Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Am uitat sa spun ca acum doarme bine noaptea ,doar cu o singura trezire .Dar asta de cind am renuntat la tzitzi

Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza, vodca taie greata, vorba Ruxandrei!
Wow, 100 de capitole+100 de dinainte, fetelor, am scris un roman intreg! Cand il publicam?
LA MULTI ANI BEBELUSILOR NASCUTI PE 20!!! Sa fie sanatosi si cuminti!!! MILAN, FABIANO, ALEXANDRA, DENIS, SERBAN SI TUDOR!!!
Chiar, mai stie cineva ceva de Carmi?
Vero, sanatate multa!!! Sa te faci repede bine si sa-l tai de la portia de penicilina pe bebe Stefanut!!! Cu alaptatul, daca nu mai poti si nu mai poti redu-i treptat portia...i-ai dat ceva timp, are anticorpi baiatul; sigur ca ideal ar fi sa-i mai dai daca poti psihic! Succes!
LA MULTI ANI ALINA!!! SA FII FERICITA ALATURI DE TOTI CEI DRAGI TIE!!!
Cuscra, iti doresc multa rabdare cu Antoine! Baiatul are personalitate, ce sa mai! Si Ana are...
Ege, si eu zic sa duci fata la doctor! Asa o sa va linistiti mai repede! Bafta sa treaca repede!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Gabi, noua ne-a zis dr sa ii dam cate 2ml dimineata si seara.

Si doctorita cand am sunat-o sa ii zic ca i-a dat bona 2 doze si dimineata si la pranz, mi-a spus sa zic merci ca nu i-a dat mai multe doze

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Vad ca scrieti de Ketof..eu cred ca trebuie sa ii dau doza dubla ca de 3 nopti se trezeste iarasi de 4 ori pe noapte ...oare cand va incepe si copilul asta sa nu s emai trzeasca de n ori pe noapte?

Ieri am fost la pediatra si ce greutate credeti ca avem?(sa nu dati cu rosii) 9200 gr la 7 luni si jumatate ...fusese dereglat cantarul vechi si de asta aveam 9800 gr si chiar 10 kg...si eu care credeam ca-i prea gras si nu stiam cum de se umflase peste noapte .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Ma uitam acum in caietul in care incepusem sa notez ce face si ce mananca Matei de cand s-a nascut. N-am mai scris in el de foarte mult timp (vreo 2 luni cred) si deja nu mai stiu cum sa pun in ordine evenimentele (ca sa nu mai zic ca am si uitat din ele) .
Nu stiu de ce naiba nu mai gasesc timp/dispozitie sa scriu.
Macar daca as copia ce mai postez pe-aici si tot ar iesi ceva.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Codruta, ce-mi place!!! As vrea si eu sa-i cumpar ceva de genul asta, sau macar o ie!
Gabiarama, sanatate multa puiului!!! Sa se faca repede bine! Multe ai tras cu Mihnea, ofofof...


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Buna mamicilor.
Nu am mai scris de mult.Am avut vreo doua saptamani cu treziri din ora in ora sau la doua ore si toata ziua eram cheauna de somn si ma durea capul si nu stiam pe ce sa pun mana,m-am apucat si de curatenie pe care cred ca nu o s-o termin pana de Pasti.
Noi ne laudam cu mersul taras ,dar inapoi,sta in patru labe,papam pireu ,cereale si mar cu branzica.Mai e vreun bb care merge taras inapoi?
A luat prima cazatura ,dar de la mine din brate ,ca mi s-a facut rau intr-o dimineata si eram cu ea si m-am trezit in urletete ei.Eram pe burta si eu si ea pe covor.M-am uitat la cap ,dar nu era rosie si nu a avut nici o reactie dupa aia,sper sa nu se fi lovit tare ,cred ca mai mult s-a speriat.
Felicitari pentru capitolul 100 !
Eu sunt la capitolul 92 asa ca am ce recupera.Ma duc la citit.Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ruxandra la mine a esuat demult incercarea de a nota ce papa bb. Ma gandesc ca la un eventual bb 2 ma voi descurca eu cumva (ca si acum ). Si pentru memorii... ceva ceva tot tin minte . Eu incerc sa notez ce face, ca la mancare nu apuc... (eu deja am lipit si cate un post-it in caiet ca pe ala mi-a fost la indemana si am zis ca transcriu eu cand voi avea timp ).

Marlena nu stiu ce sa mai zic de trezirile astea... Am vb cu o mamica de fetita de 1 an si jumatate si a zis ca fetita ei la 1 an si 2 luni a inceput sa doarma toata noaptea .

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Cristell, felicitari pentru performante!!!
Spor la citit!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Cristell felicitari pt performantele Stefaniei. Ai grija si de tine, incerca sa dorrmi si tu ziua daca poti cand doarme bblusha. Trebuie sa te odihnesti si tu !

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput