Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (95)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Intr-un tarziu am ajuns si eu la servici dar am o sila asa de mare incat am deschis leptocul si derect pe forum.

Cristina mersic de farmacii, noi stim de una pe Aurel Vlaicu, asa ne-a recomandat doctorita.
Noi am semnat ieri contractul de leasing, acum astept masina... una mare sa intre fundul meu gras si al copilului. Dar sigur nu ne vine pana de Paste, cica e in vama la Curtici!

Eu fumez de placere, in jur de 6-7 tigari pe zi, depinde de ce fel de zi am si nu vreau sa renunt

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

deci ma duc sa fumez si sa beau un espresso

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Jadi Iar fumez cu tinesi beau o cafea decofeinizata lunga, lunga ca de, tutun merge, da cofeina nu ...Ah, mi-ai adus aminte de Cella Serghi si "Panze de paianjen"...cat a putut sa-mi placa cartea aia.

Ma bucur ca mama2 e mai bine. Tinem pumnii in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Jadi, si eu am auzit de farmacia de la Aurel Vlaicu, ar trebui sa aiba aceleasi produse ca si cele date de mine.
Farmacia Christiana e pe o straduta in spatele blocurilor de pe Decebal.
E foarte bine aprovizionata si are niste preturi super mici: 15000 o doza de granule etc.

HelpNet de care ti-am zis e chiar la statia de metrou Iancu.

Vezi si tu unde iti e mai simplu, si spune-ne ce parere are Vlad de granule. Victor le zice 'bilute' si e foarte incantat de ele.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Cristina ce mai fac ai tai copii?Cum se simte Victor?

Sotul m-a anuntat ca ajunge acasa miine seara cu o masina pentru mine

Spunea cumva cineva ca unul dintre semnele iesirii dintilor ar fi si gazele ?Tudor are vreo citeva zile de cind da pirtzuri la greu si e constipat ,acum face la 2 zile .

Nasul ii curge in continuare ,mucii lui sunt mai mult apa ,incolori .

Dr lui de familie spunea ca e posibil sa fi mostenit si el fondul atopic si ca de asta a facut bronsiolita .E posibil sa fie alergic la polen si de aceea starea lui se inrautateste dupa ce il scot afara .Zilele trecute a fost f. cald si am iesit si cu el la plimbare , mai ales ca tusea i se mai ameliorase un pic.Am iesit duminica ,luni si de marti a inceput sa fie mofturos la mincare si sa ii curga nasucul .La indicatia dr ii dau luna asta un antihistaminic Ketof , dar poate dr.ANYA 20 imi spui si mie ce parere ai tu .E posibil sa aiba simptomele astea si din cauza dintilor?

Stiti ce e ciudat ,ca eu am mai crescut un copil , dar sunt atit de diferiti ,incit acum ma confrunt cu situatii noi pentru mine

Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Mai fetelor, terminati cu viciile astea, ca m-apuca si pe mine. Si nu vreauuuu...

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Bravo Jadi
Da' baga un espresso si pt. mintea mea incetosata rau azi.

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Codruta nici eu nu am succes in invatarea lui bb cu canita. I se pare interesanta, o ia in manuta si o zgaltaie la greu. Inutil sa mai zic cat de rau se uda...

Noi la capitolu strabunici stam bine. Bb are 6 (3 bunici de-ai mei si 3 de-ai sotului).

cge iti tin pumnii cu masina noua. La mine e prima si abia astept.

Jadi . Si eu ma duc imediat. Dar cu E-uri din asa numitul capucino (cafeaua nu mi-a placut in mod deosebit niciodata).

Gabi super! O masina doar pt tine... Eu inca doar visez la mom ala . La Vladut a fost semn de dinti constipatia. Nu mai stiu de parturi...

Anya20 la care vicii te referi ?


Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

'neata la mamici si pitici

Pentru ca n-ati mai scris asa mult de ieri, v-am citit si eu in diagonala>
Jadi, beau si eu un capuccino cu tine in sanatatea mamei2
Codru, felicitari pentru progresele Petrei. Abia astept sa va cunosc in carne si oase.
Sa inteleg ca la cele cuminti iepurasul de Paste le aduce masina noua? ouau!

Noi am intrat pe ultima 100 de metri cu pregatirile, dar trebuie sa va povestesc cum ne-a facut Ilinca de bafta la cresa:
ieri cand s-a dus tat-su s-o ia, educatoarele au parat-o in cor ca n-a mancat nimic toata ziua, n-a vrut sa doarma deloc, s-a marait daca nu-i tinuta in bratze si (a gasit metoda ideala sa fie bagata in seama, am concluzionat io cu tat-su, acasa, dupa ce ne-am revenit din shock) toata ziua a patrulat de-a busilea si le-a scos la copiii mai mici suzetele din gura; aia incepeaua sa planga si ea radea. Zic eu ca-i sigur metoda sa le atraga atentia educatoarelor pt ca evident, cand aia mici incepeau sa urle venea una dintre educatoare si o lua pe Ilinca de langa ei in bratze. Asa ca daca a vazut fata ca merge, a continuat
Aseara a mancat si dormit sa recupereze pana azi dimineata iar astazi am trimis-o cu lectia invatata la cresa: sa mearga de-a busilea pe sub scaunele alora mai mari (ca n-o mai tin acum cu aia mici) si sa le dezlege sireturile de la ghete. Sa vedem deseara ce a prins din ce-am invatat-o! Daca nu, avem timp doua saptamani de vacanta sa repetam pana invata

,tanti mama lu' Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ina faza cu Ilinca. Fata desteapta ca sa mai.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput