Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ioana, cred ca d'aia i se pare ok.
Oricum, banuiesc ca nici tu nu te gandesti sa o recompensezi ptr 15 minute in plus.

Multumim ptr urarile de sanatate, i le voi transmite sefului cel mare.

Dr Alina, esti simpatica cu sperietura.

Alinam, pupici lui Vladut care a facut cunostinta cu podeaua.
Si Anca a mai cazut, dar numai cand o supraveghea taica-sau

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Alinam s-ar putea sa ii iasa dintisorii ..si Alexandru s-a manifestat la fel..cu gaze, kk des, fara pofta de mancare...Acum astept sa vad daca ii iese ceva sus pana la urma.

Baiatul meu a picat de 3 ori din patul nostru..noroc ca nu e foarte inalt..doar vreo 35-40 cm dar oricum e destul pentru el.

Ieri ne-am sociliazat si noi in parc cu o fetita de un an si erau sa-si scoata okii reciproc (am observat ca au tendinta de a duce mainile direct in oki).

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

cristina, eu i-am zis ca ii dau 3 lei pe ora suplimentara. Sincer, eu adun toate "15 minute"-le pe care le intirzii, si am de gind sa i le platesc; asta inseamna cam 10 lei pe luna, mi se pare putin.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetele,
vad ca va tineti de scris ..nu gluma

Nu mai pot de nervi....I-am repetat urocultura fetei si surpriza,i-a iesit acum e.coli 20000...de unde copilul meu avea klebsiella..
Cu siguranta mi-au infectat-o in spital cand i-au facut cistografia..Scapi de una ,dai de alta..
Poate si asa se explica inapetenta copilului.
Azi mergem la medicover la control,sa vedem ce zice si dr de acolo.
Nu mai stiu ce sa-i dau copilului,ca la 20000 nu se considera infectie si nu-i fac antibiograma..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Am citit si eu pe diagonala.

La multi ani sarbatoritilor de azi: Alberto Emiliano, Luca Andrei, Matei Calin, David, Robert! Sa cresteti mari si frumosi si sa stiti sa iubiti fetele

BiuMil, mult noroc data viitoare.

Maia (Simona) si Vladut (Alinam) vad ca s-au inscris la sporturi extreme.

Da Miflore de mult, cand eram studenta.... dar sotul a zis ca nu ma mai lasa ca acum am devenit mama. Parca ar fi dupa el. Oricum e un sport destul de costisitor.

Dana ti-am admirat piratul.

Anya20 mi-ai facut pofta de diversificare.

Carmi Paste fericit! si tie in avans.

Roxi faina chestia cu impachetarea





Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ioana, si eu i-am dat 50 lei peste la fiecare salariu.
Nu am stat sa adun minutele, dar m-am gandit ca e ok sa ii arat ca sunt multumita de ea.
Si nici nu m-am uitat la ceas dimineata cand intarzia 5-10 minute.
Faza a fost aseara ca ea isi programase ceva, dar nici nu mi-a zis dimineata ca ea trebuie sa ajunga la ora fixa.
Si cand am ajuns acasa, ea era super nervoasa si atunci au iesit scantei.
De dimineata si-a cerut scuze, dar faptul era consumat.
Puteam sa nu le accept? Cu cine lasam copiii ?

In sfarsit m-am cam saturat de tiganelile astea.
Tu ai mai gasit vreo cresa in afara de Acorns ?
Eu nu

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Noi avem azi la pranz "mancarica de pui cu dovlecei" si pentru maine ii fac "spanac cu oua". De sapt viitoare incepem si ficatelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Oau, cristina, pai i-ai dat mult peste salariu; oare trebuie sa-i dau si eu? Faza e ca o zi din doua nu pleca cu mina goala de la mine: o geaca de-a mea purtata de 2 ori, un rucsac, un borcan de dulceata, etc. Ce ma ingrijoreaza tare la a mea e ca m-a rugat sa-i scriu unei suedeze la a carei fundatie a lucrat ea pina in martie, i-a zis ca nu mai lucreaza acolo, si ca ii pare rau, dar nu i-a zis ca lucreaza acum ca bona. Si ma gindesc ca daca aia ii ofera un job, pleaca. De fapt oricum raspunsul de la aia trece prin miinile mele, si cred ca va fi trunchiat. De crese nimic altceva decit cele de la stat, unde stau copiii ca legumele pentru 3-5 lei pe zi, si parca nu o vad pe miruna in acel decor. Eu am mai gasit o gradinita, "mica printesa", care are program f lung, 10-11 ore parca, e linga Vitan Mall, si primesc copii de la un an jumate. Inca nu am vizitat-o, dar daca o vizitez iti zic.

Sa vedeti ce se oftica agentiile de turism cind afla de la operatorii bulgari ca aceeasi cerere a venit din mai multe parti. Ma suna si parca ma trag la raspundere, cum am avut tupeul sa lucrez cu mai multe agentii.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Vera,alinam mersi pt aprecierile piratului
Maddyimi pare rau pt puiuta ta ,ii doresc multa sananate



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Vera - pai in cateva zile treceti si voi "pragul critic" de 6 luni. Asa ca sa incepem in forta.

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput