Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Petra e super imbracata in costumas popular.

Am citit aseara si jurmalul lui Victor de cand era bebe.
La 7 luni mai manca budinca de macaroane cu branzica de a lui, orez cu lapte cu fructe,papanasi cu branzica de a lui fierti.
Ce mai gateam acum 6 ani, vrednica, deh, noroc ca mi-a trecut



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Codruta,

e frumoasa Petra. de unde ai costumul ala?

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Codruta e superba Petra in costumul acela .

Multumim tuturor pentru urarile facute lui Tudor .Noi nu prea ne bucuram din plin de ziua aceasta ca e bolnavior si miriit si sta aproape numai in brate (offf, spatele meu)
Aseara era atit de fierbinte in zona capului , dar avea doar 37,4 .Si la miini era chiar foarte rece .Eu sper sa fie doar dintii .Desi ma tem ca nu cumva roseata din git sa se transforme in amigdalita ,ca la Mihnea .Daca s-ar intimpla sa faca febra nu pot ajunge azi la doctor ,ca nu am cu cine sa il las pe cel mare .

Anya la multi ani si sa te bucuri de comoara ta .

Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Veronica, putere multa ca sa rezisti oboselii.

Mary, felicitari ptr Andrei. Pun pariu ca la 8-9 luni Andrei merge in picioare.

Alina, mama Anyei, la multi ani!

"La Multi ani (lunite)" Tudor, sa cresti mare, sanatos, sa ii asculti pe mami si pe tati si pe fratior.

"La Multi Ani" si ptr Fabiano care e in vacanta la bunici, ptr Milan care e un scump si care are grija de tati al lui zilele astea, lui Denis -cel mai scump Craciunel si Alexandrei-domnisoara care intregeste grupul sarbatoritilor de azi.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Veronica da a papat lapticul in mod normal si lactatia nu a avut deloc de suferit. Si nici la bb nu am observat nici un fel de reactie. Suzetele de latex sunt mult mai moi mi se pare mie. Si zic eu sa iei un model ceva mai mare ca sa creada ca e cu titi in gura .

cge eu zic sa nu ne mai pove cum se doarme dupa Ketof-ul asta ca dai idei la mamicile disperate de somn . Mama ce meniu avea Victor. Numai bunatati .

Gabi sanatate multa puiutului !

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Am vazut-o si eu pe Petra ... super.
Si mai vroiam sa zic de aseara, dar n-am mai scris, Mary, cred ca Andrei al tau e absolut mortal cand vorbeste. Mi se pare foarte avansat, asa a fost el dintotdeauna fata de ceilalti, dar tot ma uimeste ... sa zica el "aide"?
Matei nu a zis inca mama, mai scoate cate un meme, in rest bubu la greu si o data a zis tata, plus gheuri, ghiuri si alte asemenea.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Cristina noi ar trebui sa ii facem vacc antirujeolic imediat dupa Pasti ,dar cred ca o sa refuz categoric daca nu isi revine .Am facut greseala asta la Mihnea .Dr a spus ca nu avea rosu in git , dar el nu minca mai bine de o sapt decit foarte putin lapte .Eu , ca mama , stiam ca se intimpla ceva cu el .Dupa vaccinul antirujeolic ,facut la 1 an a urmat cea mai urita perioada ,au urmat una dupa alta :pneumonie (la 2 zile dupa intepatura),rujeoleta,scarlatina si dermatita atopica .Daca mai tineti minte toata vara am chinuit cu el .Si in plus eram si insarcinata

Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Eu chiar vroiam sa intreb daca toti bebeii reactioneaza asa la Ketof ?
Stiu ca si Nadina ii dadea lui Serban, parca.

E f. aiurea, nici asa moale nu e bine sa fie copilu'.
Eu nu ii mai dau, chiar daca i l-a recomandat doctorita.

Gabi, am inteles cu vaccinul antirujeolic.
Of, cate ai mai tras si tu si cu Mihnea, mi aduc aminte de anul trecut.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Petraeste ca o papusa imbracata asa


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Cristina si eu ii dau Ketof ,doar 2,5 ml seara , si e si Tudor mai somnoros , acum nu stiu daca o fi din cauza bolii sau a medicamentului (ca sa nu va dau idei nesanatoase)

Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput