Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Ioana mersi
Anto de la noi ,ca sa uiti de toate stresurile
BiuMil nici o supararae ,o sa fie pt data viitoare



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ce faceti zanelor ?

Eu sunt cam morcovita din cauza ca Victor e bolnav, din cauza vremei de afara si ca m-am certat aseara zdravan cu bona ca intarziasem 15 minute. Pai la traficul din Bucuresti, e putin 15 minute, nu ?

In rest, Anca e si ea maraita, s-a tot trezit azi noapte, sper sa fie din cauza dintilor si nu ca e pe cale sa isi imparta virusii cu frati-sau.
Era asa haioasa dimineata ca radea si casca in acelasi timp.

Antonia, spune-i lui Dinu ca si Anca si Victor tot pilaf au mancat ieri si azi.
Si le-a placut si lor.

Incearca cand ii dai pilaf la pranz, sa bagi si o masa de pere ca sa compenseze.
Hai sa ma concentrz la reteta de mamaliguta:
- pui apa la fiert;
- socotesti ca apa sa fie de 4 ori cant de malai;
- cand apa da in clocot, top cu malaiul. Dai focul mic, si incepi sa mesteci pana cand e fiarta bine. Totul e sa nu se prinda mamaliga.
Daca totusi s-a prins, o bagi repede la blender.
Oricum o bagi la blender cu branzica si iaurtel.
Pofta buna lui Dinu!

Dana, super Antoine si cand e pirat. E pirat da, nu babuta ?!
V-am admirat si tortul de 6 luni.

Am primit si eu mail de la babycenter cu colectia de vara de la fetite si m-am ofticat tare. La noi nu stiu daca exista asa hainute, si daca sunt, sunt la preturi de n ori mai mari fata de cele de pe site.

Mai vorbim,


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Mi-ati facut pofta cu mamaliga voastra...o sa ii fac si eu dupa amiaza lui Alexandru.

Cristina si Alexandru tot pilaf a papat ieri .

Iarasi e o vreme urata, urata..asta noapte a plouat .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Marlena,.
Si care bebe a mai mancat pilaf ?

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Cge, esti super! Ce pe faza ai fost! Sanatate lui Victoras !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Anto, te pupez inapoi. Asa sint unii oameni, neintelegatori; daca eram noi colegele tale, alta era situatia.
Cristina, sanatate lui Victoras! Bona mea a zis ca nu se supara daca intirzii, dar i-am zis ca ii platesc orele suplimentare (si poate asta o stimuleaza).

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Tonnia e OK viu si behaind mielul si cu funda rosie la git, vezi sa faci deja rezervare la avion ca poate nu mai gasesti bilete! Sa-mi spui la ce cursa il pui sa merg la aeroport sa il astept!
Multumim inca o data celor care ne-au felicitat azi!
S-aveti o zi buna in continuare,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!
La multi ani bebicilor care s-au tot sarbatorit de cand nu am mai scris!

Am vazut poze frumoase cu un tort ursulet, cu un pirat .

Eu am vrut sa ii dau duminika pilaf cu ficatel, esec total , in plus nici nu s-a pasat bine orezul, voi cum reusiti?

Azi Vladut a fakut cunostinta cu podeaua, intr-un mod cam violent ce e drept, l-am lasat pe pat pe burtica si m-am dus sa amestec in oale, am auzit o bubuitura, cand am ajuns el era pe covor cu fata in sus si urla de nu mai avea aer , m-am speriat cam tare ,sper sa nu fi patit nimik ca e cam inalt patul :(.
De ieri nu stiu ce are, mi-a dat cam mult afara, l-a durut burtica, avea niste gaze mama-mama plus kk de 3 ori ieri si de 3 ori de azi dimineata.Asa ca l-am sarit cu sucul de mere si ii pun in supa, daca vrea sa o pape niste orez ....ca nici sa pape nu vrea de vreo 2 zile.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

cristina mersi ,eu am zis ca este babuta,fetele au spus ca este pirat,scufita rosie ,sanatate multa lui Victor

Si cum faceti pilaful ? ca vad ca are succes


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Tonnia - ma oripileaza pe mine altele, mult mai rele decat o biata mamaligutza inofensiva. . Acum depinde cu ce i-o dai (ca se poate manca si cu saramura de peste, cu sarmalute, tochitura si ochiuri s.a.)

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput