 3 ori pe ea si de vre-o 2-3 ori la olita...Sper sa ma tina puterile, sa nu ma enervez si sa renunt la idee...
Ioana uite un sa nu mai plangi ...
Svetlana si eu am cam pus ochii pe tine(la bucatarie), si te cam urmaresc din umbra



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Nu conteaza atāt de mult ceea ce faci, ci cāta dragoste pui īn ceea ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Am gasit un joc aici.........
Ia sa vedem cine e mai tare decat mine, eu am raspuns corect doar la prima intrebare



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Nu conteaza atāt de mult ceea ce faci, ci cāta dragoste pui īn ceea ce faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

moama dar ce o periati pe osna!
osna,unde sunt mai minunile pe care le gatesti? dar vreau foto ca altfel nu te cred

Dana,cu cat esti platita la "mamici casnice"?

Fl.,mai dar este departe rau Herculane!Este super acolo dar eu una as vrea sa vizitez si altceva ca acolo tot am fost.Am vazut ca s-au dschis n pensiuni prin sate,comune,zone turistice sunt la greu,frumuseti cu carul.
Cauta si tu ceva nou.Am vazut niste pensiuni pe langa "Bran" de nu mi-a venit sa cred!
Herculane asta mi se pare tare clasic!Statiune de mosi.Sau vrei sa facem si un namol ceva?
Dar sa stii sau sa stiti ca indiferent unde va hotarati eu vin.
Hai ca-mi fac eu timp sa caut locuri "pitoresti" ca tu nu ai timp

Robertzelul e mai bine.Il tin si astazi acasa cu mine cu toate ca cere "la copii" (gradi) sa se joace.
Eu ma lupt cu cartile de bucate si cu, culinar.ro
Cat retete,pun pe liste,cumpar reviste culinare.Am inebunit!
Vreau ca anul asta sa-i fac Robertzelului petrecerea eu cu mana mea.Pana acum cumparam totul.E!Acum vreau sa impresionez glumesc

Mergi la inceput